• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Frozen drugi » 7 gru 2016, o 22:29

Hieronim napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A jednak Cię zaskoczyłem :-P
Frozen drugi
 

Reklama

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Hieronim » 7 gru 2016, o 22:32

Frozen drugi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mój 74 letni już dzisiaj dobry znajomy z zawodu księgowy zwykł mawiać: człowiek rodzi się głupi, uczy się całe życie i .. głupim umiera :)

Fakt, zaskoczyłeś mnie :)
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Dispute na PayPal

Postprzez potiomkin » 11 lut 2017, o 13:20

Hej, mam taką sytuację. Kupiłem 2x mi band 2 w yoshop wtedy kiedy kod obniżał cenę do 14$ z groszami. Chińczycy do tej pory ich nie wysłali, więc założyłem spór na PayPal. Yoshop odpisał, że mam dwie opcje: 1. full refund, 2. czekam tydzień na restock. Wybrałem kolejny tydzień oczekiwania. W kolejnej odpowiedzi napisali mi, że spoko, mogę sobie czekać dalej, ale muszę zamknąć dispute na PayPal. I tutaj mi się lampka w głowie zapaliła. Czy jak zamknę tą dysputę to będę mógł ją jeszcze raz otworzyć dla danego towaru w razie kolejnych problemów? Czy może jak ją zamknę to nie będę mógł mieć więcej roszczeń do nich?

Wysłane z mojego Axona 7
Avatar użytkownika
potiomkin
 
Posty: 79
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 17:33
Pochwały: 2
Telefon:: x822

Re: Dispute na PayPal

Postprzez swiezak82 » 11 lut 2017, o 13:34

Jak zamkniesz to po zawodach.
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Dispute na PayPal

Postprzez potiomkin » 11 lut 2017, o 13:35

A to cwaniaczki. Napiszę im, że nici z zamknięcia dispute. Jak chcą to niech wysyłają, a jak nie to zwrot hajsu. Dzięki za radę.

Wysłane z mojego Axona 7
Avatar użytkownika
potiomkin
 
Posty: 79
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 17:33
Pochwały: 2
Telefon:: x822

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez piquadrat » 18 lut 2017, o 10:24

Możecie mi powiedzieć czy da się dzisiaj z paypala przelać środki z salda głównego na konto walutowe w USD w Polsce bez podwójnego przewalutowania?
Mam rachunek w USD w Aliorze (Kantor Walutowy) i chciałbym uniknąć podwójnego przewalutowania.
Jeżeli jest to możliwe to jaką nazwę wpisać w polu NAZWA BANKU w formularzu "Dodaj rachunek bankowy w kraju: Polska" paypala: "Alior Bank", "Alior Bank S.A.", "Alior Bank Spółka Aukcyjna" czy "Alior Bank - Kantor Walutowy", a może co innego. Będę zobowiązany za info od kogoś z praktyki czyli co zadziałało. To wcale nie jest drobiazg jeżeli niektórym się tak wydaje bo błąd w tej rubryce może spowodować ukaranie płatnym zwrotem. Takie bandyckie zagranie paypala, niepierwsze zresztą.
piquadrat
AKTYWNY
 
Posty: 324
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 20:29
Pochwały: 13
Telefon:: brak

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez fake4r » 18 lut 2017, o 10:26

Nie da się. Tylko możesz na konto PLN.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez piquadrat » 18 lut 2017, o 11:01

A oni zdzieraja jakąś prowizję za taką wypłatę z salda na rachunek PLN oprócz rżnięcia na kursie USD oczywiście?
Kiedyś mi się obiło o uszy, że jest jakiś próg bezprowizyjnej wypłaty z salda na rachunek ale nie wiem jak to teraz jest.

Z tych tabelek, które teraz przeglądam wynika, że opłata za samą wypłatę jest zerowa o ile się nie pomylimy bo wtedy kara 30,00PLN (bandyckie zagranie o którym pisałem). Chyba, że źle to rozumiem.
fake4r, wypłacałeś może z salda paypal do Aliora kiedyś? Jeśli tak jaką nazwę wpisałeś w polu NAZWA BANKU w formularzu "Dodaj rachunek bankowy w kraju: Polska" paypala?
piquadrat
AKTYWNY
 
Posty: 324
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 20:29
Pochwały: 13
Telefon:: brak

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez fake4r » 18 lut 2017, o 11:13

Nie ma żadnych opłat. Ja wypłacam na konto Alior sync/T-mobile teraźniejsze.
Nazwę banku po prostu wpisałem ze strony z danymi adresowymi czyli Alior Bank S.A. Oddział T-Mobile Usługi Bankowe, tak samo swift...
https://www.t-mobilebankowe.pl/kontakt# ... e-adresowe

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez piquadrat » 18 lut 2017, o 11:58

OK, podziekował. Wpisze tak samo: "Alior Bank S.A. Oddział T-Mobile Usługi Bankowe" bo też mam tam konto.
piquadrat
AKTYWNY
 
Posty: 324
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 20:29
Pochwały: 13
Telefon:: brak

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez dziubson » 3 mar 2017, o 07:55

Posiadam rachunek USD w Alior Banku, czeka mnie przelew do chińskiego banku bezpośrednio poza systemem Aliexpress i PAYPALL które przelewy mam bezpłatne. Dokładne dane banku:
Bank Transfer Info:
Bank: Bank of China
Account number: 6216611900XXXXXX
Bank address: bank of China GuangDong branch GuangZhou Panyu sub-branch
Swift code: BKCHCNBJ400
Beneficiary Info:

Czy zostanie naliczona opłata jak dokonam przelewu z rachunku USD w aliorbanku na powyższy rachunek USD?
Jeśli tak czy istnieje sposobność aby uniknąć opłat, paypall mam domyślny rachunek w USD.
dziubson
 
Posty: 156
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 02:06
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 6

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez akir » 3 mar 2017, o 08:06

Tak będzie % naliczona opłata.

PayPal i tak zrobi przewalutowanie po walucie z jakiego kraju podchodzisz

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama
cron