• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez rallybat » 12 lut 2016, o 22:08

Chyba wiem czemu miałem wcześniej problem z płaceniem z podpiętej karty USD.
Otóż opcja się nie pojawiała bo na saldzie PP miałem wystarczająco środków do zapłacenia za zamówienie. Gdy środków na saldzie nie starcza do zapłaty to wtedy pojawia się opcja karty.
rallybat
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 10:09

Reklama

Paypal płatności problem

Postprzez motiv » 15 lut 2016, o 08:54

Witam.
Nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem temat, więc prosiłbym o wyrozumiałość i o ewentualne przeniesienie.
W piątek o 22.30 robiłem zakup kilku rzeczy na everbuting.net
Płacę jak zawsze przez płatność karta przez paypala, nie mając tam konta.
Zawsze płatność przechodziła odrazu. A ta do dziś na everbuying.net wisi unpaid. Niby w systemie jest tam paypal with creditcard. Na maila narazie przyszło mi, że dodano nowy adres do paypala. Ale już mail że sprzedawca dostał moją kasę nie. Ma jakieś znaczenie, że był weekend? Myślę, że nie. Święto w chinach nie miało wpływu bo robiłem parę dni wcześniej zakupy też takim sposobem i było ok.


Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez danx » 15 lut 2016, o 13:50

Właśnie płaciłem na JD i Banggood przez PayPal kartą USD z kantoru alior. Na Paypal mam podpiętą też kartę w PLN i nią zawsze wcześniej płaciłem. Dzisiaj podpiąłem kartę z kantoru aliora, jedyne co zrobiłem to zmieniłem jedną opcję w ustawieniach PP:
Obrazek
Na BG i JD płatność poszła bez problemu, na karcie zablokowana jest taka sama kwota USD jaką płaciłem w sklepach.
Obrazek
danx
 
Posty: 115
Dołączył(a): 19 lis 2015, o 17:27
Pochwały: 2
Telefon:: LG

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 15 lut 2016, o 13:56

tak włąsnie powinno być ustawione.
Odnośnie świąt, to u nas mówi się jak to ciężko w chinach pracują, o wyzysku pracowników, a tam co chwile 2 tygodniowe święta.
marx
Administrator
 
Posty: 12520
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lokalizator » 16 lut 2016, o 18:02

danx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


I tak właśnie to ma być - a nie gdzieś wydzwaniać i ustawiać walutę na karcie jak czasem koledzy w PL musieli.
Może wreszcie PayPal w Polsce działa normalnie? Bo gdzie indziej tak jest od zawsze.
I specjalnie dla kolegi sebaj.p powtórzę: nie ma znaczenia waluta rozliczeniowa karty - może być nawet w muszelkach!
Kolega ustawił rozliczenie wg obciążenie wg sprzedawcy i reszta nie ma znaczenia.
Klient życzy sobie płacić w USD/Jenach/koronach a Paypal to ma realizować zgodnie z dyspozycją - jak w przykładzie kolegi danx - waluta karty nie ma znaczenia dla transakcji na linii sprzedawca<->PayPayl a ma znaczenie wyłącznie na linii klient<->bank od karty.

Udanych transakcji.
Wklepane z LeTV X800
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez szatan667 » 17 lut 2016, o 11:38

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ustawienie tej opcji to jedorazowe działanie dla wybranej transakcji, które zmienia domyślne ustawienia paypala, czyli rozliczanie transakcji kartowych w PLN. Zgadzamy się na to akceptując regulamin. Tak to sobie wymyślili (oczywiście żeby zarabiać, nie ma się co dziwić). Słabe jest ukrycie zmiany waluty przed użytkownikiem, ale to temat na inną rozmowę.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Działa normalnie czyli wg regulaminu, a regulamin mówi o domyślnym rozliczaniu kart w walucie kraju rejestracji.
Żeby trwale zmienić walutę karty można zadzwonić, można napisać maila. Ja to zrobiłem mailowo.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No nie bardzo. Waluta rozliczeniowa karty jest, mam wrażenie, esencją tego wątku i całej sprawy :) Dopóki nie zmienisz waluty karty (czy to jednorazowo przy każdej transakcji, czy stale), to będziesz miał przewalutowania, bo wszystko będzie przechodzić przez PLN - znów patrz regulamin.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Znowu błąd j.w.

Opowiem jak było u mnie. Wczoraj kupiłem coś na ebayu za niecałe 70 USD. Zapłaciłem kartą i oczywiście paypal rozliczył transakcję w PLN. Na całej operacji straciłem ok. 6 USD. Niby niedużo, ale pomyślałem, że dla zasady się upomnę. Nie przeczytawszy regulaminu zgłosiłem reklamację i wyobraźcie sobie paypal ją uznał. Oddali mi te 6 dolków (chociaż nie musieli), jednocześnie kobitka napisała, że zmienia mi walutę karty na USD. Napisała też o jednorazowym sposobie, który stosujecie i wspomniała o regulaminie i domyślnych PLNach.

Dlatego nie ma się co denerwować, bo wszyscy zaakceptowaliśmy regulamin (jaki by on nie był...). Przyznać się, kto przeczytał w całości i ze zrozumieniem? :)
szatan667
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 11:11
Telefon:: hatece

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez drago68 » 17 lut 2016, o 13:05

Tak samo rano dzisiaj dodawałem nowa kartę w USD do Paypal. Teraz mam dwie w PLN i USD.
Żeby nie było nieporozumień, to właśnie regulamin dla Polski jest inny jak do innych krajów.
Wykonałem dwa telefony przed i po dodaniu karty USD do Paypal. Zostałem poinformowany, że właśnie jak dodam kartę w USD, mogę napisać e-maila lub zadzwonić w celu ręcznego ustawienia karty do rozliczania w USD, bo domyślnie będzie ustawiona w PLN i będzie nam przewalutowywać.
Nie robiłem jeszcze płatności przez Paypal, ale konsultant powiedział, że będzie przy płatności możliwość wybrania, która kartą chcę dokonać płatności.

Mam pytanie tylko, gdzie można ustawić tą opcję:.... "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawianej przez sprzedającego..", ponieważ nie do końca zrozumiałem konsultanta..
Czy to wyskakuje przy płatności, czy można sobie ustawić na swoim profilu w PayPal..?, choć to do końca nie musi być ustawione ponieważ ma być wybór którą kartą chcę zapłacić.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez fake4r » 17 lut 2016, o 13:06

Tak czasem to wyskakuje w momencie płatności tzn. przed potwierdzeniem jest opcja-przycisk ZMIEŃ, ale nie zawsze. Do końca nie wiem od czego to zależy.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez szatan667 » 17 lut 2016, o 15:29

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli masz już podpiętą kartę dolarową rozliczaną przez paypal w dolarach, to niczego już nie musisz ustawiać. Wystarczy, że wybierzesz tę kartę podczas płatności.
szatan667
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 11:11
Telefon:: hatece

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lokalizator » 17 lut 2016, o 18:36

Ok. Być może regulamin dla Polski jest kulawy w porównaniu z innymi.
Chociaż kiedy ostatnio go czytałem to zdawał się być taki sam.
Ja niestety z automatu odnosiłem się do tego co w UK. Tutaj nie ma domyslnego obciążenia. Raz ustawiłem walutę sprzedawcy i tak dla tej karty jest. Raz to PLN innym razem USD i na karcie, która nominalnie jest prowadzona w GBP pojawiają się obciążenia w walucie transakcji. PayPal nic sam nie zmienia i nie próbuje wymusić waluty karty.
W Polsce chyba faktycznie trzeba się bardziej pilnować. Na szczęście ci co czytają forum poradzą sobie.
Wklepane z LeTV X800
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez noki06 » 23 lut 2016, o 20:44

Koledzy to dlaczego ja ,mając polskie konto Paypal ,mieszkając w Polsce bez problemu ustawiłem opcje płatności USD używając tylko strony Paypal ?Zacytuje swój własny post ,bo chyba nikt go nie czytał:



noki06 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



i


szatan667 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli masz już podpiętą kartę dolarową rozliczaną przez paypal w dolarach, to niczego już nie musisz ustawiać. Wystarczy, że wybierzesz tę kartę podczas płatności.


Musi ustawić opcje rozliczen w dolarach ,bo przy kupnie w paypalu pokaże się cena w zł ...
noki06
 
Posty: 25
Dołączył(a): 3 gru 2011, o 21:39
Lokalizacja: Się biorą dzieci
Pochwały: 1

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez swiezak82 » 23 lut 2016, o 21:30

U mnie też było ok do pewnego momentu. Problem pojawił się jak dostałem zwrot w walucie PLN na konto PayPal. Po pierwsze nie da się wybrać z czego ma iść płatność czy z podpietej karty czy z konta PayPal, nie ma opcji zmiany. Jak jest kasa na koncie PayPal to zawsze jest pobierana właśnie z konta.
Po drugie jak właśnie zostało parę PLN na koncie PayPal i resztę miało dobrać z podpietej karty walutowej to niestety z karty też waliło przewalutowanie. Po trzecie po tej akcji mimo, że karta była ustawiona na USD to waliło przewalutowanie. Dopiero telefon i przestawienie tego przez mila panią dało efekt.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego 600 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron