• Reklama

Paypal i USD na koncie

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Paypal i USD na koncie

Postprzez TorettoRC » 3 lut 2014, o 19:35

Witam,
jest to mój pierwszy post/temat na tym forum więc witam wszystkich serdecznie, znalazłem się tu bo chciałem zadać pytanie na które do tej pory nie znalazłem odpowiedzi.

Do konkretów:

na koncie walutowym w alior sync mam 10$ , teraz chce przelać te pieniądze na konto paypal gdzie mam ustawioną walutę podstawową USD.
Przy tej operacji chyba nie pobierze mi żadnych opłat ponieważ konto PayPal jak i konto walutowe zarejestrowane jest w Polsce i na polski adres.

Teraz zamawiam części z chin o łącznej kwocie z wliczoną przesyłką za 10$ i tu pytanie, jak to PayPal odbierze ?

Przewalutuje mi na PLN a potem na USD czy nie będzie wykonywał żadnych operacji na tych pieniądzach tylko po prostu wyślę je sprzedającemu ?
TorettoRC

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Paypal i USD na koncie

Postprzez drago68 » 3 lut 2014, o 19:41

Jak masz konto podstawowe na Pay Pal w USD i zasilisz to konto w USD z Alior Sync po przez PayPal, nie będzie żadnego przewalutowania.
Ile wpłacisz, tyle będziesz miał i tyle Tobie wyślą USD do sprzedawcy.
Poczytaj: paypal-platnosc-w-dolarach-bez-przewalutowania-t1165.html
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez TorettoRC » 6 lut 2014, o 00:05

Dobra wszystko fajnie. Przesłałem paypalowi moje dokumenty i stwierdził że w dniu zakładania konta nie miałem 18 lat i kazali założyć nowe.

Założyłem, chce dodać rachunek bankowy i nie da się bo jest już podczepiony pod starego pp a tamto konto mam ograniczone tak że nie mogę rachunku bankowego usunąć i co teraz ? Nieźle lecą w kulki, paranoja.

Nie mam opcji usuń , a może to się jakoś inaczej usuwa ?

Link do zdjęcia:

http://imageshack.com/a/img856/9850/fnvz.png
TorettoRC

Postprzez drago68 » 6 lut 2014, o 00:15

Jutro telefonicznie dowiesz się na PayPal. Zadzwoń tam lub napisz im emaila.
Wszystko Tobie wytłumaczą co i jak...???
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez marx » 6 lut 2014, o 11:55

dodaj kartę w USD tak jak w poradniku na pierwszej stronie, obejdziesz problem i zmniejszysz koszty płatności.
paypal-platnosc-w-dolarach-bez-przewalutowania-t1165.html
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez TorettoRC » 7 lut 2014, o 19:50

Czy jesteś 100% pewien tego? PayPal pisze że kurs wymiany nie będzie mi znany dopóki nie zapłacę. Nie jest to ryzykowne ? Czy to tylko odstraszająca gadka PayPala by wybrać kurs po ichniemu ?

Rozumiem że mam zaznaczyć tą drugą opcje?

Obrazek
TorettoRC

Postprzez marx » 7 lut 2014, o 22:52

wedle poradnika nie ponosisz kosztu wymiany waluty bo sam ja kupisz po znanym ci kursie i przelejesz na konto walutowe.
tak, ta pozycja niżej jest właściwa.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI