• Reklama

Parę pytań dla doświadczonych kupujących z Aliexpress (UC)

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Parę pytań dla doświadczonych kupujących z Aliexpress (UC)

Postprzez kodox33 » 11 sie 2014, o 23:05

Witam,

Poczytałem trochę tego forum, do około 20 strony, więc parę tematów było. Jednak spotkałem się z różnymi odpowiedziami.

Z ali dostałem już ok. 10 przesyłek, wszystkie poniżej 30$, więc o cle ani vacie nie było mowy. Zostawały dopuszczone do obrotu.
Przeważnie były to okulary, słuchawki zamawiane po max 4 sztuki.

Mam zamiar zamówić folie ochronne na telefon oraz etui (wszystko na iPhone). Nie ma na nich żadnych firmowych logo.

Chciałbym zamówić mniej więcej 20 kompletów (przód + tył) matowych, 10kpl zwykłych, 10kpl lustrzanych oraz 10kpl etui. W sumie daje to ok 40 kompletów folii, więc nie tak mało.. Wartość towaru to ok 30$.

Mniej więcej połowę sprowadzonego towaru uzgodniłem ze znajomymi, i chętnie je ode mnie odkupią. Parę sztuk chciałbym zostawić dla siebie, resztę myślałem wystawić na olx.pl po okazyjnej cenie.

- Czy przy takiej ilości zamówionych folii mogę natknąć się na UC, a jeszcze gorzej na Urząd Skarbowy (taka ilość być może oznacza, iż kupuję je tylko i wyłącznie na handel?)

- Czy jest różnica jeżeli zamówię te folie załóżmy w 2/3 paczkach w mniej więcej tygodniowym odstępie czasu? Mniejsze ryzyko?

- Czy UC prowadzi jakieś statystyki odnośnie kto, ile i co jaki czas zamawia coś z Chin? Mam wiele rzeczy które chętnie bym sprowadził, jednak nie chciałbym natknąć się na jakieś niemiłe sytuacje.

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów ;)
kodox33

Telefon:: iphone

Reklama

Re: Parę pytań dla doświadczonych kupujących z Aliexpress (U

Postprzez Robbo » 11 sie 2014, o 23:14

Możesz zamówić nawet w tym samym dniu, nikt nie kumuluje paczek dla jednego dostawcy.
Koszt transportu jednej paczki lub kilku będzie podobny. Płaci się od wagi paczki (za każdy gram)

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez kodox33 » 11 sie 2014, o 23:32

Przesyłka jest darmowa, więc nie stanowi to wielkiego problemu. Jednak na forum wyczytałem w jakimś temacie, iż często jest tak, że sprzedawca wysyła przesyłki w odstępie 2 dni, a często dochodzą do adresata w jednym dniu, czyli zapewne i są sprawdzane w tym samym dniu? :)
kodox33

Postprzez Libero » 11 sie 2014, o 23:35

Lepiej zamawiaj w kilku paczkach. Przesyłka i tak darmowa.
Ja ostatnio zamawiałem kolczyki. Sporo tego wyszło bo chyba z 30-40 par ale różne, problemów nie było.
Zamów powiedzmy 4 paczki po 10 szt i powinno być ok.
Co do US to ostatnimi czasy siedzą na Alledrogo i sprawdzają. Jakiś tydzień temu byli u znajomego z kontrolą :P
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Postprzez kodox33 » 11 sie 2014, o 23:39

Ok, dziękuję za informację, pewnie rozłożę to na 3 paczki dla pewności, przez parę dni, z racji, że nie są one mi potrzebne na TERAZ.

Co do US, mógłbyś mniej więcej powiedzieć co sprzedawał, przez jaki okres, oraz czy dużą ilość sztuk? Myślę, że OLX jest trochę bezpieczniejsze, a co ważniejsze darmowe i tam być może nie przywiązują takiej uwagi, z racji, że jest to bardziej serwis dla osób prywatnych. Co o tym sądzicie?

PS. Jakie zostały wyciągnięte wg. niego konsekwencje?
kodox33

Postprzez Jacuss » 12 sie 2014, o 00:09

Jeśli Cie złapią to:

-kara 75% obrotu
-zeległy zus (1100zł/mc)
-zaległy VAT i cło
Jacuss
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: ASUS Zenfone 5 2/16

Postprzez kodox33 » 12 sie 2014, o 01:17

Trochę mnie to przestraszyło, tym bardziej, że na olx sprzedałem wcześniej z 10 kompletów folii i sprzedaję po prostu niepotrzebne mi rzeczy z domu, ale do tego raczej się nie przyczepią :P

Myślę, że gdy wystawię 10 sztuk jako niepotrzebne i ujmę to w aukcji (np. napiszę, że nie mam już telefonu) to nie powinno być zbędnych komplikacji.

Co innego jeżeli bym sprzedawał co miesiąc te 10 sztuk, prawda? :)
kodox33

Postprzez filozof71 » 12 sie 2014, o 03:12

kodox33 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nieładnie jest pisać na forum, że oczkujesz opinii ekspertów. Jak chcesz pochandlować folijkami do iPhone i zarabiać to zainwestuj. Qrde 40 sztuk dla znajomych hehehe. Wiesz, że taki problem ma połowa cwaniaczków, którzy dowiadują się, że można kupować coś w Chinach i im się może stosowna opłata upierdzielić. Chcesz się zatowarować za 30 USD i robisz mecyję. Sprawdź Co sie stanie jak zapłacisz VAT 24%? A wiesz, że bez działaności nie wolno handlować?

pozdr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez filozof71 » 12 sie 2014, o 03:24

Libero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wiesz, wiele rzeczy jest darmowych bo się liczy, że ludzie nie będą robili bydła. Równie dobrze pójdź do baru, zamów herbatę za 3PLN, weź reklamówkę i wyjmij serwetki ze wszytskich stołow, będzie czym dupę wycierać przez tydzień za free. Zaoszczędzisz. A razem z kolegą załóż klub drobnego biznesmama-podwórkowego cwaniaka. Widzę, że nadajecie na podobnej fali.

pozdr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez kodox33 » 12 sie 2014, o 09:49

filozof71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nieładnie jest pisać na forum, że oczkujesz opinii ekspertów. Jak chcesz pochandlować folijkami do iPhone i zarabiać to zainwestuj. Qrde 40 sztuk dla znajomych hehehe. Wiesz, że taki problem ma połowa cwaniaczków, którzy dowiadują się, że można kupować coś w Chinach i im się może stosowna opłata upierdzielić. Chcesz się zatowarować za 30 USD i robisz mecyję. Sprawdź Co sie stanie jak zapłacisz VAT 24%? A wiesz, że bez działaności nie wolno handlować?

pozdr Filozof71

Nie musisz od razu najeżdżać na mnie, tym bardziej, że jak napisałem jestem pewien, że połowę spokojnie sprzedam znajomym (rodzina, paru kumpli, ich znajomi - każdy kupi po 3 komplety by mieć na zapas i połowy nie ma (20-30 sztuk, nie 40 jak wyliczyłeś). Sam do tej pory tak robiłem. Dużo osób w moim otoczeniu ma iPhone'y więc nie będzie to problemem, tym bardziej, że ludzie chętnie biorą dla znajomych i przeważnie sprzedają im jeszcze drożej, a i tak wszyscy są zadowoleni :)

Nie jest to handel, jest to bardziej okresowy sposób na dorobienie paru złotych na przysłowiową "orenżadę", bo inaczej tych 10 zł zarobionych na foliach nazwać nie można.
Rozumiem, gdybym to robił stale wystawiając co miesiąc nowe aukcje, jednak taka akcja dajmy na to zdarzy się 3 razy w roku.

Nie oszukujmy się, każdy z nas woli zarobić dodatkowe parę złotych, nie dość, że podbudowuje i cieszy a nad to tym bardziej jak jest się studentem i łapie się czego popadnie by się utrzymać.

Pozdrawiam
kodox33

Postprzez Libero » 12 sie 2014, o 14:38

filozof71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wiesz, wiele rzeczy jest darmowych bo się liczy, że ludzie nie będą robili bydła. Równie dobrze pójdź do baru, zamów herbatę za 3PLN, weź reklamówkę i wyjmij serwetki ze wszytskich stołow, będzie czym dupę wycierać przez tydzień za free. Zaoszczędzisz. A razem z kolegą załóż klub drobnego biznesmama-podwórkowego cwaniaka. Widzę, że nadajecie na podobnej fali.

pozdr Filozof71

No widzę że masz w tym wprawę. Ja nawet na takie coś nie wpadł bym. Twój klub już pewnie dość długo prosperuje :) A tak btw to Twój post nic nie wnosi do tematu.

@kodox33 Zamawiaj i nie przejmuj się. Dla kilku folijek raczej jeździć nie będą bo i po co? Nałożyć 10zł kary? Poza tym masz prawo sprzedawać.

pozdr Filozof71

A co ma się stać jak zapłaci 23%VAT (a nie 24 jak napisałeś)? Można handlować i bez działalności tylko trzeba umieć

Żadnych konsekwencji znajomy nie poniósł, a handlował sporą ilością PS4.
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Postprzez changemind » 12 sie 2014, o 14:41

Podłączę się pod temat...
Zamawiałem żarówki LED, dostałem o innych parametrach i wystawiłem prawie negatywny feedback. Sprzedawca zaproponował mi wysłanie 3 dodatkowych żarówek za zmianę komentarza na 5 gwiazdek. Odpisałem, że ok, tylko najpierw chcę dostać żarówki. W odpowiedzi dostałem info:
Would you please help to give us 5 stars feedback first? Because for change the feedback the time is limit. We will give you the tracking number once we send. Hope you can understanding and cooperation.Thanks in advance.Have any problem please feel free to contact us.

Chcą mnie wkręcić?
Jaki jest czas na zmianę komentarza?
Zmienić najpierw na te 5 gwiazdek?
Jak się zabezpieczyć?
changemind

Telefon:: jiayu s3

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI