• Reklama

paczka zatrzymana przez Urząd Celny, co dalej?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

paczka zatrzymana przez Urząd Celny, co dalej?

Postprzez qkiz_xt » 21 lis 2012, o 16:01

Witam,
zakupiłem sobie telefon na aliexpress, przesyłka pocztą Singapur no i niestety dziś wpadła w ręce Urzędu Celnego. W trackingu mam status: zatrzymano w cle a szczegóły: oczekiwanie na dowód nabycia/informacje o wartości od adresata. Co za pech!!! :/
Co teraz mogę zrobić żeby przyspieszyć proces oclenia?? Jak wygląda realizacja oclenia? Jakiej kwoty mogę się spodziewać?
qkiz_xt

Pochwały: 1
Telefon:: STAR

Reklama

Postprzez adamfon » 21 lis 2012, o 16:17

Powinno przyjść pismo od nich.
Naliczą vat 23% od wartości zakupu. Czyli jak, np. kupiłeś telefon za 300 zł to zapłacisz 69 zł.

Jaki telefon kupiłeś? Na pewno bez logo znanej marki? I jak możesz to napisz za ile, coś zawsze zaradzimy. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez LukC » 21 lis 2012, o 16:24

Zadeklaruj odpowiednią kwotę (możesz niższą niż 45 Euro aby cła nie płacić :-P ) i po sprawie :mrgreen:
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez qkiz_xt » 21 lis 2012, o 19:11

Kurde co za pech :/ a tyle się zastanawiałem czy kupić więc w końcu kupiłem...
Telefon STAR n9330.
Jeszcze mam czekać na pismo może za miesiąc tel dostane i wyjdzie mi tyle za niego że lepiej dołożyć i kupić tu na miejscu coś firmowego. Telefon bez firmowego loga.
A jak sprawdzą faktyczną wartość?
Pierwszy zakup wszystko załatwione a tu Państwo musi podciąć skrzydła jak zwykle.
Może telefonicznie powinienem się z nimi skontaktować? Ale nie wiem i tak co gadać... Żeby to się sprawdziło z tym co sprzedawca przedstawi...
qkiz_xt

Postprzez adamfon » 21 lis 2012, o 19:51

Zadzwoń, spytaj się co i jak. Nie zjedzą Cię. Telefon nie ma znaków Samsung także powinno przejść na luzie... chociaż wizualnie jest podobny, a tu nie wiem czy także mogą się przyczepić.

A jaki sprzedawca przedstawił? Chiński czy z Allegro kupowałeś?

A miesiąc to to raczej nie będzie trwać.

Gdyby liczyć, że podałbyś cenę prawdziwą to vatu byłoby około 150 zł. Cła się nie płaci za elektronikę.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez qkiz_xt » 21 lis 2012, o 19:57

Sprzedawca prosto z Chin, kupowałem na aliexpress. Może wcześniej spróbuję się z nim skontaktować.
To co mam mówić niższą wartość niż 45 dolarów?
Jeśli oni teraz się chcą skontaktować ze sprzedawcą w celu wyceny przesyłki, kiedy się już dowiedzą dopiero wyślą pismo, następnie przelew, zaksięgowanie i dopiero ruszą.
qkiz_xt

Postprzez adamfon » 21 lis 2012, o 20:28

Napiszę tak, rola chińskiego sprzedawcy już się skończyła. On, ani Tobie już nie pomoże, ani Urzędowi Celnemu. Nikt nie będzie się z nim kontaktował, Ty możesz, ale on to w sumie może mieć gdzieś gdyż na pewno na stronie sprzedaży ma zawarte, że towar może podlegać opłatom cel. Pewnie napisze Ci słowa pocieszenia, albo nakaże zapłacić vat i tyle.
A z tym zaniżaniem wartości, to ja nie pomogę, bo nie mam z tym doświadczenia. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez qkiz_xt » 21 lis 2012, o 21:22

To w takim razie na jakiej podstawie wycenią telefon?
qkiz_xt

Postprzez adamfon » 21 lis 2012, o 21:33

Albo sam zadeklarujesz wartość, albo będziesz musiał wysłać im rachunek (np. scan z PayPala, itp.), ale raczej chodzi im o tą drugą opcję.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez LukC » 21 lis 2012, o 22:03

Podajesz wartość i tyle. Nie są w stanie tego zweryfikować. Kupiłeś w promocji i tyle :-P
LukC
AKTYWNY

Postprzez qkiz_xt » 21 lis 2012, o 22:43

LukC napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A miałeś już jakieś doświadczenia? A jeśli poproszą o jakiekolwiek udokumentowanie zakupu/przelewu?

[ Dodano: 2012-11-21, 21:27 ]
adamfon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A jeśli płaciłem przez skrill to zrzut ekranu wystarczy (pytam jakby co). Bo nie widzę innego potwierdzenia...
qkiz_xt

Postprzez LukC » 22 lis 2012, o 09:41

Raz mi się zdarzyło z zegarkami pseudo Rolex lol

Wypełniłem deklarację i tyle. Nikt nie prosił o żadne rachunki bo wyraźnie napisałem że to był prezent i rachunku nie mam :mrgreen:
LukC
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI