• Reklama

paczka zatrzymana przez Urząd Celny, co dalej?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez johnmotson » 11 lip 2013, o 22:20

Sorki, że odkopuję ale mam UC na karku ;)

Witam, zamówiłem sobie z chin sprzęt foto o wartości około
100$.Niestety gdy sprawdzałem gdzie jest moja paczka ujrzałem coś takiego: "Zatrzymanie w cle,oczekiwanie na dowód
nabycia/informacje o wartości od adresata" . O co chodzi, czego się mogę spodziewać ? Czy muszę do nich dzwonić/coś wysyłać czy się sami zgłoszą ? Jeżeli będą chcieli wiedzieć
jaka jest wartość towaru to jak mam to potwierdzić, czy mogę sobie podać kwotę typu 50$, będę musiał jakoś to potwierdzić? Może ma ktoś na nich jakieś 'sposoby' ;) ?
Dzięki za podpowiedzi
johnmotson

Reklama

Postprzez garikaasp » 12 lip 2013, o 20:16

Powninni się odezwać, listownie lub tel. ( różnie to bywa)
Sam też możesz dryndnąć, pewnie będzie szybciej
Jak to sprzęt nołname to będą chcieli wydruk przelewu, strony www z towarem -- jakiś swistek żeby mieli dowód ile zapłąciłeś.
I od tej wartości podatek bedzie.
UC to bardzo autonomiczna jednostka, trafisz na spoko celnika to machnie ręką wezmie wydruk strony www i po wszystkim. A trafisz na buca to ehhh...

A co do sposobów... Photoshop nie redukuje tylko zmarszczek na zdjęciach.... :)
garikaasp

Postprzez Mafisq » 12 lip 2013, o 20:30

a właśnie jak jest paczka gift to dlaczego chcą jakieś faktury? Jakby mi zatrzymali air maxy to mowię im że to prezent? I że nie wiedziałem co w środku to powinno chyba załatwić sprawę?
Mafisq

Postprzez garikaasp » 12 lip 2013, o 20:50

Gift giftem ale powinna miec deklaracje wartości :) np 10$
Powiedzm nie ma wartości wpisanej i pokazujesz kwitek na 15$ za jakieś buty i tyle.

Moj znajomy zamówił buty, chinol nie wpisał kwoty a kumpel pokazał świstek z przelewu.
Zapłacił cło i tyle. Nawet nie otwierali mu paczki.

A jak np zrobią rewizję to mogę stwierdzić podróbki, a nawet jak stwierdzą oryginały to wprowadzanie na rynek towaru bez zezwolenia :D
Hheheh z UC to jak z wojskiem.... była taka sytuacja - pobóru nie ma ale paru facetów dostało bileciki i muszą iść i nie ma gadania.

UC to bardzo autonomiczna jednstka :)

Oczywiście to rzadko się zdarza, UC ma pełne ręcą roboty.
Są FIRMY które potrafią lewe rzeczy na faktury brać :D
I wcale się nie boją :)
To są giganci:)
A tu notka o Cłach i vacie:
////
Kwota zwolniona z cła i VAT

Przesyłki o wartości do 45 Euro, mogą zostać w Polsce zwolnione z cła i VAT. Dotyczy to małych paczek, których zawartość nie jest kupiona w celach handlowych, czyli na własny użytek. Decyzja należy do urzędu celnego. W praktyce wiele drobnych przesyłek jest zwalnianych z opłat celnych.

Kwota zwolniona z cła, tylko VAT

Przesyłki o wartości powyżej 45 Euro, ale nie więcej niż 150 Euro mogą zostać w Polsce zwolnione z cła. Jest natomiast doliczany podatek VAT.
/////
garikaasp

Postprzez ebola1972 » 12 lip 2013, o 22:48

Photoshop :mrgreen: - żeby być pare złotych do przodu - poczytaj sobie możliwe konsekwencje 233$1kk 286$1kk, 270$1kk, ręce opadają.
Prezent z chin jest lepsza opcją, o ile paczka jest tak opisana i niska wartośc od razu zadeklarowana
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI