• Reklama

Paczka z Chin z elektroniką: DHL czy China Post?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Paczka z Chin z elektroniką: DHL czy China Post?

Postprzez viper111 » 21 sie 2014, o 21:17

Chciałem kupić interfejs diagnostyczny do samochodu za 200 USD. Sprzedający oferuje Free shipping za pomocą DHL lub China Post. Gdzie są mniejsze szanse na naliczenie cła i VAT-u? Zadeklarowana wartość zakupu to 28 USD.
viper111

Telefon:: Goclever
ROM: Insignia 5

Reklama

Re: Paczka z Chin z elektroniką: DHL czy China Post?

Postprzez basa » 21 sie 2014, o 21:20

Odpowiedz prawidłowa : China Post
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez spoco » 22 sie 2014, o 10:36

China post. Aczkolwiek jak ostatnio chinczyk mi dobrze opisal i wyslal przesylke dhl to zaplacilem tylko 54 pln VAT za telefon za 300$. Takze jest szansa ze dhlem nie bedzie zle a zdecydowanie szybciej.
spoco

Telefon:: SONIM S1, Defy
ROM: CM, stock

Postprzez viper111 » 22 sie 2014, o 10:42

A co to znaczy "dobrze opisać" ? Ja kupuję od Chińskiego sklepu co mam kilka tysiecy pozytywnych komentarzy.
Napisał mi ze wystawi fakturę na 32 USD ale, żeby było poniżej 22 euro (zwolnienie) to chyba powinien wystawić na 28 USD?
viper111

Postprzez ddr » 22 sie 2014, o 13:04

China Post jak trafi na Urumczi to może i miesiąc siedzieć, jak do Guangdong to w tydzień potrafi przylecieć.
DHL najszybciej, nie zamawiałem nim więc niewiele o tym wiem, ale jak złapią na cło to trzeba zapłacić za VAT, cło czy cłopodobne coś i za jakieś przedstawicielstwo w UC? Na forum jest dużo o DHL, wystarczy się wczytać.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez spoco » 22 sie 2014, o 19:48

Dobrze opisać to znaczy albo:
1. wyslac jako osoba prywatna i dac gift i niska deklarowana cene
2. wyslac jako firma i dolaczyc fakture na niska kwote

najczesciej duze sklepy wysylajace do EU wiedza co i jak opisac i nic im tlumaczyc nie trzeba.

Na wiele rzeczy z chin cla nie ma (np telefony) wiec do zaplacenia jest tylko vat. Ja zaplacilem tylko vat od kwoty deklarowanej wraz z kosztami wysylki (łącznie wyszło 54 zł do zapłacenia kurierowi przy odbiorze). DHL nie doliczyl mi nic za obsluge celna bo jej de fakto nie bylo bo clo wynosi na telefony 0%. Jesli bedziesz sciagal cos na co jest clo to wtedy dolicza ci ok 70-80 pln ponad clo i vat za obsluge celna. (mowa o dhl).
spoco

Telefon:: SONIM S1, Defy
ROM: CM, stock

Postprzez viper111 » 5 paź 2014, o 11:32

Mam kolejny zakup. Do wyboru China Post lub Singapore Post. zakup telefonu. Którą firmą mniejsza szansa na VAT? Czy tez nie ma to znaczenia bo i tak po stronie polskiej Poczta Polska to obsługuje?
viper111

Postprzez marx » 5 paź 2014, o 14:44

takie samo prawdopodobieństwo vatu.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez victor44 » 5 paź 2014, o 16:00

@viper bys przynajmniej dobry dzial wybral

proponuje zamknac i wywalic
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Meizu MX4

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI