• Reklama

Paczka z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Paczka z Chin

Postprzez adamfon » 17 sty 2012, o 14:01

Mam do Was pytanie.

Czy ktoś otrzymywał z Was przesyłki z elektroniką, telefonami z Chin w ostatnim miesiącu?
Szczególnie pytam o te, które przechodzą przez ręce Poznańskiego oddziału celnego.
Słyszałem, że każdą elektronikę z Chin zatrzymują i sprawdzają czy ma certyfikaty.

Oraz inne pytanie. Czy mieliście zatrzymaną paczkę przez Urząd Celny?Jeżeli tak to jak się potoczyły losy tej paczki? Zwolniono ją, czy przyczepili się o znaki markowych firm.

Mam zamiar kupić sobie telefon, jakikolwiek z Chin, aby się niem trochę pobawić. Miałem już z 6 przesyłek z Chin i wszystko było dobrze i bez problemów. Opisywałem tutaj na forum moją ostatnią paczkę, w której były zegarki jelly w 15 sztukach. Wysłana China Air Post. Z logo pewnej firmy. Przyszło pismo, więc kazałem odesłać im tą paczkę. I nie wiem dlaczego ją zatrzymali? Przez to, że to elektronika (zegarki?), czy może przez to, że nieczytelnie wypełniona deklaracja przesyłki, może przez to, że często coś kupowałem no, a może padło na mnie wyrywkowo.

Czekam na wasze odpowiedzi. Kupiłbym coś w Chinach, ale teraz mnie strach obleciał, a po Aliexpress widzę, że Polacy na potęgę kupują w tym kraju, a Chińczycy zapewniają, że poczta z Chin czy Hong Kongu jest bardzo bezpieczna.
adamfon
AKTYWNY

Reklama

Postprzez marx » 17 sty 2012, o 14:26

wydaje mi się że to przez to logo na zegarkach + zamawiana ilość nie wskazująca że to na własny użytek.
Ja raz płaciłem cło i wat i tez sie bałem 'znak towarowy" ale paczki nie zrewidowano mi
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez adamfon » 17 sty 2012, o 14:45

No ok, ale z tego co wiem to paczka nie była otwierana więc nie mogli wiedzieć co tam w środku jest i w jakiej ilości.

Jeszcze chodzi mi o sprawę tej elektroniki. Bo chcę kupić jakiś telefon, ale jak mają mi zatrzymać i te kilkadziesiąt dolarów przepadnie,a wiadomo, że dolar idzie do góry to mi ta sprawa nie będzie na rękę.

Przychodziły Wam paczki normalnie w ostatnim czasie?
adamfon
AKTYWNY

Postprzez marx » 17 sty 2012, o 17:45

nie sadzę aby zarekwirowali ci 1 telefon z powodu braku np CE, najlepiej jak nie będzie miał logo NOKIA, HTC czy też iphone.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez adamfon » 17 sty 2012, o 17:54

A o to trudno. Prawie każdy telefon z Chin ma jakieś logo. No, np. Sciphone nie ma loga choć jest podobny do Iphone. Ale nie chcę kupować go jeszcze raz skoro miałem ten telefon. :-)

Wiem, że ktoś kupił tablet na Allegro, zatrzymali mu paczkę i nie chcą wydać bo nie ma certyfikatów. A to tylko jeden tablet. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez LukC » 17 sty 2012, o 18:41

Ja ostatnio 2 paczki dostałem, bez problemów. :-P
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez adamfon » 17 sty 2012, o 18:49

Z elektroniką rozumiem? :-)

Co polecacie kupić do $45? Najlepiej bez logo, choć słyszałem, że na logo naklejane są naklejki, ale czy to jest bezpieczne to nie wiem. :-)
adamfon
AKTYWNY

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI