• Reklama

[aliexpress] Paczka z Chin i problem z trackingiem

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez jjacek25 » 10 paź 2012, o 20:31

Witam. Możecie mi powiedzieć gdzie jest moja paczka ? Takie dane pokazuje w trackingu i nie mogę się połapać czy jest jeszcze w Singapurze czy juz pojechała do Polski.

Tracking History
Date Location Status Remarks
08.10.2012 SG Order Submitted Order submitted online and Items would be picked up or dropped off in DGM for processing.

08.10.2012 SG Received & Dispatched Processed in the DGM mail terminal

08.10.2012 PL Not Available No further track event is available for this item. Please check with the destination country Post Office for more information.

Note:
Shipment details shown are only for registered items.
Online delivery information is not available for all destinations.
"Item status" details in the destination country are solely dependent on the timely update from post office of destination.
jjacek25

Pochwały: 2

Reklama

Postprzez bumbum » 29 paź 2012, o 10:42

gdybym nie czytał tego forum i tematów o sledzeniu to juz bym zaczął się nieźle denerwowac.
U mnie gość wysłał telefon 23 października, mam numer trackingu RF107513055SG, ale nigdzie go nie ma .Szukałem na singapore, hong Kong, 17track.net i nic.
Mam cicha nadzieję że coś szwankuje z trackingiem w chinach i dopiero jak będzie w polsce zobaczę że jest.
Teraz mam na aliexpres takie info:
Tracking Details

Logistics Service Type Shipping Time Tracking Number Remark
HongKong Post Air Mail 23 Oct 2012 RF107513055SG Tracking

You can track your order from the website below with your tracking number.
The above information is from the post office website of the destination country.
To track parcels with Hong Kong Post Air Mail, click here:[hide] http://sledzenie.poczta-polska.pl/[/hide]

P.S. Przed chwilka, Pani która mi sprzedawała telefon napisała ze na tracking trzeba czekać nwet 7 dni roboczych.
Ostatnio edytowano 4 lis 2012, o 00:03 przez bumbum, łącznie edytowano 1 raz
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez adamfon » 29 paź 2012, o 12:01

No tak jest, albo i dłużej. Spokojnie i na luzie. Kiedyś dojdzie aczkolwiek czytam komentarze wystawione dropshpperom z Allegro i jest ostatnio sporo, że paczki się po prostu gubią. No, ale bez nerwów. ;)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez bumbum » 30 paź 2012, o 21:30

no zaczynam się martwic bo telefon wysłany 23-go i trackingu brak, a etui do telefonu wysłane 28-go i juz jest tracking
RF107513055SG= to jest telefon
RA509891793CN=to etui
Wszak to sa dwie różne poczty, ale telefon w ogóle nie zarejestrowany ze wyszedł z chin.
Mam pytanie, czy jak paczka zaginie to czy otwierajac spór, otrzymam zwrot kasy?

[ Dodano: 2012-10-30, 20:27 ]
Paczka kolegi "csnake", nadal wisi na [hide]http://www.17track.net/IndexEn.html[/hide] jako nie odebrana, a na poczcie polskiej odebrana w urzedzie, wiec może faktycznie bałagan te chinole mają z tymi paczkami.
W sumie przeglądam komentarze tych sprzedawców co z chin wysyłaja, takze na allegro i nie ma w komentarzach negatywnych żeby komus paczka nie dotarła.
Niektórym dotarła nawet po 40 dniach i dłuzej.
Kurde, 6 stówek to dla mnie spora kasa, ale chyba za duzo przeżywam.
Ostatnio edytowano 4 lis 2012, o 00:03 przez bumbum, łącznie edytowano 1 raz
bumbum
VIP

Postprzez paparacco » 30 paź 2012, o 23:30

Ja też przeżywam bo pierwszy raz zamawiam na ali osobiście bez jakichkolwiek pośredników typu allegro, i mój tracking nie działa już ponad 2 tygodnie. Zakupione 13.10, według statusu na aliexpress shipping time 15.10 a do dziś tracking nie działa. Pisałem wiadomość do sprzedawcy 5 dni temu to mi odpisał że: sorry that we just noted this parcel was lost by our shipping company ,,,we will reship it to u asap,,so sorry. A potem napisał mi że już wysyłają ponownie. Więc od chwili tej wiadomości czekam już 5 dni a tracking wciąż nie działa do dziś. W poniedziałek czyli 5 listopada jeżeli numer śledzenia nie będzie działał to ponownie będe się odzywał do chińczyka po czym najpewniej otworzę spór bo wydaje mi się że po trzech tygodniach to już będzie lekka przesada.

Co o tym myślicie? obawiać się czy nie?
paparacco

Postprzez bumbum » 31 paź 2012, o 11:27

Według tego co wkleiłes to rozumiem ze paczka utracona przez przedsiebiorstwo zeglugowe, czyli zagineła paczka. Dobrze ze wysłał ponownie. A jaką poczta wysyłał Singapore, china czy hongKong? Bo wydaje mi sie że z singpost są problemy. Napisałem wczoraj maila do Singpost odnosnie mojej paczki.

[ Dodano: 2012-10-31, 09:55 ]
Myslę zeby zachowac spokój jeszcze.
Cały czas jestem w kontakcie z Chinką która sprzedała mi fona. Jest super sprzedawca wiec kontak jest rewelacyjny. Oto rozmowa:
"[09:45:45] sunny: hello
[09:45:50] Marek Grzeszczak: It's been 7 days and tracking packages is still no. A few days later, I bought from another dealer and after two days it was tracking the package. I am very worried if the package is not lost.
[09:46:49] sunny: dear,well, we have same problem with other orders
[09:47:00] sunny: all suppliers use SG post, shipping is very slow
[09:50:44] Marek Grzeszczak: My friends also waiting for tracking. I noticed that Singpost has a delay. Chinapost has very fast tracking. I just wanted to find out from you if this is true, because a little worried.
[09:52:32] sunny: dear,don't worry
[09:52:45] sunny: now China post doesn't support phone with battery"
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Postprzez paparacco » 31 paź 2012, o 17:48

U mnie napisane jest że paczka poszła HK post, co mnie troche dziwi bowiem oni równiez ponoć nie akceptują przesyłek z bateriami. Całe szczęście mój tracking zaczął działąć dziś z samego rana. Zobaczymy na dniach jak się to dalej potoczy.
paparacco

Postprzez bumbum » 31 paź 2012, o 22:52

Jest tak napisane na aliexpress czy w trackingu?
Ja tez mam na aliexpres Hong Kong, bo taka opcja była w sprzedaży, ale wysyłka jest przez Singpost. Zobacz jaką masz końcówkę w numerze trackingu. Na pewno SG.
Hong Kong jest blisko Shenzhen, Singapore leży na półwyspie malezyjskim około 5-6 tys kilometrów w linni prostej, wiec moze paczki wpierw leca do singapuru itd.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Postprzez paparacco » 31 paź 2012, o 23:33

Jest tak napisane na aliexpress oraz w trackingu.
To mój numer RC144774789HK końcówka HK czyli HongKong
Przy okazji mam pytanie czy aliexpress pokazuje w trackingu mapkę oraz aktualne położenie paczki? Pytam ponieważ zamawiam przez ali pierwszy raz (wcześniej zamawiałem przez alledrogich pośredników). Na aliexpress tracking nic nie pokazuje natomiast [hide]http://www.17track.net/IndexEn.html[/hide] informuje że kraj docelowy zaakceptował wysyłkę paczki z chin oraz że HK zapoczątkował proces dostarczenia paczki do adresata. Na stronie mojej krajowej poczty również jest już status akceptacji.
Ostatnio edytowano 1 lis 2012, o 14:27 przez paparacco, łącznie edytowano 1 raz
paparacco

Postprzez LukC » 1 lis 2012, o 11:38

Korzystać tylko z 17track, inne są beznadziejne ;-)
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez bumbum » 2 lis 2012, o 15:35

Przed chwila na 17track, wyskoczyło mi cos takiego " 02-11-2012 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"
Według mnie to sprzedawca nie dostarczył jeszcze telefonu jedynie wygenerował numer nadania. Czy mam rację?
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Postprzez LukC » 2 lis 2012, o 18:02

bumbum napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak, to częsta praktyka, przesyłka wyjdzie za 2-3 dni robocze ;-)
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI