• Reklama

[aliexpress] Paczka z Chin i problem z trackingiem

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez adamfon » 3 paź 2012, o 20:48

Tak. Po prostu czekaj. Ostatnio długo im to wszystko idzie.
adamfon
AKTYWNY

Reklama

Postprzez marx » 3 paź 2012, o 22:34

csnake napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Za pare dni będziesz się z tych zakupów śmiał i myślał o kolejnym zakupie w chinach np na aliexpress.
Ja liczę że podzielisz się opinią na temat tego cudeńka AMOI N808, może napiszesz jakąś mini recenzję, bo z pewnością więcej chętnych na ten telefon się znajdzie.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez csnake » 4 paź 2012, o 10:32

Moja paczka jest już w Warszawie! (2012-10-03 19:27 WER Warszawa Przyjęcie przesyłki w Polsce) :mrgreen: Więc jeśli jej nie zatrzymają na cle to już niedługo telefon powinienem mieć telefon w rękach :-)

Marxxx oczywiście, że podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat tego telefonu. Najpierw porządnie go przetestuje. Szczególnie ciekawi mnie ile czasu będzie wytrzymywał na tych dwóch bateriach które ma. W sumie kupiłem go z myślą o używaniu karty AERO2 więc to też pewnie opisze.
csnake

Postprzez jjacek25 » 4 paź 2012, o 20:52

Witam. Powiedzcie mi czy jeśli w polu "Logistics Service Type" pisze "DHL Global Mail" to telefon idzie kurierem czy pocztą ? W trackingu jeszcze nic nie pokazuje a boje sie cła.
PS. Zapłaciłem za pocztę Hong-kong.
jjacek25

Pochwały: 2

Postprzez csnake » 4 paź 2012, o 23:00

To jest zdaje się taka "dhl-owa" przesyłka pocztowa. Korzystasz z tego trackingu: [hide]DHL GlobalMail Tracking [/hide]?

Jeśli ta przesyłka to telefon to na pewno nie mógł być wysłany HK Post bo oni mają restrykcje dotyczące wysyłania baterii.
Ostatnio edytowano 5 paź 2012, o 06:59 przez csnake, łącznie edytowano 1 raz
csnake

Postprzez jjacek25 » 4 paź 2012, o 23:21

Czyli jest zwiększone ryzyko cła czy nie ? W Polsce idzie przez DHL czy poczte polską ? Dostawa w kilka dni czy 2-3 tygodnie ? proszę o odpowiedzi bo to mój pierwszy taki zakup.
jjacek25

Postprzez csnake » 5 paź 2012, o 10:53

Szczerze powiedziawszy to nie wiem dokładnie jak to jest, ale chyba idzie normalnie DHLem w takich ich śmiesznych kopertach kartonowych. Z tym, że pewnie maja one mniejszy priorytet niż normalne paczki więc może idzie troszkę dłużej. Jednak na pewno szybciej niż normalną pocztą.
Ryzyko cła jest zawsze. DHL mimo, że to list pewnie większe ryzyko zatrzymania na cle.
csnake

Postprzez gramacz » 5 paź 2012, o 17:46

mi się wydaje że DHL próbuje zarabiać na usłudze odprawy celnej, dając im pełnomocnictwo robią to za klienta.
gramacz

Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Postprzez jjacek25 » 5 paź 2012, o 17:58

Dzwoniłem do DHL-a. W Polsce nie mają takiej usługi "DHL Global Mail" i paczka będzie szła "kanałami" poczty. W Poczcie Polskiej potwierdzili ta informację.
jjacek25

Postprzez csnake » 5 paź 2012, o 22:24

Odebrałem dzisiaj na poczcie mój telefon :-) Wysłany 19.09, a dzisiaj 05.10 mam go już w rękach więc całkiem dobry czas. Żadnego cła ani VAT więc jestem mega happy :mrgreen:
Jak tylko pobawię się tym fonem to napisze parę słów o nim.
csnake

Postprzez Grech » 8 paź 2012, o 22:39

Odebrałeś go na poczcie bo nie było Cię w domu i listonosz zostawił aviso czy takie paczki trzeba odbierać osobiście na poczcie?

Co do opóźnień to trzeba patrzeć czy Chińczycy nie mają święta. Z tego co widziałem na aliexpress to przy wielu ofertach coś tam wspominali że wysyłkę zaczną od dzisiaj. W zeszłym tygodniu mieli jakieś święto.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez csnake » 9 paź 2012, o 13:53

Odebrałem na poczcie bo nie było mnie w domu kiedy przyszedł listonosz. To normalna paczka i dostał bym ją do rak w domu. Zabawne bo na paczce było tylko moje imię bez nazwiska. Jednak obyło się bez problemów i Pani na poczcie mi ją normalnie wydała. Najgorzej z czasem wysyłki jest chyba z tego co widziałem w okresie swiąteczno - noworocznym. Czyli najlepiej zamawiać od końca lutego do połowy listopada. ;-)
csnake

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI