• Reklama

Paczka w Zabrzu ale nie do mnie zaadresowana

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paczka w Zabrzu ale nie do mnie zaadresowana

Postprzez wacie72 » 15 lis 2014, o 12:26

Tak , dokładnie to jest data "zapytania do systemu czyli utworzenia dokumentu".
Pozostałe daty pokrywają się z datą wysłania.

Najgorsze jest to że Chińczyk uważa że chce go oszukać a nie jest to prawda.
Nie jest to mój pierwszy zakup u niego i miałem nadzieję ze będę nadal u niego kupował bo jest z nim b.dobry kontakt , zawsze też coś w paczce dodał ,niby za centy ale to miłe.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 37
Telefon:: Xiaomi Redmi Pro

Reklama

Postprzez fake4r » 15 lis 2014, o 13:39

Informuj jak będą jakieś nowe wieści. Najlepiej jakbyś wyjaśnił w obszernej wiadomości im że nie raz kupowałeś i płaciłeś vat tak że nie ma problemu z tym, a w tym przypadku jest jakiś dziwny problem bo nie mogą Ci wydać paczki bo niby jest na kogo innego.
PS. może głupie pytanie - a nie podawałeś innego adresu do wysyłki ?
Ja mam wpisane 3 adresy, w tym jeden mój a dwa kolegów i czasem im coś zamawiam, także można się czasem pomylić i z przyzwyczajenia wybrać inny adres...
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez wacie72 » 15 lis 2014, o 13:45

Też mam kilka adresów ale podałem na poprawny , zresztą Chińczyk podał adres na który wysłał i jest to mój adres.
wacie72
AKTYWNY

Postprzez ra-vau » 15 lis 2014, o 14:36

hmm, no to mamy niezłą zagadkę.
Zamawiałem zarówno u EBE, jak i u BlackPeach ... w obu przypadkach oczywiście paczki przez celny szły - są słabo opisane z tego co pamiętam... no ale... nie sądzę, żeby miał robić jakiś wałek.

Najgorsze jest to, że paczka na pewno wróci, bo nie sadzę, by ktoś odpowiedział na list z WER'u... jeśli to pod przypadkowy adres jest pokierowane. ;)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez fake4r » 15 lis 2014, o 14:43

W każdym bądź razie jakby co gdyby spór szedł w złą stronę to powklejaj im inne swoje numery trackingowe, w tych przypadkach w których płaciłeś vat żeby widzieli że nie lecisz w kulki i płaciłeś już vat wielokrotnie...
fake4r
VIP

Postprzez wacie72 » 15 lis 2014, o 15:12

Napisałem tak do nich.
Wcześniej jak miałem pierwszą informacje że paczka jest nie dla mnie i napisałem to chińczykowi to mimo 2 wiadomości w dwa dni oni milczeli , nie było z ich strony żadnej odpowiedzi (co mnie zdziwiło bo nigdy nie było z tym problemu) Dopiero jak otwarłem spór to błyskawicznie odpisał bym go zamknął bo on paczkę wysłał i paczka nadal jest w dostawie.
wacie72
AKTYWNY

Postprzez wacie72 » 17 lis 2014, o 11:57

Brnę dalej w tym temacie.
Dziś ponownie od rana próbowałem się dodzwonić do Zabrza , niestety bezskutecznie , a że nie mogę non stop wisieć na telefonie postanowiłem iść "na rympał"
Zebrałem swoje dane , pesel , przelew z konta oraz zakup z ali i bez numeru księgi magazynowej wysłałem to do nich na @ .
Zobaczymy co będzie dalej . Może nie oskarżą mnie o próbę "wyłudzenia przesyłki " z UC ;)
wacie72
AKTYWNY

Postprzez fake4r » 17 lis 2014, o 12:09

No ciekawe jak to się zakończy, i gdzie tu jest błąd w tym wszystkim.
fake4r
VIP

Postprzez filozof71 » 18 lis 2014, o 03:17

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miałem podobny przypadek. W adresie na Ali miałem swój adres wpisany pod nazwą "Mieszkanie" i Chińczyk w ten sposób zaadresował przesyłkę "Mieszkanie, ul. xxxxx, Poznań". Celnicy wysłali list, ale poczta go cofnęła do nich ze względów formalnych (nie można dostarczać listu gdy nie ma nazwy adresata). Celnicy zadzwonili do mnie bo na przesyłce był wydrukowany mój telefon. Po potwierdzeniu danych przesyłki uzupełnili o moje imię i nazwisko i wysłali zawiadomienie drugi raz. Jak widać wszystko zależy od człowieka. Męcz celników, że masz numer przesyłki, że możesz potwierdzić wydrukiem aukcję.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez hellhammer » 18 lis 2014, o 09:40

filozof71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miałem podobny przypadek. W adresie na Ali miałem swój adres wpisany pod nazwą "Mieszkanie" i Chińczyk w ten sposób zaadresował przesyłkę "Mieszkanie, ul. xxxxx, Poznań". Celnicy wysłali list, ale poczta go cofnęła do nich ze względów formalnych (nie można dostarczać listu gdy nie ma nazwy adresata). Celnicy zadzwonili do mnie bo na przesyłce był wydrukowany mój telefon. Po potwierdzeniu danych przesyłki uzupełnili o moje imię i nazwisko i wysłali zawiadomienie drugi raz. Jak widać wszystko zależy od człowieka. Męcz celników, że masz numer przesyłki, że możesz potwierdzić wydrukiem aukcję.

Dużo, też zależy od pracowników Poczty Polskiej :) sam po przeprowadzce, jzdzac mpkiem do pracy zapamietalem nazwe przystanku :D i 4 przsylki zamiast na moja ulice zamowilem na całkiem inna , inne dane sie zgadzaly czyli kod pocztowy, imie naziwsko, telefon nawet numer mieszkania. Niesety to całkiem inny rejon miasta i takowego mieszkania tam nie ma. Musialem troche polatac i pogadac z kierowniczka tej poczty na ktory mialy trafic a ona z listonoszem. Jak paczki trafialy kolejno to oni poprawiali adres, dawali zwort na wer i potem na moja wlasciwa poczte a potem do mnie :)
W innym wypadku jak bym nie polatał nie pogadał, paczki wrocily by odrazu do wer lublin, wer wawa a potem do chin. Nikt nawet by nie dzownił, brak adresata równa sie zwrot jesli ktoś urzędowo do tego podchodzi.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez wacie72 » 18 lis 2014, o 10:16

Wszystko ładnie i dzięki za podpowiedzi ale z tego co mi Pani w Zabrzu powiedziała to wywnioskowałem że na przesyłce są dane kogoś innego , nie jest to przekręcona ulica czy nazwisko ale adres dostawy jest w innym mieście niż Kraków i tylko tyle mogła mi powiedzieć ta osoba.
Chińczyk śle mi dokumenty nadania i podaje adres na jaki wysłał , wysłał na adres poprawny.
Jutro mija 14 dzień od czasu gdy przesyłka wylądowała w WER Zabrze. Aż tak długo chyba jej tam nie trzymają , tylko list poszedł pewnie do innej osoby a ona "go zlała".
Paczka wróci do Chin , a mój sprzedawca już dawno patrzy na mnie wilkiem bo uważa że ja nie chcę zapłacić vatu. :(
Inaczej lub lepiej dla mnie by było gdyby rzeczywiście ta paczka została już dostarczona do kogoś innego.
A mój prezent mikołajkowy wje..ła żółta amba :( Już nic z Chin do mnie w dwa tygodnie nie dotrze , znalazłem taki telefon na allegro z polski i będę musiał tam "przepłacić" :(
wacie72
AKTYWNY

Postprzez hellhammer » 18 lis 2014, o 10:29

Hmmm na moje oko to poprostu Chinczyk sie pomylil gdzies. Mi sie wydaje ze pomieszał numery trackingowe, a tetraz mu sie trudno przynac, albo uwaza ze sie nie pomylil, sa też tacy ludzie.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI