• Reklama

Oznaczenie ROM i RAM w telefonach

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Oznaczenie ROM i RAM w telefonach

Postprzez bartss11 » 27 sty 2014, o 23:16

Witam,
to taki luźny post...ale cały czas mnie to zastanawia.
Od kiedy ktoś ... i kto to zrobił ? - nazwał pamięć w telefonie ROM.

Dla mnie ROM to oznaczenie Read Only Memory. Tak to było w starych PC-tach - pamięć w której był zapisywany BIOS ( czyli tylko pozornie Read Only), który można modyfikować, ale tylko dla tych co wiedzą jak to zrobić.

Dlaczego nie można nazwać tego ...np SAM ( Storage Access Memory ), lub SMEM ( Storage MEMory).
I system telefonu powinien być wczytywany z z takiej pamięci ... tak jak np. z HDD w normalnym komputerze.

Co się stało z oznaczeniem ROM ? Prof Miodek może by nam opowiedział o tym jak język skrótów ewoluuje, ale żeby tak szybko ?

Jeszcze raz podkreślam - to luźny temat ... ale może ktoś ma jakieś luźne spostrzeżenia na ten temat :)
bartss11
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 sty 2014, o 05:58
Telefon:: nokia

Reklama

Re: Oznaczenie ROM i RAM w telefonach

Postprzez Mad_MAX » 28 sty 2014, o 10:01

BIOS w większości jest zapisywany w pamięci EEPROM , czyli kasowalnej :) Pamięć ROM można tylko raz zaprogramować , potem już tylko nowa i ponowny nowy zapis :)

No i co za tym idzie sama nazwa ROM , jest niby prawdziwa , tyle , że ta pamięć już ewoluowała i są różne jej typy :) jak choćby EEPROM , flash itp.
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Avatar użytkownika
Mad_MAX
AKTYWNY
 
Posty: 388
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron