• Reklama

Otworzyłem spór.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Otworzyłem spór.

Postprzez pająk38 » 25 kwi 2013, o 22:16

Otworzyłem spór ponieważ przesyłka , według tego co podawał sprzedawca powinna iść od
15-34 dni przez Hong Kong Post , minęło już 56 dni a przesyłki nie ma.
Czas jest dalej odliczany zostało 7 dni , sprzedawca nic nie odpisuje na spór , przesyłka widoczna w trackingu ostatni wpis 9 marzec.
Czy po skończeniu się czasu dostane zwrot pieniędzy , jak to wygląda bo nie chcę czekać w nieskończoność na przesyłkę , w sumie mnie to nie interesuje że on paczkę wysłał minął czas na dostawę bo 56 dni to już przesada.
pająk38

Reklama

Postprzez mlb » 25 kwi 2013, o 22:40

Mozesz podac nazwe sklepu/sprzedawcy ?
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez wkamilw » 27 kwi 2013, o 11:35

pająk38, i jak tam sprawa sie toczy Twojego sporu ??
wkamilw

Re: Otworzyłem spór.

Postprzez china__import » 27 kwi 2013, o 11:39

pająk38 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

jakie 15-34 dni? Z tego co wiem to mają 60 dni na dostawę. Tak dostaniesz zwrot ale trochę to jeszcze potrwa jakiś miesiąc . No chyba że zdąży dojść przesyłka do ciebie
china__import

Postprzez pająk38 » 28 kwi 2013, o 02:16

Przewidywany czas dostawy 15-34 dni przez Hong Kong Post , co mnie to obchodzi że chińczyk ustawił sobie 60 dni . Na moje trzy zapytanie o paczkę odpowiedział za trzecim razem informując mnie żeby czekać.
Paczka opuściła Hong Kong 9 marca , dziś jest 28 kwiecień i przesyłki nie ma .
Pamiętajcie nie czekajcie aż odliczany czas minie , bo wtedy dostają kasę z automatu i po sprawie.
W mojej sprawie nic spór otwarty czas sie odlicza zostało 5 dni , jest jeszcze odliczany czas sporu zostało 10 dni . Myślę że po upływie 10 dni oddadzą kasę.
To sprzedawca powinien sie zainteresować co sie dzieje z przesyłką , jak on to olewa to ja tym bardziej niech on sie martwi a nie ja.
pająk38

Postprzez china__import » 28 kwi 2013, o 09:02

pająk38 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak przesyłka jest widoczna w systemie To zapomnij że Ali odda ci kasę
china__import

Postprzez pająk38 » 28 kwi 2013, o 09:54

Może nie oddadzą kasy , ale spór musiałem otworzyć bo chińczyk dostał by kasę z automatu , a tak nie dostanie.
Niech też czeka.

[ Dodano: 2013-05-07, 21:26 ]
Post pod postem , ale mam pytanie jutro mija czas (odliczany spór)
Sprzedawca nic nie pisze ,paczka widoczna w trackingu ostatni wpis 9 marzec.
To oddadzą kase czy nie , bo chyba nie napiszą że skoro paczka widoczna to nie oddadzą kasy.
pająk38

Postprzez rallko » 18 maja 2013, o 14:33

Witam, kupilem juz na ali z 50 rzeczy i ngdy nie mialem klopotow , wszystko zawsze docieralo w ciagu 30-45 dni - chyba mialem szczescie ;) . Na poczatku lutego zakupilem u jendnego sprzedawcy kilka rzeczy na kwote 160 $ , czekalem cierpliwie mimo ze nr nie byl widoczny w sledzeniu. 8 kwietnia zalozylem spor (2 dni przed zakonczeniem odliczania czasu), opisalem w spozre ze nr zostal podany fikcyjny , nie ma go w sledzeniu, przesylka nie dotarla, brak jakiegokolwiek kontaktu ze sprzedajacym ( pisalem kilka wiadomosci, 0 odezwu) i rzadam zwrotu pieniedzy. Minol juz ponad mioesiac a status od ponad 2 tyg "Dispute escalated " i nic wiecej , czy ktos wie kiedy moge liczyc na zwrot pieniedzy, jak to sie odbywa?
rallko

Postprzez pająk38 » 18 maja 2013, o 16:59

Cała ta ochrona kupujących to ściema , u mnie jest cały czas status ''procesing'' w sporze
chińczyk olewa sprawe ali tak samo .
Dostałem maila z ali że ktoś odpisze w ciagu 2 dni minęło już z dwa tygodnie i nic.
Oni tak będą zwlekać zanim oddadzą pieniądze , jak takich sporów jest kilkaset albo kilka tysięcy to kwota może być w milionach $ .
Obracają pieniędzmi albo lokują na lokatach i mają zyski z naszej kasy a ty siedzisz i patrzysz w monitor.
A najlepsze jest to że Chińczycy dobrze wiedzą że nikt im nic nie zrobi , bo jak , będą chcieli to oddadzą a jak nie to nie .
Może w EU jest jakiś urząd co by się tym zajmował , bo w Polsce to szkoda gadać nikt palcem nie kiwnie.
pająk38

Postprzez dytruff » 19 maja 2013, o 00:05

rallko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja też eskalowałem spór i mam to samo. Nic się nie dzieje, a mam status gold vip.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez puyol1987 » 20 maja 2013, o 15:39

dytruff napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja też eskalowałem spór i mam to samo. Nic się nie dzieje, a mam status gold vip.

nie dawno sam tez niestety zakladalem spor o zwrot kasy i powiem wam ze spor zalozylem w czwartek a w poniedzialek po poludniu kase mialem juz na swoim koncie spowrotem.
puyol1987

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI