• Reklama

Otworzyłem spór na AliExpress i co dalej ? pomocy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Otworzyłem spór na AliExpress i co dalej ? pomocy

Postprzez dominik17g » 15 paź 2012, o 17:40

Witam kupiłem od kolesia telefon na AliExpress od prawie 2 tygodni nie działa numer do monitorowania przesyłki, otworzyłem spór i napisałem mu aby zwrócił mi pieniądze ponieważ nie mam żadnych informacji na temat mojej przesyłki, zrobiłem screeny aby mu udowodnić, koleś upiera się że wysłała i nie odda kasy a numer jak nie działał tak nie działa .... co ja mam zrobić w tej sytuacji ? nie da się tego jakoś przyśpieszyć ???? kiedyś od niego kupowałem już i telefon doszedł bardzo długo ale był teraz znów nie działa numer to jest raczej nie możliwe aby przez dwa tygodnie nigdzie tej przesyłki nie rejestrowali.

Co mogę zrobić aby odzyskać pieniądze ? Płaciłem Mooneybookers Skril....

Co dalej ?? pomocy....

Pozdrawiam
dominik17g

Reklama

Postprzez DD50 » 15 paź 2012, o 18:12

Mozesz podac numer paczki. I powiedziec czym nadane
DD50

Postprzez LukC » 15 paź 2012, o 18:46

Sprawdź numer na:

[hide]http://www.17track.net/IndexEn.html[/hide]

Inne strony potrafią przekłamywać, nawet oficjalna chińskiej poczty lol
Ostatnio edytowano 15 paź 2012, o 19:24 przez LukC, łącznie edytowano 1 raz
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez dominik17g » 15 paź 2012, o 20:09

Sprawdzam na tej stronie 17track.net zadziałał ale kurde wysłał do Holadnii a nie do Polski co mam zrobić/

[ Dodano: 2012-10-15, 19:09 ]
Sprawdzam na tej stronie 17track.net zadziałał ale kurde wysłał do Holadnii a nie do Polski co mam zrobić?
dominik17g

Postprzez marx » 15 paź 2012, o 20:16

Napisz mu o tym, jak nie napisałeś w adresie HOLAND zamiast POLAND to jest to jego błąd, być może przesyłka do niego wróci jak adres nadawcy był na paczce.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez adamfon » 15 paź 2012, o 22:04

Z małego doświadczenia wiem, że paczki raczej nie docierają do nadawcy jeśli nie są odebrane, albo, np. nie przyznajesz się w Urzędzie Celnym do nich. Owszem są odsyłane do Chin, ale w moim przypadku żaden nadawca nie otrzymał jej, tylko na trackingu widziałem, że są w Chinach.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez dominik17g » 16 paź 2012, o 09:15

W moim przypadku jest tak że na 17track.net pisze Netherlands !

Adres do wysyłki jest prawidłowy koleś źle zaadresował paczkę a teraz sie nie odzywa otworzyłem spor i co dalej ? kiedy odzyskam pieniądze ? czy mogę napisać jakąś wiadomość do AliExpress ? miało to być takie bezpieczne i co kasa stracona a paczki nie ma.
dominik17g

Postprzez cermit1 » 28 paź 2012, o 23:45

i co kolego dalej z losami Twojej przesyłki ?
cermit1

Postprzez LukC » 29 paź 2012, o 09:32

Mi ostatnio zaadresowali paczkę na Rosję lol Na szczęście po dłuższym oczekiwaniu doszła :-P
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez dominik17g » 29 paź 2012, o 13:14

Czy mogę napisać o pomoc do ALiExpress ?

[ Dodano: 2012-11-26, 14:49 ]
LukC,

możesz mi w jakiś sposób pomóc ? nie wiem co robić napisałem do gościa ale ma olewkę na to przesyłkę mam w Kanadzie bo widzę ale jeszcze nie dostarczona i co dalej mam robić ? otworzyłem spór oraz roszczenie Claim, napisałem do Alibaba i Aliexpress czekam na odpowiedz. Ale powiedzcie mi jak to wygląda jak nie potwierdzę odbioru paczki to koleś nie dostanie kasy ?? - to jest dla mnie ważne, jak to w końcu wygląda tak naprawdę.
dominik17g

Postprzez paparacco » 13 gru 2012, o 11:33

Żeby nie otwierać nowego tematu to napiszę tutaj.

Właściwie wypadało by rozwinąć ten temat żeby wszyscy wiedzieli jak to wygląda krok po kroku.

Otworzyłem spór i chciałbym wiedzieć jak to dokłądnie działa. Czy teraz sprzedawca musi coś u siebie zatwierdzić żeby proces sporu został zapoczątkowany i trtafił do Aliexpress?

Czy informacje jakie opisałem w formularzu sporu trafiają do sprzedawcy czy do Aliexpress?

Mam trzy przyciski do wyboru: "Modify Dispute Details", "Cancel Dispute" oraz nieaktywny przycisk "File Claim"

Do czego służy File Claim i czemu jest nieaktywny?

Czy pozostaje mi w tej chwili jedynie czekać? I ile to potrwa? Spór otworzyłem wczoraj wieczorem.
paparacco

Postprzez DD50 » 15 gru 2012, o 01:01

Tak teraz musisz czekać.
Sprzedawca widzi co napisałeś i może sie do tego ustosunkować ale ty tego nie zobaczysz. W ciągu 2 dni sprawę rozpatruje alli. jeśli sobie sprawdza to i wyjdzie na twoje to w następne 2 dni masz kasę na koncie.
DD50

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI