• Reklama

Otworzyłem spór na AliExpress i co dalej ? pomocy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez east-import.pl » 10 sty 2013, o 19:32

Polecony A Polecony priorytet To diw różne przesyłki . Jedna idzie do 60dni a druga do 14 dni
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Reklama

Postprzez dominik17g » 11 sty 2013, o 11:03

Dziwne na prawdę dziwne bardzo się martwię .... miała to być paczka na prezent a tu masz
Ostatnio edytowano 11 sty 2013, o 17:18 przez dominik17g, łącznie edytowano 1 raz
dominik17g

Re: Otworzyłem spór na AliExpress i co dalej ? pomocy

Postprzez qry » 5 gru 2013, o 15:23

Otworzyłem spór 5 dni przed zakończeniem odliczania czasu do potwierdzenia przesyłki. Od otworzenia sporu, czas wydłużył się o 21 dni, a teraz gdy wchodzę na aliexpress, status jest finished.
Czyli teraz czekam na zwrot pieniędzy czy wszystko przepadło ?
qry

Telefon:: Samsung Ace 2

Postprzez drago68 » 5 gru 2013, o 16:18

Czekasz na zwrot kasy. Powinna dotrzeć do Twojego banku od 3_10 dni
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez widmo82 » 17 mar 2014, o 12:22

Hej. Założyłem spór na aliexpress. Zadeklarowalem, ze nie chce odsylac towaru i chce z 45$ odzyskac 30$ ze wzgledu na niska jakosc (dodalem zdjecia). Dzis widzę, że zmienil kwotę na 5$ i napisal, ze towar wyslal w dobrej jakosci i inne komentarze potwierdzaja ten fakt. - Oczywiscie ma negatywy wlasnie za podrobki.
Pytanie jest jak ogarnac sprawe dalej? Mam kliknac w Modify i wpisac ponownie ze 30$ oraz wpisac na nowo co chce?
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez bartazzz » 17 mar 2014, o 12:55

wpisuj cały czas wysokei kwoty, jak masz dowody. W razie czego klikniesz escalate i wtedy ekipa z ali będzie musiała się tym zając, za każdym razem jednak zmieniał kwoty na wysokie, bo jak nie zauwazysz że Ci chińczyk zmniejszyl i potwierdzisz to zostaniesz zniczym
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez widmo82 » 17 mar 2014, o 13:04

Czyli klikam w Modify i wpisuje raz jeszcze co chce, tak?
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez bartazzz » 17 mar 2014, o 13:33

dokładnie
bartazzz
VIP

Postprzez Mad_MAX » 22 mar 2014, o 22:53

Tak , napiszę jako ciekawostkę , bo pewnie coś takiego jeszcze się nikomu nie przytrafiło (chociaż jeszcze się to nie ziściło ale już nie dużo brakuje )

Jak pisałem w innym temacie miałem/mam spór ze sprzedawcą , który wysłał mi nie te telefony , które zamówiłem. Tak w skrócie , otworzyłem spór z full refund , odesłałem paczkę z błędnymi telefonami i teraz najlepsze :)

Nagle zadzwonili z DHLu , że paczka do mnie z dwoma telefonami :) Tymi co zamawiałem :) Chinka nic o tym nie wie , twierdzi/kręci jak przez cały spór , że to , że tamto , że opóźnienia w DHLu , że trochę się to przeciągnie ale na pewno wyśle mi moje telefony, na potwierdzenie swojego kręcenia , wysłała mi nr listu przewozowego , oczywiście standardowa procedura , czyli tracking number zanim kurier odbierze paczkę i tak sobie to wisi już od tygodnia.

Oczywiście nr listu przewozowego na paczce którą dostałem jest inny niż ten który mi Chinka dała :)

No i jeszcze jedna sprawa :P Zostało Chince 2 dni na potwierdzenie , że otrzymała spowrotem towar , jeśli nie to wiadomo , dostanę full refund :)

Reasumując , jeśli wszystko by poszło pozytywnie , to dostanę zwrot pieniędzy od Ali , dostanę kolejne telefony od Chinki , no i mam te które zamówiłem hehehee :)

Nie znoszę Chinoli , za ich podejście do klienta , dlatego mi nie będzie żal , że sami z siebie zrobili wała :)

Ale oczywiście , jeszcze trochę brakuje , żeby te wszystkie czynniki się połączyły i ziściły :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Postprzez fido » 24 mar 2014, o 09:20

Witam
Koledzy mam pytanie co do spory na aliexpress.
Zamówiłem sprzęt diagnostyczny i sprzęt dotarł do mnie bez problemu ale się okazało że nie współpracuje z całkowicie z fordami ale z innymi markami aut jest ok. Po zaciągnięciu informacji okazało się że brakuje w urządzaniu chipa odpowiedzialnego za to. Po konsultacji ze sprzedawca stwierdzili że mi ten scala doślą ale pozostało mi tylko dwa dni do potwierdzenia otrzymania zamówienia, a sprzedawca napisał że scalak prześle zwykłą pocztą co wiadomo potrwa, co mam w takim przypadku zrobić, otwierać spór czy zakańczać sprawę bo odsyłać nie bardzo sprzęt chcę bo z innymi działa bez problemu a scala mogę sobie zakupić sam tyle że dodatkowe koszty czy np. mogę otworzyć spór o częściowy zwrot kasy bez odsyłki.
Z góry dzięki za pomoc.
fido
AKTYWNY

Postprzez bartazzz » 24 mar 2014, o 11:57

możesz otoworzyć spór o częściowy zwrot lub poprosić sprzedającego o wydłuzenie czasu dostawy, w ten sposob będziesz miał więcej czasu na negocjacje ze sprzedającym
bartazzz
VIP

Postprzez markus70 » 24 mar 2014, o 12:38

@up
Poproś go o wydłużenie czasu dostarczenia
markus70
VIP

Pochwały: 18