• Reklama

Otworzyłem spór na AliExpress i co dalej ? pomocy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez east-import.pl » 23 gru 2012, o 19:04

999 minus vat 23 % = 769zł Gwarancja Faktura i legalnie kupujesz. Kupując w Chinach taniej bez Faktury czyli polskę okradasz i bez Gwarancji . Każdy robi jak woli. Pamiętaj Jak go zareklamujesz odeślesz do nich To już ani kasy ani telefonu nie ujrzysz. Więc pozostaje ci naprawa w PL bez gwarancji czyli parę setek do tyłu i tak będziesz. Ale Przecież kupujesz taniej o 66 zł ;).
Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ale ostrzega przed kupowaniem samemu Niby zaoszczędzisz na chwilę pózniej i tak wyjdzie o wiele drożej
east-import.pl
AKTYWNY

Reklama

Postprzez adamfon » 23 gru 2012, o 20:50

Co ma piernik do wiatraka? Sralnie, legalnie, zaraz będzie biadolenie, że za pośrednictwo nic się nie zarabia, a może jeszcze trzeba dopłacać? Każdy z nas może zostać takim pośrednikiem, nic w tym trudnego nie ma.
Pośrednictwo jest to po prostu nabijanie ludzi w butelkę, koszty dostawy raz za darmo, raz za 10 zł, raz za absurdalne 69 zł i wyżej, aby po prostu zarobić. I to jest legalne i bardzo uczciwe.

W szanownej firmie na jakiej zasadzie działa procedura zwrotu?
Także wysyłka do Chin ponieważ taka firma wykonuje usługę zakupu, nie ma nic wspólnego z importem więc co to za pieprzenie, że jak kupisz sobie sam, to wszystko jest gorzej bo, np. taki pośrednik to ma układy. Takie układy załatwiane e-mailowo to można sobie w nos wsadzić.

Co do okradania Polski- już nie miał kto o tym napisać?

Kupując od takich firm, ryzyko problemów jest jeszcze większe, bo kto wie jak potoczy się współpraca, gdy kupujemy od ludzi, którzy w tym przypadku "odkryli Chiny", ledwo skończyli 18, aby legalniej to robić, wpadli na ekstra pomysł, założyli działalność gospodarczą i omijając w sprytny sposób prawo udają wielkich sprzedawców. Po dość długim czasie płacz u kolegów na forum bigchina, że coś tam coś tam i koniec wielkiej kariery.

Więcej jest takich "przedsiębiorców" w Pyrzanach i okolicy czy tylko Pańska firma? Zawsze to byłby jakiś dodatkowy wybór.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez paparacco » 23 gru 2012, o 23:49

heheheh LOL widze że i na tym forum 'ktoś' zaczyna robić syf

okradać Polskę..... pffff, mało na dywan nie rzygnąłem jak to czytałem
paparacco

Postprzez Grech » 24 gru 2012, o 00:22

east-import.pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak płacisz VAT? Przecież tylko świadczysz usługę więc płacisz VAT od tego co zarobisz na różnicy między cenami.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez adamfon » 24 gru 2012, o 00:48

Co najlepsze w tym okradaniu Polski- sam pośrednik bardzo wyraźnie w swoim regulaminie pisze o tym, że wprawdzie pomaga w tym bo wysyłki są opisane jako próbki, prezenty. Śmiech na sali. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez east-import.pl » 24 gru 2012, o 11:48

Pełen vat 23% Nie za usługę tylko na towar klient dostaje . Więc jak nie wiecie Nie piszcie głupot. A po drugie nikt wam nie każe u mnie kupować .Ale już kilkunastu na różnych forach się przekonało jak to się kupuje w chinach Zostali bez towaru pieniędzy Lub bez pieniędzy z towarem który nie działa. Nikt was do niczego nie zmusza. Wolna wola Tylko po co pózniej płacz i żale na chińczyków :mrgreen:
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez bumbum » 24 gru 2012, o 22:43

Znam procedury celne bo zona w branzy pracuje. Sprzęt przychodzi z chin do kupującego a nie do posrednika. Urzad dopuszcza do obrotu na podstawie deklaracji a tam adres uzytkownika z allegro a nie pośrednika. Wiec jaki vat płacisz?
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez pająk38 » 26 gru 2012, o 18:46

Otworzyłem spór może ktoś podpowie jak wygląda dalsza procedura.
Czy otrzymam zwrot pieniędzy.
A więc tak zakup był w listopadzie numer pojawił trackingu pojawił się 14.11.2012,
następnie na stronie track.17 jest wzmianka z 23.11.2012. od tej pory nic nie ruszyło ,
paczka nadal jest w Chinach albo nie wiadomo gdzie.
W sporze napisałem że od momentu zakupu minęło prawie 50dni,a paczka nadal jest w Chinach .
Sprzedawca odpisał że się z tym nie zgadza ,i żebym czekał jeszcze kilka dni i że żąda zwrotu.
Mam aktywne trzy funkcje.
-Accept Dispute Details
-Modifi Dispute Details
-Cancel Disput
I nieaktywną funkcje File Claim.
Odliczany jest czas pozostało 2 dni 17 godzi.
Co się stanie po tym czasie ,czy aliexpress rozstrzyga spór .
pająk38

Postprzez east-import.pl » 26 gru 2012, o 19:23

Chińczyk przeciąga Bo zaraz z automatu mu wypłacą Pieniądze Więc możesz nie odzyskać pieniędzy Bo Dostawca ma dowody że przesyłka idzie do ciebie Więc kiedyś pewnie dojdzie A Portal mu wypłaci pieniądze z automatu

[ Dodano: 2012-12-26, 17:26 ]
bumbum napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Płacę 23% od każdej sprzedaży przez allegro . A ty żadnego nie płacisz.
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez Grech » 26 gru 2012, o 20:26

Czyli płacisz dokładnie taki sam vat jak firma oficjalnie sprowadzająca telefony do Polski? To dlaczego nie sprowadzasz ich do siebie a następnie nie wysyłasz do odbiorcy końcowego? :-D
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez pająk38 » 26 gru 2012, o 20:31

Dlaczego zaraz mu wypłacą pieniądze przed rozpoczęciem sporu miałem 16 dni do końca transakcji teraz ,po rozpoczęciu sporu zrobiło się 2 dni 17 godzin.
Czy po upływie tych 2 dni 17godz. kasa zostanie przelana na konto Chińczyka i po wszystkim,czy uruchomi się funkcja File Claim i będę mógł złożyć reklamacje.
Co to za tłumaczenie że on wysłał paczkę skoro ona po 50 dniach jest w Chinach ,może on powinien skontaktować się z pocztą żeby wyjaśniła co się dzieje z przesyłką.
pająk38

Postprzez east-import.pl » 26 gru 2012, o 21:55

A skąd wiesz że ona jest w Chinach . Nadawca ma potwierdzenie nadania Więc przedstawi je portalowi i mu wypłaca pieniądze z Escrow

[ Dodano: 2012-12-26, 19:57 ]
Grech napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czas Kolego . A u mnie każdy klient dostaje Fakturę vat na zakupiony towar którą legalnie może sobie w koszta wrzucić . Żadna inna osoba ni daje Faktury Vat 23% na sprzęt który sprzedaje z Chin. U mnie wszystko jest zgodne z prawem Kolego

A zaraz po nowym Roku Urzędy skarbowe zaczną wzywać Delikwentów z allegro Wtedy zaczną Płakać i płacić kary jak i zaległe podatki Vat wraz odsetkami. do Kwietnia 99% już nie będzie istnieć na allegro Odechce im się nielegalnie sprzedawać , zaniżać cen Bo w koncu Vatu nie płacą więc mogą Ale za to zapłacą z odsetkami ;)
east-import.pl
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI