• Reklama

Otworzyłem spór - czy mam szanse odzyskać pieniądze

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Otworzyłem spór - czy mam szanse odzyskać pieniądze

Postprzez oranos7 » 18 lis 2013, o 17:45

Zamówiłem u chinczyka na aliexpress 200 sztuk plytek drukowanych (150 jednego rodzaju i 50 szt innego rodzaju). Niestety chinczyk zamiast na fakturze wpisał 150 szt x płytki nr1 oraz 5 x płytki nr2. Okazało się ze slepota pomylił loty z pcs (1 lot na aukcji to było 10 szt) i zamiast 50 sztuk wpisał 5, a cena była jak za 50 sztuk. Założyłem spór podając powód braku odpowiedniej ilości (5 szt zamiast 50) towaru w paczce "Quantity shortage" (chyba dobry wybrałem??). Napisałem w sporze ze dostałem tylko 5 z obiecanych 50 szt, oraz ze chinczyk nie poinformował mnie o błędzie i nie mam możliwości odzyskania z urzędu celnego podatku vat ponieważ nie zgłosiłem faktu pomyłki sprzedawcy przed odprawą (gdy pisałem do chinczyka odpisywał ze w paczce na pewno jest 50szt i cena na fakturze sie zgadza , nie musze żadnych korekt w urzedzie celnym robić). Zażądałem zwrotu 81$ za towar (całość kosztowała 90$, 5 szt ktore dostałem w paczce mialy wartość 9$) oraz zwrotu podatku VAT ktory zapłaciłem czyli 19$. Przesłałem także fakture od chinczyka na któej wyraźnie widac jego błąd (5szt zamiast 50) oraz potwierdzenie zapłaty podatku VAT w polskim urzedzie celnym. Czy mam szanse odzyskać te pieniądze ??

p.s. chinczyk proponuje mi abym okłamał urzad celny i ze dośle mi towar z zaniżoną wartością z 81$ do 5-10$, lub jako gift. Niestety nie bede ryzykował zeby zarobić marne grosze równe 19$ skoro uczciwie zapłaciłem VAT za zdecydowaną wiekszość towaru. Napisałem mu żeby to zaproponował w sporze :)

Drugie pytanie.
Nie potwierdziłem jeszcze otrzymania przesyłki w ustawieniach. Czy mam to zrobić (zostało jeszcze 30h) czy nie, bo nie wiem jak postępować gdy otwarty jst spór ??
oranos7

Telefon:: nokia

Reklama

Re: Otworzyłem spór - czy mam szanse odzyskać pieniądze

Postprzez Robbo » 18 lis 2013, o 19:08

Nic nie potwierdzać. Po co kombinujesz... Niech wyśle, nikogo nie oszukujesz. Zapłaciłeś uczciwie vat i w czym problem...
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez oranos7 » 18 lis 2013, o 19:44

Chyba nie zrozumiałeś, jak mi wyśle jeszcze raz to znowu zapłace VAT drugi raz, a nie chce zadnego towaru po cenie 10 krotnie zaniżonej i tlumaczenia się w urzędzie celnym skad taka cena. Odzyskanie nadpłaconego VATu w wysokosci 19$ nie jest już możliwe po przejściu odpracy celnej, pytałem i potrzeba stosu dokumentów i sprawa może trwać nawet do roku czasu. Chce zeby mi chinczyk zwrócił 81$ za towar i 19$ za VAT skoro to on zawinił, może tez mi dosłać towar i zwrócić VAT ktory drugi raz zapłacę, tylko on nie chce na żadną z tych propozycji przystać. Już nie wspomne ze wysyłka była by poczta i towar dostane za miesiac, mimo ze wczesniej zapłaciłem za kuriera grube pieniadze bo zamówiony towar mi jest pilnie potrzebny
oranos7

Postprzez Robbo » 18 lis 2013, o 20:07

Wątpię żeby policzyli Ci Vat za jakiś tam płytki jeśli sam nie zgłosisz ich do odprawy... Im bliżej do końca sporu tym bardziej chińczyk będzie miękł.
Robbo
AKTYWNY

Postprzez oranos7 » 18 lis 2013, o 21:43

No to nie wiem jesli w paczce bedzie 45 płytek za 100 dolarów to myslisz ze mi puszczą paczkę bez odprawy, ja bym sie nad tym zastanawiał. Gdyby było kilka sztuk to co innego :)
oranos7

Postprzez Robbo » 18 lis 2013, o 21:51

Jak chińczyk wystawi Ci fakturę na 10$ za te płytki to mogą Ci nakukać.
Robbo
AKTYWNY

Postprzez dytruff » 19 lis 2013, o 00:18

Jeżeli nie możesz się dogadać ze sprzedawcą, to możesz eskalować spór od razu lub poczekać na upłynięcie czasu na negocjacje i wtedy spór z automatu się eskaluje. Aliexpress rozpatrzy opinie stron i podejmie decyzję na podstawie opisu sytuacji i dokumentów, które przedstawisz. Podajesz "partial refund :100$" i czekasz.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI