• Reklama

Otwarty spór i zwrot towaru

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Otwarty spór i zwrot towaru

Postprzez Pakulek » 27 paź 2014, o 01:00

Witam.
Kupiłem zegarek za 40$, który po 1 dniu użytkowania przestał działać. Na szczęście nie zatwierdziłem zakończenia transakcji i założyłem spór. Zażądałem zwrotu całej kasy oraz zadeklarowałem, że odeślę towar.
Sprzedawca na to przystał. Mam mu zwrócić towar. Tylko inny adres wyskoczył mi w zakończeniu sporu, a inny później podał w wiadomości do mnie.
W związku z całą sytuacją mam kilka pytań:
1. Na jaki adres odesłać aby nie doszło do jakiegoś bałaganu i sytuacji w której Ali nie odda kasy?
2. Kto ponosi koszty wysyłki?
3. Jak najtaniej wysłać zegarek do sprzedawcy ( poczta polska? rodzaj wysyłki? ) , ile to kosztuje?
Pakulek

Reklama

Re: Otwarty spór i zwrot towaru

Postprzez bergmen » 27 paź 2014, o 09:34

1. Zapytaj Chińczyka. Tam paczek nie donoszą do domu, będzie się musiał po nią wybrać sam na pocztę. Musisz wysłać tak żeby na pocztę nie musiał poginać 1k kilometrów bo nie odbierze :)
2. koszty Ty ponosisz.
3. Poczta polska, ekonomiczny list. Koszt ok 28 zł Ale i za 15 zł sie czasem uda. Zależy od Pani w okienku.
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 27

Postprzez blue_voyager » 27 paź 2014, o 09:52

bergmen, skąd Ty wziąłeś tą cenę? Wg strony Poczty Polskiej list ekonomiczny do strefy C (m. in. Azja) od 100g do 350g kosztuje 10 zł. Oczywiście nie polecam wysyłki listem ekonomicznym, ale polecony priorytet też kosztuje mniej niż podałeś - 18,30.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 237
Ostrzeżenia: -1

Postprzez bergmen » 27 paź 2014, o 10:08

ceny wzielem z życia ;)
zależy od wagi paczki i ogarniecia Pani na poczcie. Jest dużo rodzajów przesyłek zagranicznych oferowanych przez pocztę i chyba nie każda Pani wie która w danym przypadku będzie najtańsza i w miarę szybka. No i chcemy sledzic taka paczke na necie.
Polecony priorytet 100 - 350g kosztuje 18 zł (to wiecej niz napisalem - 15 zł :D)
Kiedys mi Pani stwierdzila ze musze podać wartosc paczki i wyslalem za 30 zł - ma to wplyw na tracking niby.
bergmen
AKTYWNY

Postprzez blue_voyager » 27 paź 2014, o 10:18

Ja bym powiedział, że te "ceny z życia" to raczej ceny z niedoinformowania panienki z okienka. Po to jest cennik żeby się do niego stosować. Jak panienka podaje Ci zawyżoną cenę, to należy zażądać cennika. Każda placówka pocztowa MUSI mieć taki cennik i musi go okazać klientowi. Nie dajmy się robić w bambuko.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez bergmen » 27 paź 2014, o 10:34

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zgadzam się.
Możliwe że "niedoinformowane Panie z okienka" nie chcą wysyłać listów za gramanicę tylko wolą paczki (bo niby list za gruby czy coś) stąd mogą istnieć niedomówioenia przy wysyłaniu listów.
Podsunęłes mi mysl zeby przed wysylka wydrukowac cennik z www Poczty.
Tak sie sklada ze chyba w tym tygodniu bede musial odeslac towar niezgodny z opisem. Chyba ze mi oddadza z 70% ceny.
bergmen
AKTYWNY

Postprzez blue_voyager » 27 paź 2014, o 10:43

Paczka do Chin to 59 zł, bardzo duża różnica. Nie mogą odmówić przyjęcia listu.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez widmo82 » 8 sty 2016, o 23:18

Jakim kurierem wysyłacie teraz zwroty do Chin? Oczywiście w grę wchodzi wyłącznie coś z możliwością sledzenia trackingu (polecony) - znaczna wartość przesyłki.
Zerkam na cennik poczty PL i zagraniczny_przesylka_listowa_polecona 500-1000g to 50,30zł ;/
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI