• Reklama

Oszustwo na antelife.com!!!

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Oszustwo na antelife.com!!!

Postprzez twolipan » 16 maja 2014, o 14:45

Miałem nieprzyjemność być oszukanym przez ten sklep. Mechanizm jest banalnie prosty: organizują fałszywe promocje. Na swojej witrynie trąbią o obchodach rocznicowych http://www.antelife.com/2nd-anniversary-sale.html

Skuszony postanowiłem wziąć udział, jak się okazało od kilku dni o godzinie 12.00 przez kilkanaście sekund można zakupić np. telefon za pół ceny.
Po kilku dniach udało mi się kupić KINGZONE S1 za $ 69.99! Uradowany klikam na ikonkę koszyk w którym jest przedmiot , przenoszę się do koszyka a następnie klikam "Proceed do Checkout" i okazuje się...że formularz zamówienia jest pusty!
Telefon wyparował pomiędzy koszykiem a wpisywaniem danych pomimo informacji o dodaniu do koszyka i widocznym na ikonce zakupie. Oczywiście od razu napisałem do sklepu z reklamacją.
Oto co odpisali:
Dear valued customer,
Thanks for your email.
I am sorry for that, but i ca not give you that price.
I can give you some coupon code,LYxxx of 5 dollars discount as a compensation.
If you have any question, please fell free to contact me.

Best regards,
Cally

Z dalszej korespondencji wynikało, że pomysł na świadome oszustwo nie wzbudza niepokoju, a informacje że skuteczny zakup i zrealizowaną promocję klient ma prawo egzekwować i oczekiwać uczciwego zrealizowania nie wzbudziła większego zainteresowania. Ponieważ nie miałem zrzutów z ekranu, stwierdziłem, że nie będę się koniem kopał, ale do czasu...
Dokładnie do dzisiaj, kiedy "kupiłem" w ten sam sposób batery pack za 9.99. Tym razem udało się dojść do formularza i go wypełnić. Tak oto wygladało to na zrobionych tym razem zapobiegliwie PRTsC:

http://images64.fotosik.pl/984/769d6ec11742a43a.jpg

Po kliknięciu na "Palace order now" strona się wywaliła, zaś po odświeżeniu i kliknięciu na koszyk pojawiło się takie cudo:

http://images65.fotosik.pl/984/43ccb5252c7f2ed4.jpg

Oczywiście nie ma możliwości zamówienia. Co więcej zachęcam do spróbowania umieszczenia czegokolwiek w koszyku-nie zniknie po tygodniu nawet po wielokrotnych wylogowywaniach i wyłączaniu kompa. Każdy z telefonów w tej promocji jest dostępny po kilkanaście sekund i nie można go póżniej zamówić: http://www.antelife.com/original-xiaomi ... vices.html
Tak więc muszą być usuwane ręcznie z koszyków lub mają skrypt "utleniania" się po kilku minutach.

Jeden wielki fake i oszustwo na klientach. Darmowa reklama i udawanie, że są nowoczesnym nastawionym na klienta sklepem, a jednocześnie w żywe oczy go oszukują i okradają. A skoro tak postępują z wydawałoby się dobrowolnymi akcjami pod klienta, to najgorszego można się spodziewać w sytuacjach kiedy coś pójdzie nie tak po linii klient-sprzedawca. Całkowicie odradzam kupowanie w tym "sklepie".
twolipan

Pochwały: 4
Telefon:: Xperia

Reklama

Re: Oszustwo na antelife.com!!!

Postprzez Kyrtap » 16 maja 2014, o 15:20

A nie uważasz, że czasem są inni kupujący, którzy kupią to szybciej od Ciebie i po prostu przedmiot przestaje być dostępny przez ten moment?
Tak było z wyprzedażami na AliE. Niektórzy jednak mieli więcej szczęścia i im się udało.

SGS III i9300 - Tapatalk
Kyrtap

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez ebola1972 » 16 maja 2014, o 15:52

Takich kupców jak ty niestety wyprzedzą nie inni kupujący ale odpowiednio skonstruowane programy tzw. boty :-). Jezeli czujesz sie oszukany złóż reklamacje :-D I nie wydzieraj się na pół forum że ci się jakaś krzywda stała.

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano 16 maja 2014, o 15:55 przez ebola1972, łącznie edytowano 3 razy
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez mrergie » 16 maja 2014, o 15:54

Nie zdążyłeś na promocję, inni dokonali zakupu w krótszym czasie i produkty w promocyjnych cenach zostały wyprzedane.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez twolipan » 16 maja 2014, o 16:39

Nie czytacie uważnie:)
Przed 12.00 po kliknięciu np. na batery pack pojawia się zakładka w której nie możecie go kupić ( nie ma Add card) zamiast tego jest napis Sould Out.
Punkt 12.00 na chwilę napis znika, masz normalny button Add Card i możesz normalnie go kupić ( tak jak każdy produkt w tym sklepie).
Nie wiem ile jest sztuk, ale zapewne kilka (załóżmy 5 sztuk), bo średnio po 15-20 sekundach button przestaje działać i zamiast dodawać do koszyka wyświetla się napis"Some of the products are currently out of stock"-po paru minutach znika i on razem z bauttonem i wraca do pierwotnej wersji "wyprzedane".

Żadne booty tu nie pomogą bo pod dodaniu do koszyka przez 5 osób nie można dodać więcej-pula się wyczerpuje. Nie można (teoretycznie) komuś z jego koszyka coś wyjąć, nie można praktycznie już nic zrobić z poziomu klienta. A ja w koszyku przedmioty miałem, system potwierdzał transakcję, przechodził przez kolejne etapy i nagle przedmiot znikał.
I co rozumiesz pod pojęciem szybszych zakupów?- decyduje szybkość i kolejność włożenia przedmiotu do koszyka. ( pięć osób dodaje do koszyka-button add kard przestaje działać-nikt więcej nic nie kupi-nawet anulowanie koszyka kogoś kto ma w nim przedmiot nie przywróci możliwości zakupu np. 1 sztuki. Wiem co mówię, skonsultowałem to z informatykiem).
A ja dwukrotnie MIAŁEM PRZEDMIOTY W KOSZYKU i w trakcie dokonywania PŁATNOŚCI ZA KUPIONY PRZEDMIOT albo wywaliło stronę, albo znikał przedmiot między wprowadzaniem danych a płatnością.

"I zdążenie na promocje" to nic innego jak włożenie właśnie przedmiotu do koszyka. Kilka razy mi się nie udało więc doskonale wiem jak wygląda różnica.
Przedmioty są sztucznie (ręcznie) z koszyka usuwane.
twolipan

Postprzez dytruff » 16 maja 2014, o 17:00

A jakiś regulamin może jest?

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez ebola1972 » 16 maja 2014, o 17:03

Heh kup coś na ibood.com jak są wyprzedaże. Sekunda i już sprzedane. Kupuje ten kto pierwszy faktycznie zapłaci a nie wsadzi do koszyka czy kliknie kup :-)

Ostatnio edytowano 16 maja 2014, o 17:07 przez ebola1972, łącznie edytowano 2 razy
ebola1972
VIP

Postprzez mrergie » 16 maja 2014, o 17:04

Nie wkładasz do koszyka fizycznych przedmiotów - nie robisz zakupów w fizycznym sklepie, i w związku z tym nielimitowana ilość osób może sobie coś tam włożyć. Nie liczy się kto pierwszy wsadzi coś do koszyka - bo tego może dokonać każdy spośród 7 mld ludzi, ważne jest kto pierwszy sfinalizuje transakcję. Po prostu w momencie w którym ty jesteś jeszcze w trakcie realizacji transakcji to ktoś już ją zakończył i przedmiot stał się niedostępny.

twolipan napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czasy w którym napisanie w internetowej dyskusji stwierdzenia "skonsultowałem to z ..." dodawały do stwierdzenia +1k mocy minęły już lata temu.
To że jakiś losowy informatyk coś powiedział nic nie znaczy. Czy to że kiedyś mój nauczyciel informatyki w gimnazjum nazywał Painta zaawansowanym programem graficznym powoduje że tak naprawdę jest? Przecież to powiedział informatyk.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez ebola1972 » 16 maja 2014, o 17:12

Nawet chciałem dla kolegi specjalnie wyszukać jakieś otwarcie galerii czy wyprzedaże gdzie ludziska wydzierają sobie produkty żeby pokazać że najpierw trzeba do kasy dojść i zapłacić żeby było twoje :-D

ebola1972
VIP

Postprzez twolipan » 16 maja 2014, o 17:41

mrergie a ty gdybasz czy jesteś pewny?
Znasz może kogoś kto skorzystał i coś na wskazanej promocji kupił?

Bo na logikę nawet nijak tego nie posklejasz: Po co wyłączać po 15 sekundach możliwość dodawania do koszyka przedmiotu skoro decyduje czas w którym ...( no właśnie w którym co zrobisz? Potwierdzisz koszyk, wypełnisz dane, zalogujesz się do PayPala, zlecisz przekazanie pieniędzy?)
Jeżeli znaczenie ma czas po włożeniu do koszyka ( zabukowania przedmiotu) to po co blokować możliwość wkładani do niego ?
Niechaj dalej wkładają i tak kupi tylko ten który najszybciej wykona czynności ( wybierz z nawiasów wyżej).
Każda sklepowa aplikacja jest w tej kwestii identyczna: jeżeli "magazyn" sklepu ma 100 telefonów, to jeżeli 100 klientów włoży je do koszyka to pojawi się napis : Brak towaru. Każdy potrzebuje inną ilość czasu do dokończenia zamówienia, a przy płatnościach online które trwają mogłoby się okazać, że kiedy pieniądze docierają towaru już dawno nie ma.
Chińczycy lubią sprzedawać przedmioty których czasem nie mają, ale wyobraź sobie jaki mega bałagan by powstał w dużym sklepie internetowym-zablokowaliby się w kilka dni przez nakładające się zlecenia.

Z sieć jest pełna złych opinii o nich, więc nawet nie powinno mnie chyba to dziwić, a pozostaje się tylko cieszyć że nic u nich nie kupowałem z zapłatą. Mam nadzieję, że inni się teraz przynajmniej dwa razy zastanowią.

Na szybko trafiłem dwie stronki:

http://antelife.tk/home_frame.html
http://www.trustpilot.nl/review/antelife.com

PS. OT... Ebola dla jasności: zgodnie z polskim prawem zabierając coś komuś w sklepie go łamiesz ( i nie mówię tu tylko o nietykalności cielesnej:)), i to czy już za niego zapłacił czy nie nie ma nic do rzeczy. Podobnie wsiadając do autobusu zawierasz umowę, tzw. "dorozumianą". Podobnie sama umowa już przenosi własność rzeczy oznaczonej co do tożsamości, bez fizycznej zapłaty. Mamy kilka różnych rozwiązań których nie determinuje papier ani zapłata, ale prawie zawsze wola stron.
Zgodnie z polskim prawem zakupy w sklepie internetowym wyglądają tak:
Klient CHCE kupić i dodaniem do koszyka deklaruje swoją gotowość do zakupu a poprzez taką deklaracje zakupu składa oświadczenie woli (nabycia to waru-zawiera umowę). Zwykle jest określony czas w którym ta deklaracja przechodzi w działanie lub zostaje anulowana: w 8 na 10 to czas bezczynności który powoduje wylogowanie klienta z danego konta.

Tyle w Polsce i na świecie, Chiny to inna bajka. Ale albo my od nich będziemy wymagać respektowania podstawowych praw, albo zginiemy.
Co będzie jeżeli ten sklepik przyjmie w trakcie zamówienia wasze kupony, wykorzysta (zdezaktualizuje)a potem zresetuje transakcje zabierając tym samym zniżki?

PS2. Regulaminu nie udało mi się znaleźć, ale przypominam odpowiedź sklepu (fakt, że to było kilka maili, a zacytowałem jeden) Sklep absolutnie nie powoływał się na jakiś regulamin czy jak próbujecie sugerować na mój błąd w sensie , że za wolno realizowałem dokończenie transakcji. Oni od razu napisali, ze im przykro, masz kupon. Póżniej wprost napisałem, że to oszustwo i nawet nie zająknęli się o chyba normalne w takiej sytuacji wyjaśnienie: Sorry, taki mamy system-wygrywa ten który zapłaci pierwszy a ty nie zapłaciłeś. O tym ani słowa, przeszli do porządku dziennego i zaczęli coś opowiadać o innych zniżkach czego nie pociągnąłem. Wasze dywagacje mają się nijak do stanowiska sklepu więc dlatego mam pewność, że to oszustwo.
twolipan

Postprzez ebola1972 » 16 maja 2014, o 17:59

Nie możesz po prostu przyjąć do wiadomości że na tego typu promocjach nie ważne czy to na antelife czy podanym dla przykładu europejskim ibood czy innym nigdy nic nie kupisz. Nie wyprzedzisz botów lub wyspecjalizowanych w tego typu zakupach zawodników.

ebola1972
VIP

Postprzez twolipan » 16 maja 2014, o 18:14

Ebola, pewnie bym mógł, ale różnica z bootami a ta sytuacją jest spora: Ja kupiłem już przedmiot, miałem go w koszyku, wprowadziłem dane i zatwierdzałem płatność.
A oni mi zafundowali resetowanie zamówienia ( zerwali połączenie), wyciąganie mi przedmiotu z koszyka i udawanie głupiego-to zwykłe oszustwo wykorzystujące dobrą wiarę i zamiary klienta. Zyskuje sklep, traci oszukany klient. Albo się umawiamy, że promocje w takich chińskich sklepach to oszustwo ( a sam doskonale wiesz, że to nieprawda-sam zapewne korzystasz choćby z kuponów), albo nie pozwalamy się robić w ciula. A założę się, że sporo osób pomyślało tak jak ty, że to booty, albo że system się zawiesił itp. Ja uważam, że mam podstawy do zakładania celowego działania.
twolipan

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI