• Reklama

OSZUSTWO (?) na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

OSZUSTWO (?) na aliexpress

Postprzez daxter » 18 cze 2014, o 09:26

Witam !
Jestem nowicjuszem jeśli chodzi o zakupy na aliexpress itp, ponieważ kupiłem tam dopiero dwa telefony - a zakup drugiego odbija mi się czkawką do tej pory.
Kiedy zakupiłem drugi telefon (ZTE v987) przesyłka przyszła terminowo, niespełna 3 tygodnie. Telefon jednak był uszkodzony (resetował się). Wyjaśniłem problem sprzedawcy, ten na to żebym odesłał telefon na gwarancję. Spakowałem więc wszystko i wysłałem znowu do Chin. Naprawa miała trwać 5-7 dni. Rzekomo sprzedawca otrzymał paczkę i przekazał ją do serwisu. Po pewnym czasie jednak kontakt ze sprzedającym stał się coraz słabszy, a mój telefon wrócił z serwisu, leży u niego od ponad miesiąca, ostatnio nawet podobno go wysłał, ale jakoś nie mogę się doprosić o numer do śledzenia wysyłki. Największy problem polega na tym, że nie otwierałem sporu (myślałem, że to jakoś zaszkodzi sprzedającemu, a nie chciałem dla niego źle skoro on zachował się w porządku wobec mnie)... I obudziłem się z "ręką w nocniku", bo on tak zwlekał z odpowiadaniem na wiadomości i wysyłaniem numeru paczki, że skończył się czas na założenie sporu - zwyczajnie przegapiłem.
Czy mogę zrobić COKOLWIEK aby odzyskać pieniądze lub telefon? Można jakoś bezpośrednio napisać do ali, żeby im wytłumaczyć całą sytuację ? Nie wiem co mam począć, bo wartość przesyłki to około 500 zł... Chciałbym dodać, że nie były to zakupy u najtańszego sprzedawcy, lecz u polecanego, który miał bardzo dużo pozytywnych komentarzy.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
daxter

Telefon:: Lenovo A820

Reklama

Re: OSZUSTWO (?) na aliexpress

Postprzez bartazzz » 18 cze 2014, o 09:29

daxter napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

napisz od jakiego sprzedawcy kupiłeś, bo mi się coś dziwnie wydaje że poszła partia wadliwych v987 bo mojego szwagra tez leży w naprawie u GOLDWAY i jak na razie tez cisza
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez daxter » 18 cze 2014, o 09:40

Store: Hong Kong Goldway

Czyli chyba trafiłeś w sedno sprawy... tylko co z klientami którzy czekają na telefony ?
daxter

Postprzez bartazzz » 18 cze 2014, o 10:00

w takim prawie z pewnoscią moge powiedzieć że nie kupię tam już nic. Kupiłem dwa v987 w tym czasie i okazały się wadliwe, jak widać nie jestem sam, cisnę ich ale cały czas się wykręcają że telefon jest w naprawie. Telefon jest szwagra więc tym bardziej sprawa jest dla mnie irytująca.

Również zastanawiam się czy ten telefon do mnie wróci.
bartazzz
VIP

Postprzez fake4r » 18 cze 2014, o 10:03

Taka sytuacja z HK Gold Way, no cóż nie ładnie, a miałem na prawdę duże zaufanie do tego sklepu. Chociaż ostatnio zniechęcają mnie ceny jakie mają, niektórych modeli są niedorzeczne. Już chyba więcej nie kupię u nich nic w takim razie.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez daxter » 18 cze 2014, o 10:08

A jak z otwarciem sporu u Ciebie ? Otworzyłeś, czy czas też minął ?
daxter

Postprzez bartazzz » 18 cze 2014, o 10:14

zawsze biorę od sprawdzonych sprzedawców i nigdy nie było problemów z telefonami, więc nie miałem podejrzeń. Goldway do razu jak się zorientował że telefon dotarł napisał do mnie żebym potwierdził dostawę. Nie miałem podstaw żeby mu nie ufać. Telefon leżał sobie i czekał na szwagra, właczyłem go tylko i zobaczyłem ze wszystko jest ok więc potwierdziłem.
Szwagier zaczął go używac i zaczęły się cyrki.
Zaczął się restartowac, gubić zasięg, grzać.
Na koniec spalił się pod ładowarką !!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak więc jestem zdany na łaskę chińczyka. Napisałem mu że jest u nas na forum omawiany problem z zte od niego. Ponowiłem zapytanie co ztelefonem i czekam na odpowiedź
bartazzz
VIP

Postprzez daxter » 18 cze 2014, o 10:29

Mi na odczepnego wysłał ten numer trackingowy, ale nie napisał za pomocą której firmy wysłał przesyłkę. Oczywiście na Singapore Post i NL Post (dwóch najczęściej używanych) nie istnieje wysyłka o takich numerach - łudzę się, że wysłał w ciągu ostatnich 24h i numer może jeszcze im w system nie wskoczył...
Co by nie mówić jesteśmy w podobnej sytuacji i dziś też mu chyba napiszę, że na forum zebrała się "pokażna grupka" jego niezadowolonych klientów :)
daxter

Postprzez bartazzz » 18 cze 2014, o 10:52

napisz!
Ja żałuje że potwierdziłem. W sumie to zostałem naciągnioęty na to potwierdzenie.
Niech wie że traci klientów
bartazzz
VIP

Postprzez fake4r » 18 cze 2014, o 10:57

To jest właśnie ich nieuczciwa polityka, piszą aby potwierdzić, im szybciej tym dłuższa gwarancja na sprzęt. Jak dla mnie sklep był w porządku, bardzo szybka wysyłka, bardzo dobry kontakt, akurat miałem szczęście i żaden telefon od nich nie był uszkodzony. Nie mniej teraz ich oferta jest mało atrakcyjna a dodać jeszcze takie cyrki jak Wy z nimi macie i słabo to wypada. Chyba sklep się już wypalił...
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez bartazzz » 18 cze 2014, o 12:00

ja wziałem od nich te dwie rzeczy. Mam swoich sprawdzonych i poza nich się nie wychylę, chociażbym miał przepłacić.
Dotychczas nikt mi nie wysłał trefnego egzemplarza. Tymbardziej ze dwa takie same zte miały rózne folie na ekranie, jedna to zamiennik więć wałek na maksa
bartazzz
VIP

Postprzez dytruff » 18 cze 2014, o 12:01

Przykre ale płacicie za własną naiwność. Przedłużenie gwarancji w zamian za zakończenie ochrony kupujących to ewidentne cwaniactwo i dziwię się, że tak mocno polecany jest ten sprzedawca.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI