• Reklama

OSZUSTWO (?) na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: OSZUSTWO (?) na aliexpress

Postprzez Jabuszko » środa, 18 czerwca 2014, 14:54

Widzę że nie jestem sam. Moja paczka z reklamacja RR trafiła do nich 6 czerwca i jakoś ciągle jest w naprawie. Obiecali informacje w poniedziałek co z telefonem i nadal cisza. Dziś napisałem do nich 2 wiadomości zobaczymy czy odpiszą :( W najgorszej opcji 500 zł psu w dupę ;/
Jabuszko

Reklama

Postprzez bartazzz » środa, 18 czerwca 2014, 16:21

u mnie odpowiadają że dadzą mi znac jak skonczą
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez ra-vau » środa, 18 czerwca 2014, 17:08

... hmm, a te zte to te "okazyjne" po 159$ z festiwalu? ... bo w sumie, go dalo sie wtedy zakupic za 139dolarow z kuponem... :idea:
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez ebola1972 » środa, 18 czerwca 2014, 17:29

Mam od Goldwaya 4 telefony, najstarszy z listopada i odpukać wszystkie do tej pory dzialaja. Zgadzam sie z przedmowcami ze te 3 dni na zatwierdzenie transakcji to pewna forma szantażu. Natomiast jezeli chodzi o szybkość wysyłki i kontakt to jest rewelacja. Co do czasu naprawy to podejrzewam ze wszędzie będzie podobny, myślę, ze jest to czynnik niezależny od sprzedawcy. Dla przykladu w lenovo a820 zakupionym w Chinatronic padły 3 klawisze funkcyjne dotyku. Usrali się, żeby wysłać im telefon do naprawy. Nie pomogły argumenty, że koszt przesyłki jest taki sam co wartość samego dotyku czyli 11$ no i cała operacja wysyłki, naprawy i zwrotu trochę potrwa. Po prostu gdzie indziej zamówiłem sam dotyk i tyle. A w Chinatronic dla zasady nic już nie kupie.

Wysłane z Xiaomi Redmi
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez Punisher » czwartek, 19 czerwca 2014, 00:06

Uważajcie, bo Goldway chce potem kase na wysyłke z powrotem do Polski :) Ja płaciłem im 70 zł, a telefon naprawiali ok. miesiąca.
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Punisher
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez ebola1972 » czwartek, 19 czerwca 2014, 00:35

Może warto by było założyć zbiorczy temat dotyczący rzeczywistych kosztów i czasu napraw telefonów w Chinach u poszczególnych sprzedawców. Byłaby jakaś skala porównawcza.

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez daxter » piątek, 20 czerwca 2014, 09:04

W moim przypadku to JA upomniałem się o pieniądze za wysyłkę do Chin na gwarancję. Bo niby czemu miałbym ponosić koszta związane z wysyłką towaru, który muszę wysyłać nie ze swojej winy... Ja im nic nie dopłacałem, a za to że wysyłałem paczkę do Chin na swój koszt mają mi wysłać razem z telefonem holder do samochodu. Koszt wysyłki telefonu do Chin to 30 zł, więc nie ma tragedii. Tylko oczywiście Panie na poczcie mają ogromny problem - niektóre twierdzą że NIE DA SIĘ wysłać tam paczki, bo to inny kontynent, inne panie chcą za taką wysyłkę 100 zł... Masakra. Trzeba zajść na pocztę z gotową paką i wiedzieć w jaki sposób chce się ją wysłać i najlepiej jeszcze pomóc Pani za okienkiem :) Nie ma co liczyć na jakieś rady ze stron Pań. I żeby nie było że źle trafiłem, to byłem w 3 urzędach pocztowych i rozmawiałem z 4-5 paniami, z czego tylko jedna potrafiła wysłać paczkę do Chin za 30 zł :)
daxter

Postprzez bartazzz » piątek, 20 czerwca 2014, 11:10

To mnie pocieszyliscie z tymi kosztami przesyłki

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka
bartazzz
VIP

Postprzez Robbo » piątek, 20 czerwca 2014, 14:13

Bo nie wysyłka się paczki jako paczka tylko jak list polecony.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez bartazzz » piątek, 20 czerwca 2014, 17:34

Mnie za v987 wyszło 18.30

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka
bartazzz
VIP

Postprzez Jabuszko » piątek, 20 czerwca 2014, 22:41

Mnie prawie 30 bo odesłałem cały komplet jaki dostałem.

Ruszyła się u was jakos sprawa? Coś wam odpisali?
Jabuszko

Postprzez daxter » wtorek, 24 czerwca 2014, 17:30

Panowie, czy wiadomo coś na temat Waszych v987 ? Mój PODOBNO jest wysłany, czekam na przesyłkę. Mam nadzieję, że nie dostane kolejny raz uszkodzonego telefonu...
daxter

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI