• Reklama

OSZUSTWO (?) na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: OSZUSTWO (?) na aliexpress

Postprzez bartazzz » 18 cze 2014, o 12:06

ja sam się dziwię jak mogłem tak zrobić, bo ani wcześniej ani poxniej nie potwierdziłem. Też uważam że to cwaniactwo z ich strony. Zaganiany byłem to kliknąłem a dziś płacę za sówje błędy.
Zarządałbym full refund i było by po sprawie.
Teraz widąc jak trwa ich naprawa.

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Reklama

Postprzez daxter » 18 cze 2014, o 12:14

Każdemu pisze to samo, bo u mnie były baaaardzo podobne teksty :)
Ja nie potwierdzałem żadnych przesyłek, tylko zwyczajnie minął mi czas "ochronki"... A on specjalnie przeciągał, bo grał na czas, ot tyle.

EDIT:
Zacząłem trochę ostrzej rozmawiać i dostałem odpowiedź na to, że podany przez niego Tracking NO nie działa...
"The parcel is on the way, you can receive it quite soon. you can check details here:http://www.yw56.com.cn/english/DIY.asp and http://www.postnl.post Pls donnot worry.Thanks"

Ten pierwszy link to chyba wogóle jakaś FAKE strona...
daxter

Telefon:: Lenovo A820

Postprzez bartazzz » 18 cze 2014, o 12:22

dla wszystkich którzy to czytają

NIE POTWIERDZAJCIE W ŻADNYM WYPADKU ODBIORU.

Co prawda Chińczyk otrzyma później kasę, ale spór to realna możliwość odzyskania pieniędzy po odesłaniu towaru ( korzystałem z tego i działa świetnie). Zamiast rok teoretycznej gwarancji mamy 30 dni praktycznej z możliwością uzyskania całkowitego zwrotu towaru.

Natomiast realizacja gwarancji to jedna wielka niewiadoma.
Niech mój przykład będzie za przestrogę i oby się komuś przydało....

Autor postu otrzymał pochwałę
bartazzz
VIP

Postprzez drago68 » 18 cze 2014, o 12:34

Kupiłem też chyba cztery telefony od Store: Hong Kong Goldway i nigdy nie klikałem wcześniej na zamkniecie zamówienia. Miałem gdzieś ich te gwarancję.
Na szczęście nie spotkało mnie nic przykrego z ich strony.
Zastanawiałem się jedynie nad ich nielegalnymi praktykami do tej gwarancji. Jest to nielegalne na aliexpress.
Dlatego mają bardzo dobre opinie. Jedynie co na plus zasługuje szybka wysyłka i komunikatywność.
Może ktoś dobrze znający angielski opisałby cały proceder Hong Kong Goldway z tymi opiniami w zamian za gwarancję 12,6,3 miesiące do aliexpress.

@bartazzz
Możesz spróbować grzecznie z nimi opisać całą sytuację i napisać im, że stosują nielegalne praktyki.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez bartazzz » 18 cze 2014, o 12:41

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zwróciłem im tylko uwagę że jest temat na forum w którym ich klienci skarżą się na wadliwy towar.
bartazzz
VIP

Postprzez daxter » 18 cze 2014, o 12:45

Ja również napisałem wiadomość, że z moim problemem nie jestem sam, że na polskim forum omawiamy transakcje Goldway'a.
Nie wiem, czy jest możliwość napisania bezpośrednio do ludzi z aliexpress. Zresztą nie znam tak dobrze języka, by się mocno wychylać.
Czuję się oszukany i mam spory niesmak po tym zakupie...
daxter

Postprzez drago68 » 18 cze 2014, o 12:49

Nie ma takiej możliwości komunikowania się z kupującymi na aliexpress.
Musiałby dany sprzedawca udostępnić Tobie e-mail danego kupującego, a tego nie zrobi raczej.
drago68
VIP

Postprzez daxter » 18 cze 2014, o 12:53

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miałem na myśli raczej jakiś zarząd ali, czy coś w tym stylu...
daxter

Postprzez drago68 » 18 cze 2014, o 12:56

Jedynie lekko możesz nakreślić z sklepem, że opiszesz do aliexpress nielegalne praktyki związane z ich gwarancją.
drago68
VIP

Postprzez daxter » 18 cze 2014, o 14:19

Goldway się chyba delikatnie wystraszył, bo w ostatnim czasie musialem pisać do niego po dwie wiadomości, żeby wogóle odpisał, a dziś zamieniłem z nim już kilka wiadomości.
Podany przez niego numer do śledzenia przesyłki nie jest wykrywalny na NL Post, ale na tej drugiej stronie coś tam działa - tyle że ta druga stronka jest mocno podejrzana... Wie ktoś coś o wiarygodności tej strony " http://www.yw56.com.cn/english/DIY.asp " ??
daxter

Postprzez Gravis » 18 cze 2014, o 14:27

daxter napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wysyłki NL post śledzimy na początku na: http://springglobalmailtracker.com/Trac ... tails.aspx

Później jak dotrze do NL: http://www.postnl.post/

A dalej na web PP
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez daxter » 18 cze 2014, o 14:51

W takim razie wygląda na to, że telefon faktycznie został wysłany.
Być może i @bartazzz otrzymał wiadomość o nadaniu przesyłki...
daxter

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI