• Reklama

Oszczędzanie danych

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Oszczędzanie danych

Postprzez kuba-s18 » 2 wrz 2014, o 08:21

Cześć. Do tej pory korzystalem z Windows phone i nie było z tym problemu. Na androidzie mam powlaczane chyba wszędzie opcje oszczędzania danych a mimo to bardzo szybko "zjada" dane pakietowe. Odpale chroma w pisze jedno hasło w google i juz 4mb. Kiedyś tyle to mi na pol dnia wystarczało. Jaka polecacie przeglądarkę bardziej oszczędna i jakie SA sposoby by te dane pakietowe oszczędzić?
kuba-s18
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 16:22
Telefon:: nokia

Reklama

Re: Oszczędzanie danych

Postprzez wacie72 » 2 wrz 2014, o 09:01

A jaki masz pakiet internetowy , jaki masz abonament ?
Niestety trzeba się liczyć z tym że "licznik" będzie bił , wiele stron jest tak przeładowanych że w mgnienu oka zjadają całe pakiety. Pomyśl nad abonamentem który pozwala na przebywanie w sieci zbytnio nie ruinując portfela.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Oszczędzanie danych

Postprzez kuba-s18 » 2 wrz 2014, o 18:50

Tu raczej nie chodzi o to bo cały czas korzystałem z internetu w telefonie tylko, że na innym i te 250 bez oglądania filmów czy ściągania czegoś wystarczał spokojnie. Teraz robię to samo tylko z wykorzystaniem telefonu z Androidem a w zużyciu danych jest kolosalna różnica. W ciągu może 3 dni zużyje tyle samo danych co jeszcze z 2 tyg temu przez miesiąc na starym telefonie.
kuba-s18
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 16:22
Telefon:: nokia

Re: Oszczędzanie danych

Postprzez szymi » 2 wrz 2014, o 19:30

opera mini
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Oszczędzanie danych

Postprzez kuba-s18 » 3 wrz 2014, o 07:28

Właśnie wczoraj testowalem te opere mini i również polecam wszystkim którym zależy na oszczedzaniu danych. ;p
kuba-s18
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 16:22
Telefon:: nokia

Re: Oszczędzanie danych

Postprzez TiTuS » 3 wrz 2014, o 10:10

W android jest coś takiego jak analiza danych, wbudowane w system narzędzie do statystyk, powie ci dokładnie która aplikacja ile zjadła.

Z własnego doświadczenia powiem że:
1. wyłaczyć aktualizacje autoamtyczne w play store, dla wszystkiego
2. przejrzeć ustawienia synchronizacji
3. Przejrzeć ustawienia poczty co do długości mail'a przy pobieraniu

250MB na miesiąc przy częstym wchodzeniu w przeglądarkę to mało, faktycznie musisz sie pilnować :)
TiTuS
 
Posty: 85
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 16:42
Pochwały: 8
Telefon:: Mi 5s


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama