• Reklama

ostrzeżenie przed sprzedawcą

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

ostrzeżenie przed sprzedawcą

Postprzez encelatus » 29 lis 2014, o 23:47

witam
Chce ostrzec wszystkich przed sprzedawcą Angel baby88
Link do jego sklepu
http://www.aliexpress.com/store/1225069

Kupiłem tablet, który okazał się tanią podróbą. opis kompletnie nie zgadzał się z zamówieniem . Zamiast 10 cali ledwo 8, bateria trzymała 45 minut i takie tam .Tablet dotarł do mnie dzień przed okresem gwarantowanym. Zwróciłem sie do sprzedawcy ,że mam zamiar otworzyć spór i będę żądał zwrotu gotówki. Sprzedawca podał adres do wysyłki, tablet wysłany i co .... Nie zdążyłem otworzyć sporu Chińczyk zamilkł. Aliexpress jakoś nie mam ochoty pomóc . Pisałem do Ali aby ostrzec innych potencjalnych kupujących i nic . Sklep funkcjonuje w najlepsze. Teraz nie mam ani pieniędzy ani tableta .

Proponuję wpisywać w w/w wątku wszystkich nieuczciwych sprzedawców.
encelatus

Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: ostrzeżenie przed sprzedawcą

Postprzez Venn » 29 lis 2014, o 23:52

426 transakcji i ledwo 86% pozytywnego feedbacku powinno sprawić, że już zaświeci się czerwona ostrzegawcza lampka. Nie zmienia to faktu, że współczuję takiego rozwoju sytuacji.

Autor postu otrzymał pochwałę
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Postprzez majkel_94 » 29 lis 2014, o 23:56

427 i 86.6% - nie kupiłbym tam nic :P
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez encelatus » 30 lis 2014, o 00:00

Pierwszy większy zakup. Teraz jestem ostrożniejszy. Szkoda, że Aliexpress odcina się od wszystkiego i nie próbuje pomóc.
encelatus

Postprzez existe » 30 lis 2014, o 00:22

encelatus napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tak z ciekawosci - w czym oczekiwales pomocy ?
odrzucili Twoj spor ? czy tez cos przegapiles i spor zakonczyl sie nie po twojej mysli
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez majkel_94 » 30 lis 2014, o 01:11

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tak z ciekawosci - w czym oczekiwales pomocy ?
odrzucili Twoj spor ? czy tez cos przegapiles i spor zakonczyl sie nie po twojej mysli

A czytałeś pierwszy post?

Gość nie założył sporu na kilka dni przed końcem ochrony, dostał tablet-podróbę dzień przed końcem, zamiast założyć spór to napisał do chińczyka że dopiero ma zamiar otworzyć spór, dostał adres i wysłał tablet... oczywiście okres ochronny minął, sprzedawca dostał kasę, więc już mu nie zależy, nie odpowiada na próby kontaktu, Ali też ma to w zupie.

Kwintesencja głupoty - zakup w ch*** sklepie ze złym feedbackiem + nieogarnięcie terminu sporu + zwrot sprzętu bez uzgodnienia warunków w sporze.

Autor postu otrzymał pochwałę
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez existe » 30 lis 2014, o 01:19

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tak czytalem, wiec zadalem pytanie jw
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez blue_voyager » 30 lis 2014, o 01:23

majkel_94, z tą głupotą to chyba trochę za ostro pojechałeś. Naiwności, niewiedzy owszem, ale czemu od razu głupoty?

encelatus, Twój błąd, raczej nie do naprawienia, polega na tym, że ustalenia ze sprzedawcą poczyniłeś poza instytucją sporu, więc w tej chwili niewiele albo zgoła nic nie możesz zrobić.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez encelatus » 30 lis 2014, o 13:35

ok. Mój błąd, że nie założyłem sporu natychmiast. Raczkowałem w tym temacie i nie poznałem reguł rządzących na Aliexpresie. Feedback Gamonia w momencie zakupu wyglądał ciut lepiej.
Transakcję zakończono z automatu Confirmation Timeout i nie ma możliwości wystawienia negatywnego Feedbacku. SZKODA !!!
Poza tym:
1. Odesłałem tablet w ramach gwarancji. Niezgodność z opisem czyli wymiana na bite 10” i wymiana aku. Chinol słodko pierdział, podał adres i wszystko było ok potem niestety zamilkł.
2.Teraz zależy mi tylko i wyłącznie na tym żeby ostrzec innych kupujących przed tym nieuczciwym sprzedawcą. Z taka prośbą zwróciłem się do Ali popierając wszystko zebraną dokumentacją. Np, że Sprzedawca podaje nieprawdziwe info na stronach produktów min. towar nie jest zgodny z opisem, Zapewnia 100% zadowolenia i załatwienia wszystkich konfliktowych sytuacji , okres gwarancyjny zapewnia min 1 rok do 3 lat i takie tam. I że posługuje się znakami towarowymi ZASTRZEŻONYMI.
Żadnej odpowiedzi. Tego nie rozumiem.
encelatus

Postprzez hellhammer » 1 gru 2014, o 10:49

encelatus napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wiem co to za ostatnio takich wysyp, ludzi którzy nie myślą. Jak można wsyłac tel a potem dopiero zakładać spór ?
Najpierw spór i granie o zwrot całej kwoty, i jak ali zacznie działąć wtedy dopiero wysyłka.
Juz pomijam bardzo słaby feedback sprzedawcy, mozna rzecz jest ryzyko jest zabawa. Wiadomo nie kazdy z małym lub słabym feedbackiem sprzedawca to kręt. Ale już wtedy było przmyślec czy warto u niego kupić. No ale dobra kupiłeś, stało sie, ale to było dalej uważać, a nie strzelać takie gafy.

W innym temacie inny forumowicz, zaakaceptował 0$ refund i czeka na kase.

Przypadek w tv siedza dzieciaki-mlodziez w garazu w aucie i zapala auto, żeby im było ciepło? Ja rozumie, mieli po 17/18 lat nie mieli np prawka, ale trzeba troche myśleć, siedzili w aucie to było nie zamykać garazu lub wyjechac autem przed garaz wyłaczyc auto,wyjac kluczyki i wtedy pic piwko... od czasu do czasu zalaczyc auto zeby sie nagrzało..

Powiedzcie mi gdzie wyobraznia zarówno uzytkowników forum,kupujących w chinach na ali jak również tej młodzież? Przeraza mnie to w sumie... Myslcie troche ludzie, a nie potem płacz i biadolenie.

Ps. Pewnie zaraz dostane kolejna reprymende od jakiegos uzytkownika ze komus dowalam, trudno, ale taka prawda, jak sie nie mysli to tak jest niestety.

Pochwały przyznane za posta: 2
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez ebola1972 » 1 gru 2014, o 11:18

Intencją autora tematu jest ostrzeżenie przed sprzedawcą i chwała mu za to. Każdy uczy się na błędach a autor sam przyznał że jest zielony. Dodatkowy opierdol chyba mija się z celem. Trudno jednak z @hellhamerem się nie zgodzić. Przybywa dużo osób, którym się nie chce czytać tematów na forum, a potrafią kupić byle taniej i byle gdzie. I jak to potem bywa zadają pytania, na które cytuję pierdylion razy padła już odpowiedź. Podają linki do fejków, pytają o statusy przesyłek, omg przesyłka zatrzymana , co robić. Czasami nóż się w kieszeni otwiera.

Wysłane z Onda V975m

Pochwały przyznane za posta: 3
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez hellhammer » 1 gru 2014, o 11:29

ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja tam nikogo nie opier... bo to nie moja kasa i nie mój problem. Ja tylko stwierdzam ewidenta głupote w poczynaniach autora i brak wyobrazni..Plusa ma za to, że ostrzega innych takich kupujących jak on :) chociaż kazdy taki kupujący oleje taki temat i ostrzezenie.
A co do tłumacznia jestem zielony, raczkuje robiłem to pierwszy raz jest dla mnie totalnym bezsensem. Z mysleniem też raczkuje, w mysleniu tez jest zielony? A gdzie uwazne czytanie z myslenieniem, przeciez po samej cenie opisie, feedbacku widac ze nie bardzo... ale wiadomo cena niska, okazja :D wow. Zwykle tak to jest jak sie tak skapi to potem 2 razy sie placi....
Powodzenia w przyszłych zakupach.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI