• Reklama

"Oryginalny" HTC a urząd celny.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

"Oryginalny" HTC a urząd celny.

Postprzez jakub1993 » 5 lut 2014, o 11:54

Witam wszystkich, parę rzeczy już z chin zamówiłem, jednakże teraz pierwszy raz trafił mi się status "Zatrzymanie przez urząd celny" niby wszystko byłoby OK, miałem zamiar wysłać im wszystkie papiery itd, bo podatek z racji na wartość telefonu (około 200zł) nie będzie wysoki (przynajmniej nie aż tak...) ale moje obawy zaczęły się gdy przeglądając forum trafiłem na ten temat:
http://telchina.pl/zatrzymanie-paczki-przez-urzad-celny-t6641.html?hilit=Zatrzymanie%20przez%20urz%C4%85d%20celny#p55043
Bo teoretycznie zakupiłem "oryginalnego" HTC wildfire S:
http://www.aliexpress.com/item/Original-Unlocked-HTC-Wildfire-S-A510e-G13-Cell-phone-Free-Shipping/537560518.html
No ale jak powszechnie wiadomo ciężko kupić u Chińczyków coś oryginalnego... I teraz patrząc na temat powyżej, czy może mi coś grozić z racji zakupu ewentualnej podróbki? (dobrze że to jest jedna sztuka na użytek własny) no ale zawsze... Wolę się upewnić zanim się do czegokolwiek oficjalnie przyznam :D Wcześniej kupowałem same chińczyki i akurat jak kupiłem HTC (na próbę) to musiała wpaść w ręce celników :/ Może ktoś już miał podobną sytuację? czy raczej wszyscy kupują Lenovo, Xiaomi i tego typu chińczyki? Trochę się zestresowałem, więc może ktoś już miał podobne doświadczenia i mnie trochę uspokoi ;D
jakub1993

Telefon:: lenovo

Reklama

Re: "Oryginalny" HTC a urząd celny.

Postprzez fake4r » 5 lut 2014, o 12:04

To jest raczej oryginał, odnawiany, nie spotyka się tak podróbek htc. Pewnie zapłacisz vat i to wszystko. Tak że spokojnie. A jak nie to i tak pewnie posiada znaki CE więc nie będzie problemu.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez jakub1993 » 5 lut 2014, o 12:07

Dziękuję za szybką odpowiedź, no mam nadzieję że tak właśnie będzie. No nic zostaje mi czekać na jakiś sygnał z UC.
jakub1993

Telefon:: lenovo

Postprzez shog » 5 lut 2014, o 13:53

[quote="jakub1993"][/quote]
daj znać czy miałeś j. polski, jeśli nie to jak uda się Tobie wgrać to napisz w jaki sposób :) Też zamawiałem u nich i niestety polskiego brak, dostałem 15$ zwrotu ...
shog

Telefon:: inew v3

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI