• Reklama

Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Rozmowy na wszystkie tematy

Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez monk » 4 sty 2017, o 09:27

Chyba nie było jeszcze takiego wątku, a jak mawia Robert Makłowicz, nie ma lepszego łącznika kultur jak kuchnia. Która kuchnia dalekowschodnia najbardziej odpowiada waszym gustom?
monk
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 18:29
Telefon:: LG G2

Reklama

Re: Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez KarlosW » 4 sty 2017, o 10:02

Chinska, choć ostatnio byłem w indyjskiej i jestem pod wrażeniem zapachu, smaku i przypraw..
Polecam.

Powstało na Nubia Z7 Max
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez sonic » 4 sty 2017, o 11:25

uwielbiam kuchnię Chińską - choć niestety u mnie w okolicy nie ma dobrej Chińskiej restauracji, Tajską i Japońską. Każda ma swoje niepowtarzalne wyrazy, sam najczęściej gotuję z Japońskiego menu, ramen, miso albo robię sushi :)
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez wacie72 » 4 sty 2017, o 11:29

Nie jestem znawcą ale wydaje mi się ze nie ma czegoś takiego jak kuchnia chińska .
Ten kraj jest tak ogromny ze nawet w jego granicach są różne "kuchnie i smaki" i nawet tam one się nie przenikają .
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez Flyagaric » 4 sty 2017, o 13:03

@up
Dokładnie. Są spore różnice między regionami. Niektóre mogą być zbliżone naszym gustom, kiedy w innych lubią wydziwiać, albo gotują piekielnie pikantnie.

@temat
Powiem wam tylko, że bywałem kiedyś w chińskiej restauracji w bocznej uliczce, gdzie menu było po chińsku, z biednymi dopiskami po angielsku na boku. Żarcie tam różniło się kolosalnie od tego co serwują w tych większych. Było pysznie, ale nie wszystkie dania były smaczne - jedno trafiłem bardzo nijakie, bazowało na mięsie z puszki, nie pamiętam więcej szczegółów, ani z jakiej prowincji byli kucharze. Pamiętam za to, że próbowałem tam najlepszych flaczków jakie w życiu jadłem (nie była to zupa, jak u nas).
Próbowałem kuchni indyjskiej w Indiach i Bangladeszu i tu też było inaczej niż w dużych knajpach w Europie. Przypomina bardzo bufety, których pełno w Londynie, czy Dublinie. Było lżejsze i smaczne. Dużo mniej mięsne niż u nas. Żarcie w porządniejszych lokalach przypominało już to co można dostać w naszych lepszych restauracjach.
Bardzo smakuje mi też kuchnia koreańska. Szczególnie dania bazujące na KimChi - kiszonej na ostro kapuście pekińskiej.
Bardzo lubię zupy na tajską modłę - sam czasem gotuję niezłe Tom Yum.
Lubię dania japońskie, w tym Sashimi (Sushi też), ale to niezbyt bezpieczna zabawa w Europie.
Sam lubię wszystkie dalekowschodnie i nie faworyzowałbym żadnej. W każdej można znaleźć dużo pysznych rzeczy i najczęściej będzie to żarcie dużo lżejsze od europejskiego.
Ostatnio edytowano 4 sty 2017, o 14:54 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez sonic » 4 sty 2017, o 14:20

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Masz rację :) chodziło mi o moje skromne wyobrażenie kuchni chińskiej :p które ogranicza się do ryżu z warzywami i różnymi mięsami, pierożki, zupki no i oczywiście sosy! nie miałem przyjemności próbować zbyt wielu oryginalnych potraw bo zdarzyło mi się bywać w "chińskich restauracjach jedynie sporadycznie, i podejrzewam że były mocno "zeuropeizowane"
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez wacie72 » 4 sty 2017, o 14:51

To i tak masz większe doświadczenie niż ja ,standardowo znam ryż z warzywami z Biedronki oraz chińska zupka w proszku z Radomia ;)
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez dotek » 9 sty 2017, o 12:24

Oj uwielbiam taka orientalną kuchnie . Szkoda tylko,.że nie ma wielu dobrych azjatyckich resturacji ( przynajmniej tutaj gdzie mieszkam). Albo bardzo drogie albo jakies tanie bary, które sprzedają pseudo kuchnie.

Osobisćie wolę sobie ostatnio coś samodzielnie przygotować. Jest smaczniej i przynajmniej wiem co jem. Warto jest przygotować sobie jakieś dania z kuchni japońskiej.Wiele osób kojarzy ją jedynie z sushi ale mają równiez smaczne zupy i makarony. Na przyklad zupa umiami z kurczakiem i warzywami:

Bajecznie prosta.
dotek
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11 gru 2014, o 11:53
Telefon:: Overmax

Re: Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez Flyagaric » 9 sty 2017, o 18:24

dotek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No i zupa miso i gruby makaron udon - pycha. Mam małe doświadczenie, ale to co dotąd próbowałem było super. Kuchnia japońska niestety, zwykle jest droga.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Orientalna kuchnia: wietnamska, japońska, chińska

Postprzez haem » 11 sty 2017, o 17:30

Z azjatyckich potraw to w sumie chyba każda kuchnia mi smakuje. Chińska, tajska, koreańska, japońska... Azjaci są mistrzami smaków moim zdaniem, w każdym razie w moje gusta trafiają idealnie :) Ale do japońskiej kuchni mam jednak największy sentyment. Ramen, sushi... Za sushi mógłbym chyba oddać życie :D Marzę o podróży do Japonii i spróbowaniu rolek np. w Kyoto... Póki co zadowalam się naszymi polskimi i jak się dobrze rozejrzeć to można znaleźć mega dobre sushi. W Warszawie najlepsze chyba Sushiberry (choć zamawiałem do tej pory tylko w dowozie, nie wiem jak z lokalem, ale i tak rolki niebo w gębie). Co do innych miast to mam słabe rozeznanie. Tak czy siak kuchnia azjatycka wygrywa :)
haem
 
Posty: 0
Dołączył(a): 11 sty 2017, o 16:58
Lokalizacja: Radom
Telefon:: iPhone


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama