• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez hcboria » 26 lut 2017, o 21:37

Hieronim napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

kłania się czytanie ze zrozumieniem
zarejestrowano ponad 10.000 przesyłek, z tego 40% to telefony tj. ok 4.000 - z tego skierowano do UKE 150

tak właśnie powstają klechdy sezonowe
hcboria
 
Posty: 157
Dołączył(a): 1 paź 2013, o 10:05
Pochwały: 1
Telefon:: Nz7 mini

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez 2Le » 27 lut 2017, o 16:36

Czy ktoś importował z Chin duże ilości np. jakichś pierdołek wartych np. Ponad 1tyś. złotych lub coś większego typu nagrobki?
Avatar użytkownika
2Le
AKTYWNY
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 16:17
Pochwały: 6
Telefon:: mi8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 27 lut 2017, o 16:42

A co chcesz wiedzieć?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Hieronim » 27 lut 2017, o 20:50

hcboria napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


O jakich klechdach piszesz kolego? Jeśli w 10.000 paczkach było 4.000 telefonów to w pozostałych 6.000 mogły być elektryczne patelnie, wibratory i inne cuda wianki. Pisałem w kontekście paczek niespełniających wymogów.

"W 2016 r. funkcjonariusze Izby Celnej w Przemyślu zatrzymali ponad 15 tys. sztuk różnego rodzaju towarów, niespełniających wymogów bezpieczeństwa m.in. baterie do telefonów, urządzenia do masażu, pompy wodne a nawet stymulator mózgu." - szach mat kolego :)
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez hcboria » 1 mar 2017, o 20:02

Hieronim napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

to napisałeś
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


a to jest w artykule
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli dalej nie widzisz różnicy to graj w szachy sam ze sobą
hcboria
 
Posty: 157
Dołączył(a): 1 paź 2013, o 10:05
Pochwały: 1
Telefon:: Nz7 mini

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez darek71 » 2 mar 2017, o 11:38

Witam,

Mój pierwszy post i mam takie pytanie. Jakoś 1,5 miesiąca temu robiłem (pierwsze) i od razu większe zakupy na aliexpress. Kupowałem mnóstwo drobiazgów, jakieś akcesoria do samochodu, szkła do telefonów dla całej rodziny, kurtkę dla dziewczyny, okulary i 2 tanie telefony po 74$. Dodawałem wszystko do koszyka w potem zapłaciłem łącznie 2100zł. Praktycznie wszystkie z 25 idących do mnie paczek już przyszły, w zasadzie nic nie zostało zatrzymane i gruncie rzeczy czekam tylko na te telefony. Obydwa zostały zatrzymane w Zabrzu, przy jednym już się wyświetlił komunikat "Item held by Customs Awaiting proof of purchase/value from addressee".
Szczerze mówiąc nie wiem co Pan CHińczyk napisał na paczce, ale chyba jakąś niską wartość, bo po zakupach otrzymałem od niego automatyczną wiadomość, że wpiszą niższą wartość, aby uniknąć podatku. Nie udało się. Teraz jedyny dowód zapłaty jaki mam to potwierdzenie przelewu na 2100zł i to muszę wysyłać celnikom z adnotacją, że jest to rachunek zbiorczy na 25 paczek (z czego 23 już przyszły) ? Mogę dołożyć screena, mam również fakturę od chińczka w pdf, gdzie podany jest numer zatrzymanej paczki, co jest w środku i faktyczna wartość 74$. Zastanawiam się tylko czy przy załączaniu dowodu zakupu pisać jakieś wyjaśnienia skąd taka a nie inna kwota...
darek71
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2 mar 2017, o 11:20
Telefon:: mi4c

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 2 mar 2017, o 14:34

Smaruj wyjaśnienia, screen z podsumowania zakupów z zaznaczonym telefonem plus przelew. Nie powinni naliczyć VAT od kwoty przelewu jak dobrze opiszesz. Następnym razem kupuj i płać oddzielnie - tak wygodniej w razie kontroli.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Azael » 8 mar 2017, o 10:28

Z racji ostatniego sporu dostałem kupon od sprzedawcy na 20$ . Kupiłem telefon ,zatrzymali w cle. Wysłałem screen itd gdzie jest kwota przed rabatem i po ,bo inaczej się nie dało .Wysłałem dowód wpłaty na kwotę po rabacie i opisałem w mailu. Cło naliczyli z przed rabatu .

Jest jakaś szansa na zwrot ?Jak tak to jak?
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 8 mar 2017, o 10:29

Napisz reklamację. Opłaty powinny byc naliczane od faktycznie zapłaconej kwoty.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Azael » 8 mar 2017, o 10:38

Mailem na adres który wysłałem im dokumenty ?
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 8 mar 2017, o 10:39

Mailem, pocztą, gołębiem, jak chcesz, bylebyś dostarczył.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Azael » 8 mar 2017, o 11:10

Napisałem na ten sam mail co wysłałem im dokumenty. Czy odpowiedzą mailem ? Jak wygląda dalej sytuacja ?
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości