• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 30 sty 2017, o 21:25

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


I co ? przez 17 dni roboczych nie da się obrobić paczki od otrzymania papierów ? Sorry za kolejny off top, ale nie jestem w stanie tego zrozumieć... żółw kulę ziemską by obleciał.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 30 sty 2017, o 21:29

Widocznie się nie da, nikt tam Twojej przesyłki nie trzyma żeby Ci zrobić na złość. Od dawna pisze się o tym, ze system jest niewydolny, nie przystosowany do takiej ilości przesyłek. A ilość ta się zwiększa i będzie się zwiększać. Nic nie poradzisz na opóźnienia i wylewanie frustracji na forum też tego nie zmieni.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 30 sty 2017, o 21:33

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Frustracji ? Napisałem "Sorry za off top", więc mogłeś sobie darować.

Pozdrawiam
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez rodan77 » 1 lut 2017, o 09:17

Moje 2 paczki z JD również zatrzymane na cle w Przemyślu.
Ale nie to jest najważniejsze.
Otóż dzwoniłem po numer pozycji magazynowej, żeby przesłać im dokumenty do odprawy i pani z UC mnie poinformowała, że mają teraz nowe wytyczne i wszystkie paczki z telefonami otwierają i sprawdzają czy posiadają certyfikat CE. Jeśli certyfikat jest to normalnie rusza procedura celna a jeśli takowego nie ma to wysyłają zapytanie do jakiegoś Instytutu (nie zapamiętałem nazwy) o możliwość dopuszczenia do obrotu.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez zjac » 1 lut 2017, o 13:01

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Właśnie jestem po rozmowie z UP 1 Przemyśl ( cło ), po chyba setce prób w końcu się udało dodzwonić .
To samo mi powiedziano, że każdy tel. jest sprawdzany pod kątem cła ( a mój podobno nie ma CE, wg. nich ).
Do tego Pani powiedziała, że dopiero zakończyli odprawy z 2016 roku i zabierają się za styczeń 2017. Mają ponad 500 przesyłek, teraz jest styczeń i mają tyle co mieli do czerwca 2016. Także kto chce szybko, to tylko kurier go ratuje.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez fake4r » 1 lut 2017, o 13:19

A podobno lenią się. Teraz już wiesz jak to faktycznie wygląda i ile jest tych przesyłek?
Coś czuję że zaczną się problemy z towarami bez CE i jeszcze bardziej wydłuży się czas oczekiwania na ovatowanie.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 1 lut 2017, o 13:53

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Tak,teraz wiem.
A co do CE, to zawsze zwracałem uwagę na to, czy ma. Nie sądziłem, że ZTE nie ma CE, nie mówiąc o tym,że tak bez problemu sklepy sprzedają bez CE do Europy.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 1 lut 2017, o 14:01

zjac napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nareszcie dotarło... :-P
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez fake4r » 1 lut 2017, o 14:02

Dawniej czepiał się tylko UC Poznań i to też nie zawsze. Gdzie indziej nie robili problemów, nawet rzadko kiedy otwierali paczki z telefonami. Za to teraz pewnie sprzedawcy wprowadzą do swoich ofert metodz wzszki coś typu jak goldway, bez vatowe i szybsze, za to parę $ droższe.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 1 lut 2017, o 14:21

Na pewno coś wymyślą. Może powstanie więcej "magazynów europejskich".
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez AnimalPL » 1 lut 2017, o 16:37

ja musze placic....czyli nie ma co preparowac screena ze tanszy telefon(w jd maja burdel jesli chodzi o tracking), skoro i tak otwieraja :(
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 1 lut 2017, o 16:40

No cóż - pomysł żeby wdawać się w oszustwo celem zaoszczędzenia jakiej sumy - półtorej stówki? - wydaje się generalnie dość słaby.

Jak już się zabierać za przewały na VAT to konkretniej. :D
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron