• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 27 sty 2017, o 10:48

A to w GB Wallecie, nie ma historii transakcji? Wysłałeś im ten skrin?
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez chrris » 27 sty 2017, o 11:15

W historii GB Wallet mam parę transakcji a nie chcę im pokazywać całego spisu, bo mogą złapać moją drugą paczkę za 35$ :), wysłałem im screena z Order Info, gdzie jest wskazane co kupione, Product info i Total Cost, więc są kwoty za szt/całość/ile użytych punktów/ile z portfela i na końcu jest = 0,00USB, czyli wszystko zapłacone przez wallet.
chrris
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 sty 2017, o 11:38
Telefon:: N4
ROM: stock

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 27 sty 2017, o 11:19

Może spróbuj w takim razie zamazać inne fragmenty. Choć ich wysłanie nie miałoby wpływu na nic, czy naprawdę jesteś w stanie uwierzyć, że komuś chciałoby się prowadzić poszukiwania jakiejś przesyłki o wartości typu $100 z powodu przesłanego skrina?

Jeżeli nie wyślesz im czegoś co oni uznają za dostatecznie zbliżone do dowodu zapłaty, raczej to cofną do nadawcy.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 27 sty 2017, o 13:07

To by było za sprytne, żeby kupując z GB wallet nie płacić VAT, bo to nie dolary.
Nic nie kombinuj.
Masz przelew na daną kwotę, potem zamiana tej kwoty na GB Wallet itd. Przecież wszystko masz udokumentowane
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 27 sty 2017, o 13:16

chrris napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nawet jakbyś to wygrał w konkursie czy dostał w prezencie itp. to nie zwalnia od VAT. Przedmiot jest nowy i ma wartość. Lepiej podaj, bo wezmą jakąś rynkową lub odeślą do nadawcy.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez chrris » 27 sty 2017, o 15:47

Ale WY nic kompletnie nie kumacie... chodzi o to, że chcą ode mnie dowód na przelew a ja takiego nie mam, a nie chce oszukać VAT...

na końcu jest = 0,00USD BO NIC NIE ZAPŁACIŁEM PRZELEWEM!

Ale wcześniej jest napisane, ile towar kosztuje wraz z kwotą pobraną z GB Wallet, czyli to jest kwota do oclenia.

Wy mi tu próbujecie wmówić że kombinuje... co za różnica czy wpłaciłem 1000$ czy 5000$ zapłaciłem konkretną kwotę i im screena wysłałem z tą konkretną kwotą.
chrris
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 sty 2017, o 11:38
Telefon:: N4
ROM: stock

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 27 sty 2017, o 16:00

Nie kumamy? Nic na to nie poradzimy. Oni potrzebują czegoś co będzie mogło być uznane za dostatecznie uwiarygodniające kwotę podaną na obrazku z opisem i ceną towaru. Jeżeli nie akceptujesz rozwiązania z przesłaniem skrina z GB Wallet lub uważasz, że na pewno będzie to bezskuteczne (co niestety nie jest wykluczone jak trafi na kogoś o ograniczonym zasobie rozumu), czekaj na naliczenie podatku VAT na podstawie tego co im wysłałeś lub na podstawie oszacowanej wartości rynkowej towaru, względnie na zwrot towaru do nadawcy z powodu nie przedstawienia przez odbiorcę kompletnej pseudo-dokumentacji transakcji (wybór zapewne losowy, zależnie od chwilowego nastroju celnika). Niczego tu skomplikowanego nie ma. Tak to niestety w Eurosojuzie działa.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez chrris » 27 sty 2017, o 16:03

Nie rozumiem, dlaczego screen, który wysłałem z dokładną kwotą sztuki i całego kompletu nie jest dla nich wystarczający.
Jeśli policzą mi cenę rynkową to nawet promka w której kupiłem będzie bez sensu, bo jak wiadomo cenę z kosmosu wezmę i pewnie takie tez będą opłaty...
Spróbuję się jeszcze dodzwonić i popchnąć to jakoś do przodu, ew dosłać jeszcze parę screenów pokazujących tę samą kwotę...
chrris
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 sty 2017, o 11:38
Telefon:: N4
ROM: stock

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 27 sty 2017, o 16:06

Maja zapisane pewne rzeczy w procedurach odprawy i każde istotne odstępstwo to niestety droga przez mękę.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Flyagaric » 27 sty 2017, o 16:11

Wyślij im screena z tego artykułu w ofercie sklepu (koniecznie z zaznacozną free przesyłką, jeśli jest taka) i linka i wyjaśnij sytuację z walletem. Powinno starczyć, a VAT naliczą ci od kwoty,m która tam będzie.
Jak tego nie zrobisz, to sami sobie poszukają i mogą znaleźć ofertę z dużo wyższą ceną wyjściową.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 27 sty 2017, o 16:12

chrris napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ponieważ screen, zanim go zrobisz można w banalny sposób spreparować i nie jest to żaden dowód.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez chrris » 27 sty 2017, o 19:13

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tylko to był flash sale, teraz już jest 40$ drożej i OUT OF STOCK... ;/

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W dzisiejszych czasach wszystko można spreparować...

No nic, dziś już za późno, poczekam do poniedziałku i zadzwonię do nich i zapytam co by jeszcze chcieli, żeby przeszło.
chrris
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 sty 2017, o 11:38
Telefon:: N4
ROM: stock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama