• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 18 gru 2016, o 22:06

Kupiłeś. Nie dostałeś tylko kupiłeś, więc przyjmij to na klatę i zapłać VAT. Poza tym nikt Ci nie uwierzy w żadne gifty.
A tak w ogóle:

faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 18 gru 2016, o 23:31

Ale co odniesie skutek? Oszukanie UC czy co? Zapłać normalnie VAT od towarów, które kupiłeś i wartości jakie zapłaciłeś. Nie kombinuj, bo to się nie opłaca
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez skazi » 18 gru 2016, o 23:33

Trzeba było brać każdą rzecz osobno i normalną pocztą, to może przeszłoby bez vatu.
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez greg0 » 20 gru 2016, o 21:53

Jestem z lubelskiego, wszystkie przesyłki jakie dotychczas dostawałem po WER Warszawa trafiały już na pocztę w moim mieście, bez pośrednictwa innych WER-ów.
Czekam na przesyłkę, która w sobotę po południu trafiła do WER Warszawa a od niedzieli rano jest status Zatrzymanie przez urząd celny WER Warszawa.
Pytanie - czy jest sens łudzić się że puszczą tzn. czekać na Zatrzymano w cle, czy może dla przesyłek należących do Warszawy ten etap nie zawsze występuje i należy założyć, że już czekam po prostu na zawiadomienie z UC i żeby nie zwlekać - wysłać już papiery do UC?
greg0
 
Posty: 42
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:22
Telefon:: Sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 20 gru 2016, o 23:01

greg0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A co Ci da wiedza w temacie ? Czekaj na listonosza, dostaniesz albo paczkę albo list w temacie zamówienia. Po co się gorączkować ?
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez greg0 » 20 gru 2016, o 23:08

W styczniu wyjeżdżam na dłużej. Jeśli celnicy i poczta są zapchani świątecznymi przesyłkami to mogę się nie doczekać paczki przed wyjazdem a to już może być problem...
Poza tym wszelka wymiana informacji o poszczególnych przypadkach "jak to u mnie było" pozwala znaleźć jakieś zasady rządzące tym biznesem.
Wszyscy wiedzą, że są faq (no prawie wszyscy), ale one też z czegoś powstały, na podstawie czegoś warto je aktualizować, takie jest moje zdanie...
greg0
 
Posty: 42
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:22
Telefon:: Sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 20 gru 2016, o 23:23

greg0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To, że zostało zatrzymane w UC nie znaczy, że będzie naliczona opłata celna, VAT i ew. cło. Taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje ?
W tym jak to nazwałeś biznesie nie ma reguł, przesyłki żyją swoim życiem i nie ma co się opierać na przykładach kogoś wcześniej. Dla przykładu do mnie Holenderską pocztą z GB idą 5-8 dni, znajomy natomiast klnie na ten sposób wysyłki, bo nigdy nie dostał w 8 dni, norma u niego to pełne 2 tygodnie. Ja natomiast skusiłem się na jego zachwalaną Singapure Post i klnę jak szewc, bo 3 tygodnie i nie ma paczki ( China Air Reg. miałem z reguły w 2-3 tygodnie ).

I Tak z mojego doświadczenia, jak zamawiasz coś z Chin i idzie to China Post, Malasya, HK itd. itd to weź pod uwagę, że może to się wlec nawet i 50-60 dni, więc jak wiesz ze wyjeżdżasz to bierz kuriera bo przynajmniej masz pewność, że przed wyjazdem dostaniesz.

A więc zajmij się czymś i czekaj na paczkę albo list, odpuść pilnowanie Wery.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 21 gru 2016, o 01:48

W zakupach z Chin jedyne reguły jakie są to:
- bądź cierpliwy
- jak masz ograniczony czas (wyjazd, prezent z jakieś okazji) to kupuj 80 dni (lub więcej) wcześniej (czyli prezenty na gwiazdkę na początku października). Minimum 60 dni do otwarcia sporu + kilka dni jak się okaże, że towar jest już blisko a w razie czego mieć czas kupić coś drożej na miejscu
- bądź cierpliwy
- nie sprawdzaj trackingu codziennie, bo to nic nie da
- zachowaj kulturę, sprzedawcy to nie złodzieje liczący na twoje dolary
- bądź cierpliwy i nie ma co być nadgorliwym

Pochwały przyznane za posta: 2
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez greg0 » 21 gru 2016, o 17:25

zjac napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie było niespodzianek - niestety przyszedł list z UC.
Teraz pytanko - przesyłka przyszła pocztą malezyjską, w liście z UC jest wymieniony nr RQxxxxxxxxxMY, zaś na Aliexpresie mam nr LPxxxxxxxxxxxxxx, w śledzeniu na Cainiao to jest ta sama przesyłka.
Co wysłać celnikom, żeby nie wyszło, że wciskam im papiery nie z tej przesyłki, którą będą clić.
greg0
 
Posty: 42
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:22
Telefon:: Sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 21 gru 2016, o 18:55

Wyślij to co masz. Skoro nie masz nigdzie widocznego numeru tego malezyjskiego to sam sobie nie stworzysz.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez dammok » 22 gru 2016, o 08:53

Mi celny trzymał paczkę od 23.11 do 16.12 ... pomijam już, że VAT policzony był po kursie $ z 16.12 a nie z dnia zakupu :( ale zwolnił i w poniedziałek dotarła do mnie za to zastanawia mnie inna rzecz (ponieważ odbierała ja mam bo mnie nie było) mimo 400 napisów dokumenty celne uwaga itd ... przyczepionych sterty kartek .. "Pani Poczta" wydała ją bez pobrania należności ... minęły 3 dni i nie pojawia się po pieniądze ..
Pytanie co zrobić? samemu iść na pocztę czy czekać ... generalnie dziwne, że nikt do tej pory nie zauważył braku 198PLN ...
dammok
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 15:25
Telefon:: HTC
ROM: 1

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 22 gru 2016, o 09:11

Po pierwsze, kto Ci powiedział, że VAT jest liczony po kursie z dnia zakupu? Zajrzyj do FAQ, dowiesz się po jakim kursie jest liczony. Po drugie, ktoś ten VAT będzie musiał zapłacić, jak nie Ty, to listonosz. Pasuje Ci to? I to też jest wyjaśnione w FAQ. Nie wiem po co on jest, skoro trzeba każdemu z osobna wszystko tłumaczyć.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama