• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dialam » 5 gru 2016, o 21:11

Panowie mam pytanie - przyznam, że przeczytałm parę pierwszych stron wątku, nie wszystkie 369, proszę o wyrozumiałość ;)
dostałam zawiadomienie o zatrzymaniu przesyłki z Holandii (chodzi o telefon wysłany z Chin poprzez PostNL)
za telefon płaciłam 72 USD, będzie 23% VAT, 0% cła, jeszcze coś dochodzi?
dialam
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 22:02
Telefon:: LG

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 5 gru 2016, o 21:13

Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dialam » 5 gru 2016, o 21:44

dziękuję :)
dialam
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 22:02
Telefon:: LG

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Hieronim » 7 gru 2016, o 20:58

dialam napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wielka szkoda, że tak mało jest tutaj informacji odnośnie zatrzymywania telefonów przez celników z powodu inspekcji znaku CE (częsty ich brak) na opakowaniach lub braku odpowiedniej deklaracji zgodności (Declaration of Conformity), które to firmy kurierskie bardzo często wołają przed podjęciem czynności. Nie ma znaczenia czy import prywatny czy do obrotu - trzepią aż furczy!

Samo CŁO (0% na telefony)+ VAT przy imporcie to jest Pan pikuś!
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 7 gru 2016, o 21:36

A to czytałeś?
jestes-z-wielkopolski-podlegasz-pod-uc-poznan-czytaj-ce-t14602.html
oraz certyfikaty-ce-dla-roznych-modeli-do-pobrania-t5460.html

O jakie cło ci chodzi? Przecież na telefony nie ma cła. Chyba musisz jeszcze trochę poczytać zanim zaczniesz wylewać gorzkie żale. Przyda się też użycie opcji szukaj.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Hieronim » 7 gru 2016, o 22:19

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czytałeś do końca literalnie mój wpis czy tak z automatu wszystkich pouczasz dla potrzymania forumowego stażu?

Napisałem w kontekście, że "Samo CŁO (0% na telefony)+ VAT przy imporcie to jest Pan pikuś!" w odniesieniu ogólnym do towarów z Chin, bo jeszcze jest upierdliwy proces weryfikacji CE.

Rada odnośnie certyfikatów - cieszy fakt, że taki wątek istnieje, ale życzę Ci powodzenia na odprawie celnej DHL-u gdzie przy telefonach wołają JUŻ "Declaration of conformity" wg dyrektywy EMC 2014/30/EU ;-)

Uprzedzę Cię .. siedzę w branży i autoryzowani sprzedawcy takowe już posiadają ;-)
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 7 gru 2016, o 22:21

Ok, ale ten wątek dotyczy OPŁAT celnych, wiec robisz offtop. jak chcesz porozmawiać o certyfikatach CE, to kolega wskazał ci wątki.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Hieronim » 7 gru 2016, o 22:27

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


OK, przepraszam.
Hieronim
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 20:42
Telefon:: Mi5
ROM: GLOBAL

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez qwist » 8 gru 2016, o 18:33

Hieronim napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


I tu przydało by się podzielić na forum wiedzą ;-)
Pomoc i informacje odnośnie wymagań są "czarną" magią a skoro siedzisz w branży to może możesz pouzupełniać braki - przecież chodzi aby podzielić się tu informacjami lub wskazać gdzie ich szukać

Pzdr
qwist
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 17:48
Pochwały: 3
Telefon:: Cubot H2
ROM: 3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez pafka » 12 gru 2016, o 10:24

Witam
Dostałem wezwanie z Działu Pocztowo-Celnego w Warszawie, zawiadamiające, że nadesłano przesyłkę z ESTONIA, o nr XXXXXX, nadawca ...............(nie wypełnione)
Wszystko byłoby ok, byłem na to przygotowany, ale nr na wezwaniu nijak ma się do tego, który jest podany przez nadawcę (Hong Kong Goldway).
Wielokrotnie pisałem do sprzedawcy, po którymś razie potwierdził, ze nr przesyłki się zgadza, czyli jest kompletnie inny niże ten na wezwaniu.
Może ktoś ma pomysł co w takim przypadku mogę zrobić aby jakoś rozwikłać sprawę?:)
pafka
 
Posty: 0
Dołączył(a): 20 gru 2014, o 11:36
Telefon:: LG

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez KarlosW » 12 gru 2016, o 10:35

Nie brałeś nic z jd?

By THL W200
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez pafka » 12 gru 2016, o 10:59

Towar zakupiłem przez Aliexpress od Hong Kong Goldway
pafka
 
Posty: 0
Dołączył(a): 20 gru 2014, o 11:36
Telefon:: LG

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama