• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 22 lis 2016, o 17:11

@starylogin
To jest to zbędne kombinowanie. Jak są jakieś problemy to z reguły właśnie w takich sytuacjach czyli:
1. Towar kosztuje XXX $ (dolary)
2. Paczka opisana na YYY $ (dolary ale kwota inna)
3. Przelew na ZZZ pln (złotówki a kwota jeszcze inna niż z przewalutowania kwoty XXX lub YYY).

Najlepiej to jak kupujesz towar za dolary (tak się kupuje na ali), to płacisz dolarami (założyć sobie darmowe konto nawet dla jednego zakupu rocznie). Nie kombinować. Towary o większej wartości niż kilka dolarów opłacać osobno.
Wtedy mam towar za 50$ (screen) , płacę 50$ (też screen) i jak chcą mnie ovatować za 100$ to walczę.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

OGROMNE CŁO

Postprzez madzia1101 » 23 lis 2016, o 17:16

Witajcie, na wstępie muszę napisać, że jesteście najbardziej ogarniętym forum jeśli chodzi o UC, dlatego zamieściłam to akurat w tym wątku. Zamówiłam figurkę kolekcjonerską akurat z Australii. Na dokładnie 34 przesyłki w tym roku tą zatrzymano jako jedyną, ale nie dostałam żadnego listu, UC sam ją zwolnił po dwóch dniach. Dzisiaj dostałam awizo z adnotacją od listonosza "OGROMNE CŁO". Figurka z kosztami przesyłki, w przeliczeniu na złotówki kosztowała ok 340zł. Liczyłam się z vatem tam ok 100zł. Ale listonosz mnie trochę przestraszył, rozumiem, że UC może mu się kojarzyć tylko z cłem, a nie vatem, ale słowo "OGROMNE" to już nie są żarty :D chociaż kwota do 100zł raczej nie jest majątkiem...i teraz dochodzę do sedna, co jeśli faktycznie UC sam sobie z tyłka wziął kwotę i faktycznie wyliczył podatek np. przewyższający faktyczną sumę jaką zapłaciłam sprzedawcy? Co w takim przypadku robić?
madzia1101
 
Posty: 0
Dołączył(a): 23 lis 2016, o 17:08
Telefon:: Iphone

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 23 lis 2016, o 17:20

To ile w końcu wynosi to ogromne cło?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 23 lis 2016, o 17:26

Jak różnica duża (to co mieli policzyć a to co policzyli) to zawsze możesz do nich pisać na jakiej podstawie to odprawili.
Być może cena z deklaracji lub pierwsza z brzegu z internetu (bez szukania najtańszej).
Na kwicie od listonosza powinnaś mieć wyszczególnione co za ile.
Jak już strach minął to podziel się informacją ile to ogromne cło wynosi.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez madzia1101 » 23 lis 2016, o 17:27

no właśnie nie wiem, jutro idę na pocztę, według moich przeliczeń powinno być do 100zł, ale co jeśli UC naliczył np. więcej niż faktyczną sumę jaką zapłaciłam (nie dostałam żadnego listu z potwierdzeniem zapłaty itp.)
madzia1101
 
Posty: 0
Dołączył(a): 23 lis 2016, o 17:08
Telefon:: Iphone

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 23 lis 2016, o 17:28

Na każdej decyzji dotyczącej czynności administracyjnej powinna być informacja o terminie i sposobie odwołania się od niej. Trzeba złożyć odwołanie i zapewne udokumentować swoje racje.
Ostatnio edytowano 23 lis 2016, o 17:32 przez clorox, łącznie edytowano 3 razy
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 23 lis 2016, o 17:30

To najpierw się dowiedz bo bez sensu gdybać. Chcesz się odwoływać a nie wiesz od czego.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez madzia1101 » 23 lis 2016, o 17:37

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



No właśnie jest zwykłe awizo z moim adresem i w rogu dopisane "ogromne cło". Ale jeśli np. zaśpiewają mi z 300zł to nie odbierać przesyłki i pisać do UC?
madzia1101
 
Posty: 0
Dołączył(a): 23 lis 2016, o 17:08
Telefon:: Iphone

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez fake4r » 23 lis 2016, o 17:42

Być może listonosz trochę przesadził z tym dopiskiem. Najpierw idź na pocztę zapytaj o paczkę i jaka jest kwota do zapłaty. Potem ewentualnie będziesz się martwiła...
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez bart17 » 23 lis 2016, o 18:15

Witam,
Kupuję z Chin z Alie, Gearbesta, Geek.., Bangg..., Ever...od roku ale towary do 100 USD. Raz za około 160 USD i teraz za około 300 USD ale wybrałem opcję magazyn EU i opłat innych nie było. Tym razem chciałbym kupić kamerkę Xiaoyi Yi 4K za ponad 200 USD z magazynu HK. Oferty są z Gearbesta i Geekbuying.. Na Geekbuying przy zakupie mam takie info:
Attention:
1. You may need to pay tax when you choose fast shipping methods( DHL,EMS,TNT)
2. The time mentioned below are the shipping days by couriers, not including the order processing days by our warehouse.

Mam opcję wyboru:
Registered Airmail, Dhl (płatne) i Ems (płatne).
Czy dobrze rozumiem że zaznaczając Airmail może okazać się że nie zapłacę dodatkowych opłat? Czy i tak będą doliczone u nas? Czy mam szukać innych ofert aby był magazyn EU i wtedy ich nie będzie? Dzięki za podpowiedzi.
bart17
 
Posty: 0
Dołączył(a): 23 lis 2016, o 18:03
Telefon:: Huawei

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez fake4r » 23 lis 2016, o 18:17

Przy opcji Registered Airmail to loteria. Może przemknąć ale nie liczyłbym za bardzo na to w obecnych czasach. Zawsze można próbować.
A jak nie to szukaj z magazynu EU.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez bart17 » 23 lis 2016, o 18:22

Dzięki. Będę myślał lub szukał EU.
bart17
 
Posty: 0
Dołączył(a): 23 lis 2016, o 18:03
Telefon:: Huawei

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron