• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 2 lis 2016, o 21:56

Na tym swój biznes opiera handlarzy z alledrogo. Klient im płaci a potem oni ze swojej karty a na adres klienta.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez krzsiek » 3 lis 2016, o 15:07

Witam
W faq nie znalzlem, w necie tez. Dotyczy wspolnej platnosci za kilka rzeczy z koszyka na Ali.
Alliexpres, platnosc przez Przelewy24

Przyszlo z celnego na jeden towar. 50$ wiec sie kwalifikuje na vat. Chce odeslac zrzuty ze strony z zamowieniem, kopie dowodu i potwierdzenie platnosci.
Ale..
Zakupy robilem przez koszyk, wiec bylo kilka rzeczy i wspolna platnosc. W zwiazku z tym w banku mam tylko laczne obcizazenie - na sume 50% wieksza niz te 50$, bo polaczone jest to z innymi zakupami.

Przelwy24 to tylko numer transakcji, nie rodziela tego na poszczegolne skladniki.
Nie mam skad wziac obciazenia z banku. To co mam nie zgadza sie kwotowo.

Co z tym zrobic?

pzdr
krzsiek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 lip 2014, o 17:18
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez TuptusiowaPanna » 3 lis 2016, o 16:46

Niestety nic nie zrobisz. Była już ta kwestia na forum poruszana i trzeba w takim wypadku płacić VAT od całości kwoty na rachunku.
TuptusiowaPanna
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 21:43
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Pochwały: 1
Telefon:: Prestigio

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez krzsiek » 3 lis 2016, o 18:20

No to ladnie. A co w przypadku kiedy nie jestem w stanie dostarczyc potwierdzenia zaplaty? Opcja prezentu, platnosc kanalami nierejstrowanymi itd?
krzsiek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 lip 2014, o 17:18
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 3 lis 2016, o 19:52

Jasne, prezenty od obcych z Chin.
Zastanów się dobrze, czy lepiej zapłacić to co powinieneś (przecież faktycznie kupiłeś towar za tyle na ile masz potwierdzenie a kombinujesz jak zapłacić tylko za część zakupów) czy wolisz gdzieś jeździć i składać zeznania jakimi to nierejestrowanymi kanałami płaciłeś.
Przed zakupem wiedziałeś, że może być VAT i nie pomyślałeś jak udokumentować ile zapłaciłeś za poszczególne towary, więc to jedynie twoja wina. Masz potwierdzenie płatności całego koszyka więc płać za cały koszyk.
A na drugi raz płać za wszystko oddzielnie.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez szymi » 3 lis 2016, o 20:06

krzsiek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

pan celnik sobie otworzy twoją paczkę, zobaczy co kupiłeś, wklepie na allegro czy w inną porównywarkę, ustawi sortowanie od najwyższej ceny, zanotuję pierwszą cene i od tego policzy vat
tak się kończy cwaniakowanie
albo jak będzie miał kaprys to paczka poleci sobie do czajna
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez krzsiek » 3 lis 2016, o 21:28

"przecież faktycznie kupiłeś towar za tyle na ile masz potwierdzenie a kombinujesz jak zapłacić tylko za część zakupów"
A progi celno podatkowe nie odnosza sie do konkretnych paczek? Mowa o roznych paczkach i roznych wartosciach, platnosc byla jedynie wspolna.
Nie kupowalem w firmie organizujacej przelewy, jedynie korzystalem z jej uslug. Vat jest od towaru nie od uslug obslugi finansowej.


Nie chodzi o cwaniakowanie ale o jasne zasady.
Kupilem cos za tyle ile widnieje na podsumowaniu w sklepie, tak samo jest informacja ze zostalo to oplacone i do tego sie odnosze i widnieje tam wartosc zakupu.

Bank jest kanalem platnosci. Placac osobiscie tez nie mam potwierdzenia z banku i do tej sytuacji sie odnosze.

Co ma do tego bank? W mojej sytuacji zasada rownania w gore i traktowania zbiorczego rachunku jako podstawy do orzekania o wartosci jednejgo skladnika jest jawna przeginka dzialajaca na moja niekorzysc.
krzsiek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 lip 2014, o 17:18
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez szymi » 3 lis 2016, o 22:08

co ty piszesz? kupujesz za granicą, a porównujesz do płatności gotówką w osiedlowym sklepie...
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 3 lis 2016, o 22:59

Czyli podsumowując. Hipotetycznie kupuję przez koszyk na Ali od dwóch różnych sprzedawców po 1 telefonie za 100$. Płacę jednym przelewem 200$. Wysyłka jest dwoma paczkami, bo różni sprzedawcy. Pierwsza paczka trafia na VAT, wysyłam papiery, że zapłaciłem 200$ (chociaż w paczce jest tylko 1 telefon). Według kolegów wyżej płacę VAT od zapłaconej kwoty. Następnie druga paczka wpada na VAT i... znowu płacę VAT od 200$, czy wysyłam papiery, że już został zapłacony na pierwszym razem? Znając polskich urzędników będzie to wariant nr 2 :mrgreen:

Bądź tu patriotą...

PS: Podstawowa zasada zakupów za granicą: Rozbijać droższe zamówienia na pojedyncze sztuki i płacić za każdą oddzielnie.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 4 lis 2016, o 00:24

krzsiek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jakie progi celno podatkowe? Chcesz się kopać z UC to walcz, ale lepiej robić tak by się nie czepiali.
Będą mieli kaprys to od towaru za 10$ też zapłacisz VAT (i potem idź po sądach z tłumaczeniami o progach).
Widzę, że każdy mądry jak kombinować, ale gdyby poświęcił ułamek tego czasu co zużył na szukanie metody kombinowania, na wyszukanie jak niepotrzebnie nie podpaść to by lepiej na tym wyszedł.
Ale co kto woli. Jeden woli matkę a drugi jak mu nogi śmierdzą. 8-)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dzielik » 4 lis 2016, o 12:02

TuptusiowaPanna napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie zgadzam się z tym! Miałem podobną sytuację - kupiłem telefon i kilka innych drobiazgów, powiedzmy telefon 100$ + 3 rzeczy za 60$ więc w sumie 160$

Wszystko dodałem do koszyka i zapłaciłem jednym przelewem (160$).

Dostałem pismo z urzędu celnego w sprawie telefonu. Wypełniłem druczek - że jest to telefon - i opisałem, że robiłem płatność zbiorową - załączyłem obraz z konta ali z zakładki moje zamówienia - oczywiście te za które zapłaciłem - zostawiłem szczegóły telefonu - resztę produktów zamazałem opisy - zostawiłem tylko ceny - sumarycznie powinno się zgadzać z kwotą przelewu. Następnie dołączyłem jeszcze zrzut ze szczegółów zamówienia telefonu - zakładka financial.
Podkreśliłem, że jest to płatność zbiorowa, a ten ostatni obrazek jest kosztem telefonu. Naliczono mi cło tylko od telefonu czyli od 100$ a nie od całości przelewu.
dzielik
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 13:55

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Flyagaric » 4 lis 2016, o 12:11

Też uważam, że spróbować nic nie kosztuje, więc należy spróbować, ale mają rację chłopaki wyżej, mówiąc, że wiele zależy od widzimisię celnika. Jak się uprze przy swoim, to będzie to dokładnie jak kopanie się z koniem ...
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron