• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez robert1993pl » 1 maja 2015, o 15:05

a jak jest z tym "customs insurance" na coolicool.com
Czy rzeczywiście zwracają za zapłacony vat?
Ostatnio edytowano 1 maja 2015, o 16:39 przez robert1993pl, łącznie edytowano 2 razy
robert1993pl
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 16:41
Telefon:: SGS III

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 1 maja 2015, o 16:08

Cła na telefony nie ma. Można to powtarzać do znudzenia, ale zawsze ktoś z tym wyskoczy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Anankel » 1 maja 2015, o 16:42

Chciałabym zapytać (bo nie doszukałam się w tekście odpowiedzi) jak wygląda sytuacja gdy chciałabym 1 ( słownie jeden) telefon,ale potrzebuję fakturę na firmę? Chcąc nie chcąc prowadzę jednoosobowa działalność - wolny zawód. Nie jestem płatnikiem Vatu u nas. Jak wygląda sytuacja z wystawieniem faktury przez sprzedawcę i jak kształtują się opodatkowania u nas?
Anankel
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 maja 2015, o 14:11
Telefon:: nokia

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 1 maja 2015, o 16:52

Możesz poprosić każdego sprzedawcę o wystawienie faktury (Invoice), na pewno Ci ją wystawi. A u nas opłaty standardowe, VAT + opłata za oclenie i możesz je wrzucić w koszty.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez tomasz85 » 1 maja 2015, o 21:10

Hej, jestem tu nowy. Mam pytanie- czytałem FAQ i część Waszych odpowiedzi ale wolę się upewnić. Czy w przypadku zakupu elektroniki via aliexpress o wartosci dajmy na to 30$ (smartwatch) taka elektronika bedzie podlegac vatowi? Przymierzam sie do zakupów ale nie chcialbym sie spażyć na samym poczatku:)
tomasz85
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 maja 2015, o 21:05
Telefon:: LG f5

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 1 maja 2015, o 21:24

No skoro twierdzisz, że czytałeś FAQ, to musiałeś tam przeczytać takie zdanie:

Cło powyżej 150 Euro, Vat powyżej 22 Euro (w praktyce ta druga kwota często jest wyższa).

Wątpliwe że zapłacisz VAT od takiego zakupu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez rsl717 » 6 maja 2015, o 23:17

Sytuacja wygląda następująco. Szukałem pewnego telefonu(ów), znalazłem sprzedającego który miał wysyłać paczki fedexem z EU. Po chyba 14 dniach wysłał mi z chin :evil: . Dziś zadzwonili do mnie, wiadomo, standardowa procedura, mam im przesłać oświadczenie co jest w paczce i ile warte.

Zastanawia mnie jednak fakt, iż w mailu jest też faktura. Nie na telefony, lecz na...baterie. Już pół bidy z vatem. Czy taka faktura może być wiarygodna jeżeli chodzi o zawartość paczki? Dodam, że vat który miałbym zapłacić przewyższa kwotę na w/w "fakturze". Czy jest sens otwierać spór przed odebraniem paczki uzasadniając to obawami niezgodności towaru?



Obrazek
rsl717
 
Posty: 33
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:54
Pochwały: 1
Telefon:: nokia

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez baraqss » 21 maja 2015, o 12:15

U mnie też zaistniała dziwna sytuacja.
Otóz zamówiłem telefon w geekbuying za łączną kwotę 142 dolarów.
Poczytałem forum, i na wszelki wypadek, żeby być przygotowanym na ewentualne opłaty celne poprosiłem sprzedawcę o fakturę przysłaną na e mail.
Przysłano mi fakturę w doc, na kwotę... zrzut części faktury poniżej.
Zdjęcie faktury
Taka faktura wystarczy, czy będę musiał podawać w USC :mrgreen: jakieś dodatkowe dokumenty typu kopia przelewu itp?
Avatar użytkownika
baraqss
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 maja 2015, o 20:05
Telefon:: Samsung
ROM: nie lubię romów

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 21 maja 2015, o 13:08

Dlaczego zadajesz pytanie, na które odpowiedź masz podaną w FAQ?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez baraqss » 21 maja 2015, o 20:27

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dlatego, że są niejasności, nieodpowiednia kwota, i być może po raz pierwszy konieczność opłacenia VAT-u.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dalatego zadałem pytanie, czy owa faktura wystarczy, czy trzeba jeszcze coś dołączać, i dlaczego do k... nędzy kitajec wstawił inną kwotę narażając mnie na podejrzenie oszustwa?!
Przecież mogą pomyśleć, że faktura została spreparowana i wtedy rad niewola muszę tłumaczyć, wyjaśniać itp?
Coraz bardziej zastanawiam się nad sensem handlu z tym nieuczciwym narodem.
U nas firma za takie coś miałaby ostro po d... u nich najwidoczniej zysk najważniejszy, a czerwona hołota na wszystko przymyka oczy.
Avatar użytkownika
baraqss
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 maja 2015, o 20:05
Telefon:: Samsung
ROM: nie lubię romów

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 21 maja 2015, o 20:40

Do licha, przecież masz w tym FAQ wyraźnie napisane:

P: Moja przesyłka została zatrzymana przez Urząd Celny. Co teraz?
O: Otrzymasz pismo z UC zobowiązujące Cię do przesłania dowodu zakupu oraz dowodu zapłaty. Wykonaj zrzut ekranu z aukcji (ważne aby była na nim zapłacona kwota, adres wysyłki, nazwa przedmiotu oraz numer przesyłki) oraz zrzut ekranu płatności. Prześlij do je do UC w formie wydruku lub elektronicznie (nie ma znaczenia czy pliki będą w PDF czy jpg.) załączając kserokopię dowodu osobistego (lub twoje dane wraz z numerem dowodu i pesel). Powołaj się na numer księgi magazynowej (będzie umieszczony w piśmie od UC) lub numer przesyłki.
Podobnie postępujemy przy zakupach w sklepach internetowych i przy płatności PayPal czy innych rodzajach płatności
Aby przyśpieszyć procedurę, możesz nie czekać na pismo z UC, tylko po pojawieniu się w trackingu statusu „Zatrzymano w cle” sam wyślij potrzebne dokumenty.

Co tu jest niejasne? Co Cię obchodzi faktura? Kupiłeś to co kupiłeś i za to płacisz VAT, a potwierdzasz to w sposób wyżej opisany.
Kurcze, żeby w tym wątku trzeba było cytować FAQ, to chore jest.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez baraqss » 21 maja 2015, o 21:07

Wiesz w ogóle czym jest faktura?

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A czym jest zrzut ekranu?
Niczym, nie ma żadnej prawnej mocy, zaś faktura to dokument urzędowy, firmowy, którym dana firma się posługuje, a na podstawie której dokonuje się naliczenia cła VAT itp.
Normalnie w każdej krajowej firmie, gdybym wysłał komuś fakturę na zaniżoną kwotę to:

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Poza tym gdybyś pomyślał intensywnie zrozumiałbyś, że kitajec po prostu upewnia się, że na telefonie nie straci ani dolara, bo wysyłasz mu powiedzmy telefon z fabrycznym uszkodzeniem, a on odda ci ile?
Może oddać dokładnie 20$ bo tyle widnieje na fakturze.
A to że zrobiłeś przelew na 120$ jest mało ważne, faktura jest dokumentem stwierdzającym faktyczną wartość przedmiotu, tak jak rachunek z kasy fiskalnej a nie zdjęcie z telefonu komórkowego.
No chyba że idziesz do hipermarketu, robisz foto telewizora na którym jest napisana cena 100zł, płacisz w kasie 1200zł, wystawiają ci rachunek na 100zł, a ty w razie reklamacji powołujesz się na zdjęcia i zadasz owych 1200zł.
Jak myślisz ile masz szansę wyrwać?
Faktura jest dowodem zakupu, żaden zrzut ekranu czy słowo naczelnego wodza Mao.
Telefon ci padł z winy producenta?
Odzyskasz dokładną kwotę widniejącą na fakturze, poczytaj forum prawne, wtedy zrozumiesz.
Dlatego właśnie nikt nie powinien się godzić na zaniżanie kwoty zakupu.
Avatar użytkownika
baraqss
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 maja 2015, o 20:05
Telefon:: Samsung
ROM: nie lubię romów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron