• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez bergmen » 19 paź 2014, o 21:06

przed chwila to pisalem w innym temacie:
podrób sie nie kupuje bo mozesz po kontroli celnej nieprzyjemne pisma zaczac dostawac od prawnikow zajmujacych sie prawami wlasnoci marek producentow. Mozesz narazic sie na dodatkowe koszty, byc posadzony o paserstwo no i nie dostac tej paczki i zaplacic za jej utylizacje.
Wszytkie paczki sa skanowane na cle, co ktoras albo co ciekawsza sa otwierane
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez lagarto » 19 paź 2014, o 21:47

Nie spotkałem się jeszcze aby komuś zatrzymano pojedyncze sztuki z logiem znanej marki. A mnóstwo osób z forum zamawiało telefony, okulary, buty - niekoniecznie oryginalne. Co oczywiście nie znaczy, że nie będzie się miało pecha i nie trafi się na jakiegoś nadgorliwego celnika. Ale moim zdaniem prawdopodobieństwo małe. Najlepiej przed zamówieniem napisać do Chińczyka z pytaniem czy towar oryginalny. Jak potwierdzi to w razie problemów w UC jest jakaś "podkładka".
Avatar użytkownika
lagarto
AKTYWNY
 
Posty: 418
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:25
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 42
Telefon:: Redmi 4 PRO

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez basa » 19 paź 2014, o 22:12

Przejzyj wiec temat o zatrzyaniu przesylek przez urzad celny na tym forum , jest akurat swieza sprawa z zatrzymaniem 1 sztuki szalika za 12usd, wracajac do tematu czapeczki adidasa to naprawde jak juz bardzo chcesz taka czapeczke idz na jakis bazar i kup za moze 5 - 10 zl drozej u lokalnych tajwanczykow ale przynajmniej bez ryzyka ze jakis nadgorliwy celnik zechce nabic punktow u naczelnika i zaprzyjaznionych kancelariach :)
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Szyszon » 19 paź 2014, o 22:25

Dzięki za odp :) odpuszczam "czapeczki" ;-) nie zależało mi na logo, jednak te podróby mają najlepszy design!
Szyszon
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 20:56
Telefon:: Xiaomi
ROM: MIUI

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Reden » 20 paź 2014, o 10:05

aha, rozumiem. Nie wystarczy wtedy, ze powiem, iz nie zamawialem takiej rzeczy i odesla to z powrotem ??
A no i najwazniejsze, bo nikt nie jest w stanie mi odpowiedziec ! Co to znaczy podrobka. Jak napisze do sprzedawcy "ekskjuzmi ser, ys thys dzaket orydzynal" i ma metke, np. adidasa itd ... to jest rowniez podrobka ?
Reden
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 maja 2014, o 15:38
Telefon:: Sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 20 paź 2014, o 10:11

Powiedz, że żartujesz... Naprawdę myślisz, że metka stanowi o oryginalności produktu?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez skawin » 20 paź 2014, o 10:52

Czy jeśli łapną na cle przesyłkę to doliczają tylko 23% VAT czy 23% Vat + koszty obsługi bo nie wiem na ile się przygotować :)
skawin
AKTYWNY
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 07:28
Pochwały: 1

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 20 paź 2014, o 10:59

Jeśli To Poczta Polska robi odprawę, to koszt wynosi 8 zł.

edit: z tym "tylko VAT" to niekoniecznie, przecież na różne towary są różne stawki celne, nie tylko 0% jak na telefon. Np. na akcesoria GSM masz 9,7% cła, na inne artykuły inne stawki celne, może więc być też tak, że przesyłka zostanie obłożona nie tylko vatem ale i cłem.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez skawin » 20 paź 2014, o 11:37

No jest to telefon czyli 23% Vat ale czy doliczą jeszcze jakąś kwotę za obsługę itd.?
skawin
AKTYWNY
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 07:28
Pochwały: 1

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez basa » 20 paź 2014, o 11:45

Masz wyzej odpowiedz , jezeli paczke obsluguje poczta polska to okolo 8 zł obslugi celnej nie wazne czy telefon czy gumowa lala. Jak DHL to dodaj jedno zero.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez mslawo95 » 20 paź 2014, o 15:20

Czesć. Dostałem zawiadomienie od Służby Celnej związengo z moją paczką (telefonoem). Posłałęm im wszystkie dokumenty związanego z tym telefonem i jego zakupem na maila :
wer.zabrze.doz@katowice.poczta-polska.pl

Zawiadomienie dostałęm poleconym 16.10.2014 , a dokumenty wysłałem w ten sam dzień po 14.

Moje pytanie brzmi nastepująco: Może ktoś wie ile mam czekać ąz moja przesyłka zostanie znów wysłana w moją stronę już za pobraniem (z vatem) ?

Albo prosiłbym o jakiś numer do nich bym mógł się czegoś od nich dowiedzieć. Słyszałem, że mailem trudno się to tam posyła bo mają dużo wiadomości i mogą coś przeoczyć.

RS149133932NL

Pozdrawiam
mslawo95
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 paź 2014, o 07:11
Telefon:: Asus Zenfone 6
ROM: 16

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez wacie72 » 20 paź 2014, o 15:30

Paczka może wyjść dzisiaj , równie dobrze za 14 dni.

Odnoszę wrażenie że nie dzwoniąc do nich moje paczki leżakowały w WER Zabrze 2-3 dni. A jak wcześniej dzwoniłem do nich po numer księgi magazynowej było to 8 dni kalendarzowych.
Ale to tylko moje spostrzeżenia , nie mam pewności że to tak działa.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron