• Reklama

Opłata celna - ciekawy przypadek

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Opłata celna - ciekawy przypadek

Postprzez bloodyopel » 15 maja 2013, o 20:50

Witam! W tamtym miesiącu zakupiłem telefon na ali. No i niestety zatrzymali na celnym, dosłałem dokumenty, trochę potrzymali, naliczyli VAT w wysokości około 130zł i wysłali do mnie (bez żadnego uprzedzenia o tym). Śledziłem cały czas status przesyłki, i wiedząc że przyjdzie w dniu X i że nie będzie mnie w domu przy odbiorze, zostawiłem mamie pieniądze i poinformowałem ją tylko że będzie do zapłacenia coś poniżej 150zł - tak oszacowałem z zadeklarowanej wartości. W danym dniu X przyjeżdża listonosz do mamy, ona pyta się go wyraźnie 2 razy ile do zapłaty (gdyż ją tak poinformowałem że paczka za kase) a listonosz na to pewnie że paczka bezpłatna z zagranicy :roll: I tu najciekawsze, okazało się że wszystkie papiery celne z wyraźnie napisaną kwotą pobrania zostały przy paczce, on ich nie zauważył lub po prostu nie był wystarczająco kompetentny? Paczkę mama odebrała, podpisała mu na liście odbiór. Ja aktualnie posiadam WSZYSTKIE papiery celne, te które powinny trafić do mnie jak i te które powinien zabrać wraz z uiszczeniem opłaty celnej. 6 dni po dniu odbioru paczki przyjeżdża ów listonosz, który wreszcie został poinformowany (najprawdopodobniej przez swoją placówkę) że przy paczce musiały być dokumenty celne i powinien pobrać należność, sam nawet teraz nie wie ile :-P ja go ładnie poinformowałem że opakowanie już dawno wyrzucone i także nie zwracałem uwagi na żadne papiery (bo po prostu nie miałem obowiązku, nie musi wiedzieć że je mam) ;-)

Powiedzcie mi teraz, czy jeśli listonosz wydał mi paczkę której wydać bez kasy nie powinien to mogą/mają podstawy prawne żeby ze mnie teraz jeszcze ściągnąć tą opłatę czy winę za swoją niekompetencję ewidentnie ponosi listonosz i to on będzie obciążony? Po tym jak mu powiedziałem że nie mam żadnych dokumentów coś tylko wymamrotał że szkoda i że będą musieli wnioskować o duplikat papierów celnych. Ale czy jeżeli wydał paczkę której wydać bez kasy nie mógł to jeszcze moja sprawa czy już problem listonosza?

Iście ciekawa to sprawa, a jak wiadomo 130zł drogą nie chodzi i wole je mieć w swojej kieszeni niż napychać kieszenie tych biuralistów ;)
bloodyopel

Reklama

Postprzez eaglet » 15 maja 2013, o 21:11

Chłopina się zakręcił i może będzie musiał zapłacić ze swoich. Oszukałeś zwykłego człowieka, który w dobrzej wierze przyniósł Ci paczkę, pomyśl sobie - jeśli potrafisz myśleć co by było gdyby ten listonosz wykazał się cwaniactwem Twojego pokroju i podmienił Ci przedmiot znajdujący się w paczce. Jesteś zwykłym prostakiem, który oszukał niewinnego człowieka i jeszcze się z tym na forum obnosi.
eaglet

Postprzez bloodyopel » 15 maja 2013, o 21:23

Po raz, niejednokrotnie miałem przygody z moją placówką pocztową i to oni chcieli mnie robić na szaro, po dwa, jak niby oszukałem? Mama 2 razy się pytała ile ma zapłacić. A po trzy, nie mówię że nie zapłacę, po prostu pytam czy mają podstawy prawne żeby ze mnie teraz ściągać pieniądze, jeśli tak, nie widzę problemu.
BTW, jak każdy ma mi teraz wyjeżdżać z takimi świętościami to pamiętajcie że każdą paczkę z chin przekraczającą minimalną wartość do opodatkowania sami możecie zgłaszać do celnego, przyjmą Was z otwartymi ramionami :-)
bloodyopel

Postprzez 4r3k » 15 maja 2013, o 21:52

Za swoje błędy się płaci i to czasami dużo więcej niż te 150zł, znam to z autopsji niestety. Na drugi raz bedzie wiedział.
4r3k

Postprzez mlb » 15 maja 2013, o 23:05

Listonosz niestety bedzie musial zaplacic ze swojej kieszeni . podobnie maja kurierzy , ktorzy zapomna o usludze pobrania .
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez affectpct » 16 maja 2013, o 00:52

Weź człowieku zepnij jaja i zachowaj się jak facet. Zapłać to a listonoszowi daj spokój i tak ma ciężką pracę za najniższą krajową. Jak tego nie zrobisz to jesteś zwykły burak i cham.
affectpct

Postprzez matlos » 16 maja 2013, o 01:11

ja bym normalnie został przy swoim i powiedział że zniszczone opakowanie i jak będzie potrzeba to zapłacisz tylko żeby dał kopie z UC (pewnie załatwi)

nie rób głupka z siebie i nie mów że jednak opakowanie masz :)
matlos

Pochwały: 6

Postprzez Foster » 16 maja 2013, o 10:16

Nie wypowiadam się jeśli chodzi o dany przypadek.

Dodam tylko, iż zwykli listonosze zarabiają naprawdę mało od 800 do 1500 zł :-/
UMI X1 > ZP810 > Newman K1 > C2 platinum > zopo zp980 2/32 > NEO N003 2/32 > ZP998 >> Planowany ZP999 ;)
Foster

Pochwały: 1

Postprzez Hardknox » 16 maja 2013, o 11:14

Ten temat powinien się nazywać Opłata celna - ciekawy przypadek cwaniactwa
nie skomentuje całego zachowania autora, ale tak się właśnie młodzież uczy przekrętów i potem idzie w świat fama że polaczki to kombinatory
Hardknox
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Postprzez Foster » 16 maja 2013, o 12:39

Hardknox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I tak powstają nie mili listonosze :) Po tej akcji ten Pan następną Paczkę z chin będzie wolał zwrócić jako np. Adresat nie odnaleziony lub brak możliwości dostarczenia nią ją dostarczyć...
UMI X1 > ZP810 > Newman K1 > C2 platinum > zopo zp980 2/32 > NEO N003 2/32 > ZP998 >> Planowany ZP999 ;)
Foster

Pochwały: 1

Postprzez mlb » 16 maja 2013, o 12:53

Wg mnie na nastepny raz ten listonosz przeczyta 3 x kwitki i to co jest tam napisane .
Szkoda tylko listonosza , bo prawdopodobnie z jego pensji sciagna ta oplate . Chyba ze maja jakas pule gwarancyjna na takie wpadki , ale watpie ...
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez yerro » 16 maja 2013, o 13:15

Szkoda listonosza. Ponadto warto pamiętać, że facet ma doskonałe kontakty społeczne. I jak się zaweźmie, to tak obrobi tyłek nie tylko Tobie, ale i całej Twojej rodzinie, że nie wiadomo, kto więcej na tym straci.
yerro

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI