• Reklama

Opłata celna - ciekawy przypadek

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez pająk38 » 16 maja 2013, o 13:34

Witamy w Polsce .
Wiedziałeś że listonosz ma pobrać kwotę , zamotał się i bedzie w plecy a ty uradowany i chwalący się na forum swoim szczęściem .
Brak słów.
pająk38

Reklama

Postprzez bumbum » 16 maja 2013, o 13:49

Ja bym oddał kasę, ale nie zaraz, no i niech flache postawi za swoją głupote.
Kiedys mi zestaw kolumn Jamo do kina domowego przysłali gratis. Miało byc za pobraniem, ale firma sprzedajaca sie zamotała i mysleli ze zapłaciłem.
Na dodatek zrezygnowałem z tych kolumn bo anulowałem zamówienie, bo za długo ich nie było na magazynie i kupiłem juz w innym sklepie internetowym.
Kazałem wiec przysłac po nie kuriera na swój koszt.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez dytruff » 16 maja 2013, o 14:56

Zapłać, bo jak skarbówka nie dostanie pieniędzy to dostaniesz notę z odsetkami. Należności celne jesteś winien Ty. Nie oceniam twojego zachowania.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez bloodyopel » 16 maja 2013, o 18:04

Powiem tak, napisałem z pytaniem odnośnie podstaw prawnych a oczywiście większość odpowiedzi to tylko ocenianie mojej osoby a właściwie to jechanie po mnie ;-) co do listonosza to też święty nie jest gdyż potrafił nawet wręczać awizo do ręki mojej mamy gdy nie chciało mu się wieźć większej paczki, no i wtedy to ja musiałem po nią 10km jeździć; lub po prostu trąbi pod domem bo mu się z auta wyjść nie chce, ale już mniejsza o to. Sam pracuję, i to na dużo bardziej odpowiedzialnym stanowisku niż listonosz, pracując otrzymuję wynagrodzenie ale tym samym biorę odpowiedzialność za wykonywaną przeze mnie pracę, za moje ewentualne błędy odpowiadam sam i nikogo to nie obchodzi... Więc myślę że listonosz jako że to jego praca także powinien mieć to na uwadze. Nigdzie nie napisałem że nie chcę zapłacić należności celnych przez wrobienie teraz listowego że skłamię iż płaciłem. Po prostu niech się teraz trochę postara i dostarczy mi duplikaty dokumentów. Wiem, może i jest to po świńsku czy jak tam sobie to nazwiecie, ale z doświadczenia w mojej pracy wiem że jak raz się tak zagra to potem pracownik zapamięta to na dużo dłużej niż jak się za niego naprawi jego błąd i poda mu wszystko na tacy.
bloodyopel

Postprzez affectpct » 16 maja 2013, o 21:33

dobra daj se spokój i nie broń już się tak. Są różni ludzi, ja kiedyś znalazłem portwel było w nim 100zł i wszystkie dokumenty zawiozłem go za swoje paliwo i nawet 5zł na piwo nie dostałem ale sumienie miałem czyste. Listonosz powinien flaszke postawić a Ty to zapłacić i razem flaszke wypić. Każdy jest człowiekiem i każdy ma prawo się pomylić a on na pewno już drugi raz się nie pomyli w ten sposób. Zrób jak uważasz i nie tłumacz się bo się pogrążasz. Pamiętaj że wszystko co robimy do nas wraca więc... ;)
affectpct

Postprzez munio » 18 maja 2013, o 20:24

affectpct napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

niestety tez bylem uczciwy i odwiozlem portfel ze 200zl i 100 ojro. nie zaluje
munio

Postprzez dytruff » 19 maja 2013, o 00:03

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czyżby? :D
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez makitor » 20 maja 2013, o 12:23

Listonosz jest jak drugi ojciec ;-), nie możesz go tak traktować.

Pamiętaj tak jak koledzy wyżej napisali, on wie gdzie mieszkasz i nadal będzie dostarczał twoje przesyłki, no może tylko z trochę mniejszą starannością...
Zachęcam do przekazania 1% podatku dla Antoniego.
numer KRS 0000037904
w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%”: 9012 Makowski Antoni
makitor

Postprzez bloodyopel » 20 maja 2013, o 20:11

Listonosz dziś przybył z przefaksowanymi kopiami dokumentów celnych, vat zapłacony, "stowarzyszenie obrońców listonoszy" może spać spokojnie ;-)
bloodyopel

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI