• Reklama

Opłacalność podłączenia konta bankowego do PayPal

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Opłacalność podłączenia konta bankowego do PayPal

Postprzez ddr » 4 maja 2014, o 02:39

Witam,
od dłuższego czasu obserwuję forum i w końcu zdecydowałem się na zmianę telefonu. Na oku mam Umi X1 Pro z geekbuying.com (najtańsze miejsce z obsługą płatności via PayPal). Doliczając jeszcze case razem daje 119,98 $.
Czytałem o tym całym Alior Sync i mBank, niestety wydanie wirtualnej karty trwa kilka dni i kosztuje te jakieś 35 zł. Dla kogoś kto robi trochę tych zakupów z użyciem tej karty koszt szybko się zwróci, natomiast w moim przypadku będzie to jednorazowy zakup.
Brak karty wirtualnej wiąże się z opłatami przy konwersji waluty. Poklikałem co nieco i wyszło mi tak, że robiąc to poprzez wpłacanie PLN prosto na PayPala i tam konwertując na miejscu zapłaciłbym o jakieś 9 zł więcej niż gdybym to robił walutomatem.
Obrazek
Na walutomacie za 373,16 zł dostałbym 123,09 $.
W ten oto sposób dostałbym telefon za 373,16 zł zamawiając go już nawet jutro, a z kartą wirtualną musiałbym czekać i jeszcze zapłacić te 26 zł więcej, może kiedyś się do tego przekonam, ale aktualnie planuję tylko jednorazowy zakup.

Pytanie czy jest to opłacalne, czy nie pominąłem jakiegoś kruczka?

Cały zabieg polegałby na dodaniu do PayPala mojego konta w PKO BP, wpłacie określonej kwoty (obliczę sobie przed wpłatą bo wiadomo kursy się zmieniają) i przekonwertowaniu tych PLN do USD i zmianę domyślnej waluty na USD (ew. sama zmiana domyślnej przekonwertuje?), no i zakupie.

Wszystko wydaje się proste, aż zbyt proste (ach ta mentalność polaka), dlatego kieruję się z tym nurtującym mnie pytaniem na forum.

Link do telefonu: http://www.geekbuying.com/item/Umi-X1-Pro-MTK6582-Quad-core-1-3GHz-4-7inch-720P-HD-Screen-1GB-4GB-8-0MP-Dual-Camera-3G-GPS-Smartphone-Black-325669.html

P.S.: Skierowałem do pana andersa (swoją drogą ciekawe czy nick pochodzi od naszej platformy bojowej ;D), z pytaniem czy użyczy jakiego kodu rabatowego na pierwszy zakup. Uda się, czy nie mam na co liczyć? :D
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Reklama

Re: Opłacalność podłączenia konta bankowego do PayPal

Postprzez basa » 4 maja 2014, o 07:13

PayPal zawsze przewalutuje nawet jak podepniesz swoje konto usd z banku do swojego konta paypal rozliczanego w dolarach, paypal musi na czyms zarabiac dlatego pobiera swoj charge przy wyzszym i niekorzystnym kursie w innym wypadku przesylanie pieniedzy od cioci z usa do polski bylo by takie piekne :) Dlatego najlepsza opcja jest podpinanie pod niego karty usd wtedy paypal nie bierze juz udzialu w przewalutowaniu.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez marx » 4 maja 2014, o 09:38

z paypalem najtańszy sposób to ten paypal-platnosc-w-dolarach-bez-przewalutowania-t1165.html
karta wirtualna mbank to koszt 25 zł, albo bezpłatna opcja z dawnym aliorsync + walutomat.pl
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez ddr » 4 maja 2014, o 14:22

Dzięki za odpowiedź, właśnie będę robił w międzyczasie te konto w t-mobile, tylko oczekiwanie na kartę mnie boli :).

@ EDIT
Obawiam się że to wszystko może dłuuuugo potrwać. Rejestracja w 5 minut potrwa dobre 2 dni. Utworzenie karty wirtualnej ile trwa, 2 tygodnie?
Na stronie leci licznik i zostało mi 14 dni :). Fajne by było mieć telefon jeszcze w maju.

Robiąc to w sposób który opisałem PayPal policzy sobie tylko 9 zł przy konwersji PLN-USD czy coś jeszcze?
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez ddr » 5 maja 2014, o 15:53

Dzisiaj do mnie przyszło cuś takiego :>.

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
ddr
VIP

Postprzez drago68 » 5 maja 2014, o 15:58

Jak zakładasz konto internetowe w dawnym Alior Sync teraz T-mobile dane osobowe z konta, z którego przelewasz ten symboliczny 1zł na konto w T-mobile musi być "toczka w toczkę" identyczne!!! dane osobowe + adres taki sam.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez ddr » 5 maja 2014, o 16:02

I tak było, nawet literki nie pomyliłem :).
ddr
VIP

Postprzez drago68 » 5 maja 2014, o 16:08

Miałem tak chyba z trzy razy i założyłem przez kuriera, który był u mnie do 4 dni a karta PLN przyszła dwa dni po kurierze.
Przelew przy zakładaniu robiłem z konta Mbank-u, a oni tam maja dziwnie przypisane kody pocztowe do miejscowości, jeżeli mieszkasz tam gdzie nie ma poczty np. wieś mała miejscowość.
Potem aktywowałem konto i założyłem rachunek walutowy w USD i karta doszła w USD do 5 dni.
Spróbuj jeszcze raz założyć , to nic nie kosztuje , bo zwrot otrzymasz.
drago68
VIP

Postprzez ddr » 5 maja 2014, o 16:11

Pasuję ten sposób.
Mam blisko oddział aliora (czy czego tam :D), oraz t-mobile. Pytanie - gdzie iść? :D
ddr
VIP

Postprzez drago68 » 5 maja 2014, o 16:15

Popytaj w tych dwóch miejscach, "wsio równo".
drago68
VIP

Postprzez marx » 5 maja 2014, o 16:46

alior bank to nie to samo co dawny alior sync
włąściciel ten sam ale polityka inna.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez ddr » 5 maja 2014, o 19:28

Czyli do t-mobile, ehh, jutro zajadę i spróbuję. W między czasie podpiąłem konto do paypala w celu weryfikacji i czekam na potwierdzenie. Jak mi nie zdąży karta przyjść to wtedy się zastanowię czy zapłacić te 10 zł więcej i przewalutować na paypalu, czy poczekać na kartę i z ali coś wyszarpać. Jeszcze się zapytam andersa czy przejdzie taka opcja by jedną sztukę mi przetrzymał ;).
ddr
VIP

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI