• Reklama

Opinie o CUBE 9X U65GT

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Opinie o CUBE 9X U65GT

Postprzez KungFuPanda » czwartek, 11 września 2014, 12:53

Witam, czy ktoś posiada tablet Cube 9X U65GT? Warto na to wydać zielone? Jakie spostrzeżenia, wady, zalety?
Bardzo proszę o opinie
Dzięki z góry!
KungFuPanda

Reklama

Re: Opinie o CUBE 9X U65GT

Postprzez pbalinski » czwartek, 11 września 2014, 21:11

Mój właśnie dzisiaj przyszedł z Chin. Jak na razie jestem zachwycony tym urządzeniem, kupiłem na ali w sklepie Eternal Team, wersja 16gb. Tablet jest rewelacyjnie wykonany, nie odbiega jakością materiałów od najdroższych markowych tabletów. Jest bardzo szybki, mimo zainstalowania kilkudziesięciu aplikacji, nie zdarzyła się żadna zawiecha. Z gier testowałem na razie GTA San Andreas, wszystkie ustawienia na full i działa idealnie płynnie. Producent podaje wynik Antutu 40tys, niestety jest to wynik sfałszowany, w rzeczywistości oscyluje w okolicy 30tys, co też jest bardzo dobrym wynikiem jak na tablet za 200$. Aero2 chodzi bez problemu. Bardzo dobry zasięg wifi (tam gdzie mój Samsung Galaxy S3 traci zasięg, Cube ma 1 lub 2 kreski). Ekran "Retina" jest na prawdę ok, chociaż jakością odbiega trochę od iPad'a, przyglądając się z bliska, można dostrzec "ziarnistość" obrazu, szczególnie na bieli, jednak nie przeszkadza to w niczym, bo w końcu kto patrzy na ekran tabletu z 5cm :) Na tablecie nie działa przeglądarka Google Chrome, jest to jakiś błąd w oprogramowaniu, na xda jest na to rozwiązanie. Od premiery tablet miał już 3 oficjalne aktualizacje, więc raczej dbają o użytkowników swojego sprzętu. Bateria wytrzymała 8 godzin intensywnej pracy (granie w gta, ściąganie masy aplikacji, youtube w full hd i surfowanie po necie). Ładowarka i kabel usb dołączone do zestawu są tragicznej jakości, więc radzę używać markowego sprzętu. Podsumowując, po pierwszym dniu jestem oczarowany Cube Talk 9x U65GT, posiadałem już nie jeden tablet, również iPad'a, ale ten jest najlepszym z moich dotychczasowych. Mogę szczerze polecić każdemu :)
pbalinski

Pochwały: 1

Postprzez KungFuPanda » czwartek, 11 września 2014, 21:28

dzięki za wyczerpującą odpowiedz :)
czy testowałeś gps? gdzieś mi się obiło o uszy że jest problem z nawigacją w chińskich tabletach i telefonach.
Jaka karta pamięci tam wchodzi i jakiej wielkości maksymalnie?
Możesz dać link do aukcji?
Czy dokupiłeś etui? Jakiej jest jakośći?
KungFuPanda

Postprzez pbalinski » czwartek, 11 września 2014, 22:54

GPS łapie fixa w około 1min, gdy włączy się A-GPS ten czas skraca sie do max 15s. Testowałem kartę pamięci 32gb (typowo chińskie no name) chodzi bez problemów, producent w specyfikacji podaje karty max 32gb, nie mam pod ręką 64gb, ale podejrzewam, że powinna działać. Etui nie kupowałem, ale mam zamiar jakieś zamówić, ewentualnie wyrzeźbię coś z etui od iPad'a Air.

http://www.aliexpress.com/item/Cube-Tal ... 35373.html

Na zagranicznych forach można znaleźć dużo opinii o bardzo długim czasie ładowania tabletu (niektórzy podają ok 8 godzin), jednakże oni używają ładowarek i kabli z zestawu, które jak wcześniej pisałem są do d..., mój od 1,5 godz podłączony jest do dobrej ładowarki 2,1A i wskaźnik naładowania pokazuje 35%.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało zadawaj, z przyjemnością rozwieję wszystkie wątpliwości i coś doradzę.
pbalinski

Postprzez KungFuPanda » czwartek, 11 września 2014, 23:20

Ile czekałeś na przesyłkę?
Jakiego kuriera wybrałeś?
Płaciłeś akcyzę? :)
KungFuPanda

Postprzez pbalinski » czwartek, 11 września 2014, 23:42

Tablet zamówiłem 1 września, wysłany 6 września, dzisiaj odebrałem na poczcie. Wysłany pocztą singapurską SingPost (wysyłka darmowa). VAT ominięty, 140zł w kieszeni :)
pbalinski

Postprzez KungFuPanda » piątek, 12 września 2014, 09:11

To miałeś szczęście z ta akcyza :) jaki rodzaj karty pamięci do niego pasuje? Jak dostrzeżesz jeszcze jakieś wady lub zalety to pisz :)
KungFuPanda

Postprzez pbalinski » piątek, 12 września 2014, 09:32

Standardowa karta microSD do 32gb. Chyba najwiekszą wadą jest jeszcze mała popularność :)
pbalinski

Postprzez KungFuPanda » piątek, 12 września 2014, 10:29

przed zakupem badaleś chiński rynek? To najlepsza propozycja z gps i wbudowanym 3G?
KungFuPanda

Postprzez pbalinski » piątek, 12 września 2014, 10:54

Zastanawiałem się również nad telcast x98, ale wygrały względy czysto estetyczne, po prostu Cube bardziej mi sie podobał z wyglądu :) Dzisiaj kolejny dzień testów, jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego sprzętu, to śmiało zadawaj.
pbalinski

Postprzez KungFuPanda » piątek, 12 września 2014, 12:52

biały różni się tylko pamięcią? Jak z jakością zdjęć? :)
KungFuPanda

Postprzez pbalinski » piątek, 12 września 2014, 13:21

Bialy 16gb (10gb na dane), czarny 32gb. Zdjęcia są przeciętne, gdy jest dobre oświetlenie to wychodzą nawet ładnie, za to filmy są dobrej jakości.
pbalinski

Następna strona

Powrót do TABLETY