• Reklama

Opinie o Banggood

Banggood.com Oferta sklepu, promocje, kupony, opinie, pomoc

Re: Opinie o Banggood

Postprzez Flyagaric » 10 lut 2017, o 12:50

rambotic990 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Echhh. Musisz jeszcze zebrać doświadczenia z innymi sprzedawcami, żeby się przekonać, że to już jest sporo. Nawet w Polsce bywa to problemem, a ty nie potrafisz docenić tej prostej rzeczy, że reklamacje są tam załatwiane od ręki.
Dziwne, żeby sklep odpowiadał za jakieś jazdy ze strony poczty/kuriera, bo wpływ ma na to mają żadny, więc skąd twe uprzedzenie?
Przesyłki giną każdemu sprzedawcy - nie ważne w PL, EU, czy w Chinach.

EDIT: Polecam koledze archiwalny już wątek "beware of colicool" (wyszukiwarka), żeby się przekonać jakiego rodzaju można mieć problemy i dlaczego warto cenić dobre sklepy.
Ostatnio edytowano 10 lut 2017, o 13:00 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Opinie o Banggood

Postprzez clorox » 10 lut 2017, o 12:55

Dla mnie tylko dziwne jest to, że niby przesyłka doręczona, a tak bez problemu i szybko zwrócili pieniądze. Hmm... co ja tam ostatnio z BG zamawiałem? :-P
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opinie o Banggood

Postprzez Flyagaric » 10 lut 2017, o 12:58

Mnie to nie dziwi, bo jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemu. I tak tylko oni się mogą użerać z dostawcą, bo my nie jesteśmy stroną.
Fakt, że już dawno nic drogiego nie zamawiałem, ale tony drobnicy dochodzą na bieżąco.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Opinie o Banggood

Postprzez clorox » 10 lut 2017, o 13:07

Jak paczka ma w trackingu doręczenie, jaki sprzedawca od razu zwróci ci kasę? Chyba, że wie, że paczki nie wysłał i dał fałszywy numer śledzenia. Śmierdzi wałkiem.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opinie o Banggood

Postprzez rambotic990 » 10 lut 2017, o 16:30

DearXXXXX This message is to notify you that we have refunded PLN 537.43 from order 23187741. The refund may take up to 14 days to show in your account, details are below.Refund processing times, Credit Card Payment - may take up to 14 days to show in your account.If you have any more questions about this refund be sure to contact us.Many thanks.Customer Service

taka wiadomość od nich dostałem.
rambotic990
 
Posty: 0
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 05:28
Telefon:: honor 6

Re: Opinie o Banggood

Postprzez rambotic990 » 10 lut 2017, o 16:33

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Echhh. Musisz jeszcze zebrać doświadczenia z innymi sprzedawcami, żeby się przekonać, że to już jest sporo. Nawet w Polsce bywa to problemem, a ty nie potrafisz docenić tej prostej rzeczy, że reklamacje są tam załatwiane od ręki.
Dziwne, żeby sklep odpowiadał za jakieś jazdy ze strony poczty/kuriera, bo wpływ ma na to mają żadny, więc skąd twe uprzedzenie?
Przesyłki giną każdemu sprzedawcy - nie ważne w PL, EU, czy w Chinach.

EDIT: Polecam koledze archiwalny już wątek "beware of colicool" (wyszukiwarka), żeby się przekonać jakiego rodzaju można mieć problemy i dlaczego warto cenić dobre sklepy.



pierwszy raz zamawia ze strony zagranicznej cokolwiek i odrazu takie coś :) samo przez się człowiek trochę uprzedza się. Nie mówię, że ten sklep jest zły bądź cos w tym stylu. Powiedziałem że nie mam dobrych doświadczeń a to różnica.
rambotic990
 
Posty: 0
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 05:28
Telefon:: honor 6

Re: Opinie o Banggood

Postprzez rambotic990 » 10 lut 2017, o 16:36

a na marginesie macie godną polecenia i pewną stronę na której mógłbym zamówić tą kamerkę gitup git 2 pro ? :)
rambotic990
 
Posty: 0
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 05:28
Telefon:: honor 6

Re: Opinie o Banggood

Postprzez Flyagaric » 10 lut 2017, o 16:58

Tak - banggood.
Dostałeś kasę od razu, nie musiałeś się wykłócać, mieszać w to PayPala, itd. Dodatkowo, jak już pisałem, nie umywają rąk podczas okresu gwarancyjnego. Odnoszę wrażenie, że generalnie mało zamawiasz wysyłkowo, bo ja w PL miewałem więcej problemów, niż ludzie mają z BG.

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Racja, nie pomyślałem, a faktycznie jakby mieli papier, toby się stawiali. Niemniej, kasa na konto bez gadania i ok. Mogliby dorzucić jakiś kuponik za taki fakap. Może kolega powinien się upomnieć i coś dadzą?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Opinie o Banggood

Postprzez rambotic990 » 10 lut 2017, o 17:04

Dopiero dostałem informację, że zwrócą mi pieniądze; )wiec nie mam ich jeszcze.
no tylko teraz kwestia jaka jest pewność że tym razem przesyłka dojdzie ? :)
Jezeli chodzi o polskie strony z różnego rodzaju zamówieniami nie miałem nigdy problemu. Pierwszy raz tego typu problem miałem :)
rambotic990
 
Posty: 0
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 05:28
Telefon:: honor 6

Re: Opinie o Banggood

Postprzez clorox » 10 lut 2017, o 17:20

Spójrz na to inaczej. Miałeś niefart, bo akurat nie mieli towaru i był okres przed majfrendowym nowym rokiem, ale refund zrobili bez zabawy w spory przez Paypal. To na prawdę porządny sprzedawca w porównaniu z innymi. Następnym razem zapytaj na wszelki wypadek o dostępność towaru przed zamówieniem. Zwykle odpisują prawdę. Poza tym sprawdzaj tracking, A. jak nie jesteś pewny to pytaj tu na forum. Koledzy poradzą co i jak.
Ostatnio edytowano 10 lut 2017, o 17:23 przez clorox, łącznie edytowano 1 raz
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opinie o Banggood

Postprzez Flyagaric » 10 lut 2017, o 17:22

Czyli jak mówię - masz małe doświadczenie, bo nie posmakowałeś wcześniej faila. Ja już miałem problemy i musiałem się czasem więcej nachodzić w PL, niż trzeba zrobić w BG, żeby zwrócili kasę.

A jaką masz pewność, że dostaniesz gdzie indziej, lub w jakimkolwiek innym sklepie, nawet w PL? Jak kupujesz wysyłkowo, to zawsze jest takie ryzyko, że coś nie wyjdzie. No chłopie, ogarnij się!
Nie chcę, żeby wyszło, że bronię BG jak niepodległości (ale sprawiedliwość im oddać muszę), ale my ogólnie mówimy o kupnie wysyłkowym, w dodatku z Chin! Ty zaś do tego podchodzisz, jakby to było to samo co kupno w salonie za rogiem - nie jest. To, że nawet 1000 osób potwierdzi ci, że nie miało problemów w jakimś sklepie, dalej nie gwarantuje, że ty ich miał nie będziesz i musisz to zrozumieć.

Ile sklepów na tym forum ma w swoich wątkach tyle pozytywów? Raczej sprawy nie rozeznałeś i nie wiesz - tak się przygotowałeś do kupowania w Chinach. Więc przeczytaj kilka, sam oceń i podejmij decyzję, który sklep jest wart uwagi.
Konkretnie o oferty na gitupa możesz pytać tu:
sportowa-kamera-t11699-972.html
- bo to już jest offtop.


Dla kontrastu proponuję ci przeczytać jak wygląda czasem kupowanie w Chinach z innych sklepów (wspomniany wątek "beware of coolicool").
EoT.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Opinie o Banggood

Postprzez rambotic990 » 10 lut 2017, o 19:20

Ale Ty jednej rzeczy kolego nie rozumiesz. Gdzie napisalem ze podchodze jak do sklepu za rogiem ? Ja rozumiem, że musiałbym czekać miesiąc nawet dwa i się na to nastawiałemale w momencie gdy podają mi dobry adres wysyłki i twierdza że zostało dostarczone już a nigdzie tej przesyłki nie ma to mam sie cieszyć ? to oczywiste że się w****ie. Nie hejtuje ich miałem pecha i tyle ale mam prawo do swojej opinii nie podważam opinii sklepu ale moje pierwsza styczność z tym sklepem była negatywna i nie da się tego zaprzeczyć. Nie mówie ze oni tutaj zawinili. Może i poczta polska gwizdnela paczke nie zaprzeczam.

I za przeproszeniem ale to TY OGARNIJ SIĘ :)
Pisałem we wcześniejszych postach, że nie neguję banggood. I zawsze moze zdażyć się coś nie tak :) Więc skończ z wjazdem na mnie, że nie przygotowywałem sie bo nigdy nie miałem potrzeb kupowania na zagranicznych stronach i jak pierwszy raz kupywałem i zdazyła sie taka wpadka to oczywiste, że nie będę skakał z radości. Załatwili sprawę od reki i chwała im za to. Nie mówię ze nigdy nic u nich nie kupię bo zapewne nie raz tak bedzie ale to chyba oczywiste że w takim przypadku mam obawy :)
rambotic990
 
Posty: 0
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 05:28
Telefon:: honor 6

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Banggood.com



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron