• Reklama

Opaska Fit Xiaomi MiBand 1S Pulse, Test, recenzja, opinie

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Opaska Fit Xiaomi MiBand 1S Pulse, Test, recenzja, opinie

Postprzez marx » niedziela, 14 lutego 2016, 00:40

TEST Opaski Xiaomi MiBand 1S

W ostatnich dniach testowałem opaskę MiBand 1S, i smartwatch No.1 D5. Mi bardziej przypadł do gusty inteligentny zegarek, ładniej wygląda, dokładniej zlicza kroki, ma wiele innych funkcji, ale jest też dużo droższy. Jak ktoś dysponuje mniejszym budżetem i wystarczą mu funkcje zdrowotne i powiadomienia, to opaska może spełnić jego oczekiwania.
zapraszam do testu :
http://gadzet.telchina.pl/test-opaski-xiaomi-miband-1s/

Od kilku lat czołowi producenci elektroniki użytkowej próbują sprzedać nam różnego typu inteligentne zegarki. Niestety nie są one zbyt tanie. Niemal równocześnie w sprzedaży pojawiły się inteligentne opaski które są znacznie tańsze, ale są w stanie zaoferować nam funkcje monitorowania naszej aktywności fizycznej i doskonale się sprawdzają jako narzędzie do powiadomień.
Obrazek

Smartbandy służą przede wszystkim do rejestrowania naszej aktywności fizycznej. Opaska jest urządzeniem, które liczy nasze kroki, spalone kalorie, tętno, przebyty dystans itp.Tanie opaski nie posiadają wyświetlacza, najczęściej są to diody służące do powiadomień. Smartbandy, charakteryzują się długa praca na jednym ładowaniu baterii, często ponad miesiąc, a zegarek to góra dwa dni. Czy warto wydać 80 zł na taki gadżet?

Moją opaskę posiadam ze sklepu everbuying.net, opaska dotarła po dwóch tygodniach, więc w miarę szybko.

RECENZJA WIDEO Xiaomi MiBand
UNBOXING

W małym, szarym kartoniku znajduje się jedynie Mi Band,Obrazek

czarny, gumowy pasek, Obrazek

kabelek do ładowaniaObrazek

oraz instrukcja obsługi napisana w języku chińskim.Obrazek

SPECYFIKACJA
IP67 – Dust and Water resistant
Connectivity – Low Power Bluetooth 4.0
Battery – Li-Po 45 mAh
Compatibility – Android and iOS
Dimensions – 37 x 13.6 x 9.9 mm
Weight – 5.5 gr
Sensors – HR, accelerometer

BUDOWA
Samo urządzenie ma 34,5mm długości i 13.6 mm długości. Nie posiada żadnych przycisków, do ładowania służą 2 piny na krótszym boku, na górze mamy pokrywę ze stopu metalu(szczotkowane aluminium)
Obrazek

W górnej części widoczne są 3 diody świecące na biało, które poinformują nas o wykonanym planie kroków, o stanie naładowanie i o nadchodzącej rozmowie, SMS itp.Obrazek

Dół urządzenia wykonany jest z tworzywa, w jego środkowej części widzimy oko czujnika do pomiaru tętna.
Obrazek

Opaska ma 23cm długości, zaś użyteczny obwód wynosi 21cm. Osoby o grubych nadgarstkach mogą mieć problemy z założeniem opaski.
Obrazek

Sam pasek jest wykonany z gumy słabej jakości, po kilku miesiącach noszenia zaczynają być widoczne śladu używania, Guma się kruszy, naciąga i jest ryzyko ze zgubimy srebrne cudo.ObrazekAby naładować urządzenie, należy wyjąć je z gumowego paska i wsunąć do stacji dokującej zakończonej kabelkiem USB, który można podłączyć do ładowarki telefonicznej lub do gniazda USB komputera.Obrazek

Opaska posiada normę IP 67, co gwarantuje że zanurzenie do 1m głębokości przez 30 minut jej nie zaszkodzi, kurz i pył tez nie są jej straszne.

FUNKCJONALNOŚĆ Mi BAND

Do opaski niezbędne jest oprogramowanie do telefonu, Mi Fit, które można pobrać w sklepie play i bezpośrednio z serwerów producenta po zeskanowaniu kodu QR. Jednak ten krok należy pominąć i zainstalować od razu polskojęzyczna wersje Mi Fit do pobrania Tu lub Tu Przed instalacja w telefonie zaznaczyć opcję umożliwiającą instalację oprogramowania z “Nieznanych źródeł"Obrazek
Obrazek
Aby zacząć korzystać z opaski, należy obowiązkowo ją naładować, aż będą się świeciły 3 diody. dopiero wtedy opaska się uruchomi, będzie oczekiwała na zapytanie poprzez Bluetooth.


Po zainstalowaniu aplikacji, musimy przejść proces rejestracji. Następnie musimy sparować oba urządzenia, proponuje w tym czasie delikatnie pukać w opaskę. Gdy zobaczymy pulsujące światełka, to już z górki.

Po konfiguracji musimy stworzyć swój indywidualny profil, podając wagę, wzrost i planowaną dzienna ilość kroków.
Obrazek
ObrazekKROKOMIERZ MI BAND
Opaska Mi Band na podstawie naszej wagi i wzrostu, licząc nasze kroki, przelicza je na dystans i spalone kalorie. Niestety opaska ma tendencja do fałszywego zliczanie kroków. Z moich obserwacji i porównań z odczytem ze smartwatcha No.1 D5 wynika , że około 30% kroków jest doliczana do realnie zrobionych. Jak ktoś ma niespokojne ręce, albo energicznie klepie na klawiaturze komputera, to mogą mu być zliczane kroki. Mówiąc inaczej, nie tylko spacery nabijają nam ilość kroków.
Obrazek
Aplikacja pokazuje wszystkie aktywne chwile, możemy też sprawdzić aktywność z poprzednich dni, tygodni, a nawet miesięcy.
Obrazek


Nie lepiej jest z pulsometrem, który także potrafi zakłamać, dwa pomiary wykonane jeden po drugim mogą się różnić o blisko 20, a arytmii serca nie mam. )
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MONITOR SNU Mi BAND
Opaska monitoruje też nasz organizm gdy po całodziennym wysiłku fizycznym chcemy odpocząć, kładąc się do snu.
Nie musimy tej funkcji włączać, miband sam rozpozna kiedy spaliśmy snem twardym, albo miękkim. Urządzenie zarejestruje na wykresie słupkowym sen twardy w kolorze niebieskim, wyższe słupki, sen płytki na szaro, zaś przerwy w śnie na czerwono. Obrazek

Aplikacja pozwala nam na przeglądanie historii naszego snu, możemy też sprawdzić średnia tygodniowy czas snu, z podziałem na płytki i głęboki. Obrazek

POWIADOMIENIA Mi BAND

Opaska bardzo dobrze wywiązuje się z funkcji powiadomień. Proponuje od razu zainstalować aplikację Mi Band Notify V2 która daję nam możliwość całkowitego zarządzania powiadomieniami.
Obrazek

Możemy tam przypisać do dowolnego zdarzenia różną ilość drgań Mi Banda, jak i zmienić ich częstotliwość. Obrazek

Opaska zadrży i zaświeci zanim usłyszymy dźwięk dzwonka z telefonu.Wibracje są dobrze wyczuwalne i intensywne.


BUDZIK
Zapewne zastanawiacie się czy wibrująca na ręku opaska jest w stanie Cię obudzić . Robi to w moim przypadku bardzo skutecznie, oczywiście znają się osoby których nic nie ruszy, ale myślę że większość z nas zostanie obudzona za pomocą drgań. Budzik ma też funkcję inteligentnego budzenia.
Obrazek

Polega to na tym, że na 30 minut przed ustawionym czasem pobudki może nas obudzić o ile znajdujemy się w w tym czasie płytkiej fazie snu. Osobiście wstając o 5 nad ranem nie chcę być budzony o 4.30 pomimo że mogę być akurat w płytkiej fazie snu. Obrazek

PLAN AKTYWNOŚCI
Mi Band potrafi przy pomocy wibracji i zainstalowanego diodowego wskaźnika zasygnalizuje nam jak wykonamy część z zaplanowanej aktywności. Jedna dioda sygnalizuje ⅓ dystansu dziennego, 2 informują o ⅔ planu, a wszystkie trzy diody oznajmią nam że wykonaliśmy już dzienne zadanie.

MART LOCK
Androida od wersji 5.0 oferuje nam funkcję Smart Lock. Pozwala ona odblokować smartfon z pominięciem skanowania odcisku palca, wpisywania hasła, pinu czy wzoru. Wystarczy że w pobliżu znajduje się zaufane urządzanie Bluetooth,w naszym przypadku będzie to Mi Band. Gdy oddalimy się od telefonu o kilkanaście metrów, automatycznie zostanie zablokowany smartfon. Obrazek


BATERIA
Większość inteligentnych zegarków ma baterie o pojemności 300-450mAh co pozwala im pracować przez dzień lub dwa.
Mi Band ma tylko 45 mAh, na jak długo to może wystarczyć? Trochę was zaskoczę, ale to ustrojstwo potrafi pracować nawet 4 tygodnie na jednym ładowaniu, pod warunkiem że ie bedziemy często korzystać z pulsometru. Myślę że raczej nikomu nie będzie pracowała krócej niż dwa tygodnie na jednym ładowaniu.

DOSTĘPNOŚĆ
Opaskę można nabyć na polskim allegro gdzie z przesyłka kosztuje ponad ponad 150zł. Oczywiście czytelnicy z telchina.pl kupują zawsze taniej. Moja opaska pochodzi ze sklepu everbuying.net gdzie obecnie kosztuje 22,99$ (92zł z przesyłką)
Oczywiście w tym przypadku nie grożą nam żadne opłaty typu VAT.


PODSUMOWANIE
Od urządzenia nie możemy oczekiwać funkcjonalności smartwatcha, a bez telefonu gadżet ten jest całkowicie bezużyteczny. Jednak kosztuje on znacznie mniej niż inteligentne opaski, a w monitorowaniu naszej aktywności fizycznej sprawdza się nie najgorzej. Oczywiście nie będzie to urządzenie dla uprawiających sport wyczynowo, błąd pomiarów tętna i kroków jest zbyt duży. Gumowy pasek też nie jest najwyższej jakości. Dla przeciętnego kowalskiego ma on duże zalety, będzie dopingował do aktywności fizycznej i świetnie sprawdzi się jako powiadamiacz. Kolejną zaletą jest niska cena, która nadal spada. Obecnie różnica pomiędzy Mi Band 1 a 1S to około 5 dolarów, więc tyle kosztuje nas pulsometr. Jak wydaje ci się zbędny to kup starszą wersję.ZALETY:
Funkcje monitorujące Sen i aktywność fizyczną
Wymienne paski, dostępne w wielu kolorach
Cena

MINUS
Niedokładne pomiary kroków i tętna
Niewielki obwód i słaba jakość wykonania paska.

marx
Administrator
 
Posty: 5996
Dołączył(a): sobota, 6 marca 2010, 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 193

Reklama

Re: Opaska Fit Xiaomi MiBand 1S Pulse, Test, recenzja, opini

Postprzez Esper » środa, 17 lutego 2016, 15:55

A wiesz coś jak się odbywa ewentualna aktualizacja oprogramowania tej opaski? Jak rozumiem jedna sprawa to wersja apki na androida, a inna samego urzadzenia, apka zapewne się aktualizuje sama a co z urządzeniem?
Esper
 
Posty: 158
Dołączył(a): sobota, 25 lipca 2015, 00:23
Pochwały: 3

Re: Opaska Fit Xiaomi MiBand 1S Pulse, Test, recenzja, opini

Postprzez fake4r » środa, 17 lutego 2016, 16:07

Apka mifit aktualizuje firmware w opasce, wyskakuje na telefonie monit że będzie aktualizacja i żeby przybliżyć opaskę do telefonu itd. Co jakiś czas nowy mifit ma w sobie update również dla opaski. Przeważnie wszystko na forum miui jest napisane gdy wychodzi nowy rom czy jest aktualka czy nie.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5637
Dołączył(a): czwartek, 4 lipca 2013, 13:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 190

Re: Opaska Fit Xiaomi MiBand 1S Pulse, Test, recenzja, opini

Postprzez zygzak » wtorek, 5 kwietnia 2016, 11:09

Czy do zbierania informacji o aktywności albo do budzenia konieczne jest nonstop sparowanie z telefonem? Czy można wyłączyć BT i przypuśćmy raz na dobę synchronizować?
zygzak
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2015, 15:48
Pochwały: 2

Re: Opaska Fit Xiaomi MiBand 1S Pulse, Test, recenzja, opini

Postprzez fourzero » wtorek, 5 kwietnia 2016, 12:50

Można synchronizować co parę dni.
Łączność bt jest potrzebna oczywiście do powiadomień.
fourzero
 
Posty: 36
Dołączył(a): środa, 11 marca 2015, 14:28

Re: Opaska Fit Xiaomi MiBand 1S Pulse, Test, recenzja, opini

Postprzez Grech » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 19:51

Czy pojawiły się jakieś podróbki 1S? Przeglądam sieć i wszystkie "fake" dotyczą pierwszej wersji Mi Band. To by sugerowało że nie ma lewych 1S.
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 580
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 23:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10


Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z ChinKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama