• Reklama

OnePlus X czy ZTE Nubia Z9 Mini Elite

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

OnePlus X czy ZTE Nubia Z9 Mini Elite

Postprzez zmarly » 15 sty 2016, o 17:29

Witam,

mam dylemat pomiędzy 2 słuchawkami - jak w temacie.

Zależy mi na aparacie, długości życia na baterii oraz bezproblemowym korzystaniu (mam na myśli zawieszanie się telefonu, obsługę dual sim etc.)

Na korzyść Nubii przemawia:
- aparat, bateria
- obsługa wifi ac

Na plus OnePlus z kolei:
- OS
- snapdragon 801
- LTE w obu slotach SIM
- nowszy Android.

Czy ktoś jakimś cudem miał w rękach oba telefony i mógłby się wypowiedzieć? Ewentualnie opisać tylko ten, posiadany przez siebie?
Mam możliwość zakupu ich w praktycznie tej samej cenie 1100zł na allegro, stąd te wątpliwości. :?:
zmarly

Reklama

Re: OnePlus X czy ZTE Nubia Z9 Mini Elite

Postprzez Flyagaric » 15 sty 2016, o 17:57

Zamiast Z9 mini powinieneś raczej rozpatrywać Xiaomi Mi4i, bo to prawie identyczny fon, a jednak lepiej wspierany, też świetnie wykonany i ostatnio pojawia sie w atrakcyjnych promocjach. 3GB pamięci w Nubii wielkiej różnicy tu nie zrobi. Może ją zrobić slot SD, ale przy 32GB pamięci wewn. to chyba da się przeżyć. Aparat lepszy i bateria też, a i wsparcie na medal.
Nubię już ciężko dostać, więc jest ryzyko, że natniesz się na refurba.
OnePlusX jest zdecydowanie za drogi jak na to co oferuje. Aparat jest nieszczególny, a szkoda, bo gdyby to był poziom OnePlus2, to fon sporo by zyskał. OS nie zyskuje już tak bardzo jeśli się go postawi przed MIUI w Xiaomi.

Zrób sobie porównanie tych fonów na Kimovil.com - tam ci ładnie zbierze do kupy wszystkie detale.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez zmarly » 15 sty 2016, o 19:12

Niestety 32gb to dla mnie jednak mało (mówiąc z doświadczenia) Strasznie dużo mam rzeczy zmagazynowanych na SD, w tym muzyki i filmów.
Xon24 sprzedaje jako nowy, jeszcze go dopytam, ale w różnych miejscach go ludzie polecali jako sprzedawcę z Allegro. Poza tym ciekawią mnie funkcje eye pattern recognition oraz FiT, ale to uznaję raczej jako zwykłą ciekawostkę. Bardziej mnie martwi brak informacji, czy słuchawka dostanie Marshmallow.
Ten Xiaomi jest całkiem całkiem, chociaż jakiś taki... nijaki szczerze mówiąc. Ale jeszcze to przemyślę, dzięki :)
Trochę mnie zszokowałeś informacją, że ciężko go dostać po niecałym roku od premiery (choć nie twierdzę, że nie masz racji).
zmarly

Postprzez baaltic » 15 sty 2016, o 21:12

zmarly napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oneplus X boryka się (a przynajmniej borykał) z bugiem przez który telefon nie widzi karty SD. Skoro jak mówisz, że duża pamięć jest dla Ciebie ważna polecam spojrzeć na forum oneplusa czy już rozwiązali ten problem ;-)
baaltic

Pochwały: 2

Postprzez Flyagaric » 15 sty 2016, o 21:24

zmarly napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nubia 9 mini nie zdobyła dużej popularności, bo jest zwyczajnie słabsza od poprzedniego modelu - Nubii 7 mini, która konfigiem odpowiada OnePlusX - Snap801. Przy tym wszystkim była od poprzednika droższa. Wg. mnie ten telefon zwyczajnie nie był wart kasy jaką ZTE za niego chciało. Jak jest teraz - nie wiem jaką cenę ty chcesz zapłacić.
Mi4i ma tego samego krapowatego Snapa 615 (powolna grzałka, nie radząca sobie najlepiej z oszczedzaniem energii), ale wydaje mi się o wiele fajniejszym fonem.
Kimovil pokazuje, że tylko jeden sprzedawca ma Nubię Z9m 32GB i to za 256$ - to jest rip off. Rozejrzyj się lepiej za Xiaomi Mi4 64GB - o niebo lepszy fon, a bardzo ceną nie odjedzie.

EDIT: zapomniałem o baterii, a ta jest taka sobie w Mi4. Spojrzyj jeszcze na bardzo udany Mi4c - http://www.kimovil.com/en/where-to-buy- ... c-3gb-32gb
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez zmarly » 22 sty 2016, o 17:31

Jednak po wielu recenzjach i radach padło na Xiaomi mi4c, dzięki za pomoc :)
zmarly

Postprzez Flyagaric » 22 sty 2016, o 18:46

IMHO lepszy wybór niż wszystkie wymienione, ale powiedziałeś, że jednak 32GB to za mało :)
Flyagaric
VIP

Postprzez zmarly » 22 sty 2016, o 18:54

Po analizie wykorzystanych danych poszedłem jednak na kompromis - po pro stu część rzeczy zacznę strumieniować, a część magazynować na PC :)
zmarly

Powrót do Porównania telefonów