• Reklama

OnePlus 3 vs. LeEco X822 vs. Cool1 vs. Samsung S7

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

OnePlus 3 vs. LeEco X822 vs. Cool1 vs. Samsung S7

Postprzez ra-vau » 5 sty 2017, o 15:22

Witajcie,

jako, że zdarzyło mi się :mrgreen: w kilku wątkach nawiązać do telefonu który został ze mną po pamiętnych zakupach 1111/2016, gdzie nie boję się go wychwalać, postanowiłem jednak upublicznić zdjęcia które zrobiłem w zeszłym miesiącu, przedstawiające różnice... no właśnie, ktoś powie, że różne segmenty, bo do porównania użyłem:
- One Plus 3
- LeEco X822
- Cool1

toteż będąc w święta poza domem, gdy jeden z towarzyszy wyciągnął Samsunga S7, nie powstrzymałem się zrobić porównania do mojego OP3. To tak, żeby było sprawiedliwie, chociaż gdyby porównać niedawne ceny LeEco w wersji 6GB ram i 64GB rom do OnePlus3 to różnica nie była jakaś strasznie duża, bo około 250zł, jednakże teraz sporo LeEco potaniało, więc zrobiło się ponad 100$ różnicy...

Reasumując, co miało na celu porównanie w słabych warunkach oświetleniowych i dlaczego jedna fotka? Otóż, jak wiecie dziś każdy telefon za 500zł przy dobrym świetle naturalnym, na zewnątrz zrobi dobrą/akceptowalną fotkę, więc jak dla mnie porównania takie mijają się z sensem. Toteż popełniłem fotke w pokoju siostry, przy oświetleniu ledowym nad biurkiem, z tego samego miejsca - kanapy. Zdjęcia nie obrabiane, nie zmniejszane, nie przepuszczane przez żaden program, oryginalne nazwy plików, tak aby nie było żadnej ingerencji.

Jako bonus wpadło porównanie zdjęć zrobionych ONE PLUS 3 z SAMSUNGIEM S7, również bez żadnej ingerencji, robione z łapy, oświetlenie pokojowe, lampa sztuk 1. Tak aby nie zarzucono, że porównuje Cool1 za 700zł z OP3 za 1600zł... choć, no właśnie, często na forum pojawiają się wątki, gdzie autor poszukuje telefonu i podaje przedział 100$ - 400$ nie wiedząc sam czego chce, więc może takie porównanie też coś ułatwi.

Podaje linka do folderu na dysku googla:
https://drive.google.com/open?id=0BwFom ... UFRU1o0c2s

Reasumując, jako były fanboj meizu, a potem LeTv... OnePlus jest wart swoich pieniędzy, względem flagowego X820 wygrywa aparatem, smukłością, detalami obudowy, a miażdży totalnie ekranem. Dopóki człowiek nie ma porównania, wydaje mu się że LeMax 2 to kawał sprzętu, jednak poświaty, przebijanie na krawędziach, widoczne podświetlenie klawiszy na ekranie...! nie uchwyciłem tego aparatem, bo kiepski ze mnie fotograf, jednakże jeśli popatrzycie na dolną krawędź ekranu, to widać pod ekranem... podświetlenie klawiszy nawigacyjnych.

Porównanie z tysiąc złotych droższym samsungiem S7 wzgledem mojego OP3 pozostawiam do waszej oceny. W moim odczuciu ekran samsunga jest piękny, ale daje nieźle po oczach i jest cukierkowy, OP ma tak skalibrowany ekran, że wszystko wygląda obłednie a kolory nie kłują oczu. Kwestia przyzwyczajenia, bo sam kiedys korzystałem ze starszych flagowców samsunga i byłem w niebo wzięty, teraz wróciłem do amoleda w OP i jestem oczarowany. Aparaty? Soft w samsungu podkręca zdjęcia w taki sposób jak podkręcona jest jego matryca, jakość? Zobaczcie sami. :-)

U góry LeEco X822, u dołu OP3. Cool1 nie dodaje z grzeczności (no dobra, nie zrobiłem fotek, będzie ktoś zainteresowany to dodam).
Obrazek

Obrazek

Obrazek

OnePlus3
Obrazek

LeEco Le Max 2 (X822)
Obrazek

Cool1
Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Reklama

Re: OnePlus 3 vs. LeEco X822 vs. Cool1 vs. Samsung S7

Postprzez Flyagaric » 5 sty 2017, o 15:36

Fajne porównanie.
Cool1 jednak nie przystaje. X820 już lepiej ale wciąż sporo poza OP3. Porównanie z S7 też fajne.
Prawdę mówiąc to zdjęcia z porównania S7, do OP3 powinny być też dostępne dla pozostałych 2-óch fonów, bo są zrobione w najczęściej (oprócz światła dziennego) spotykanych warunkach. Zdjęcie nocne to już warunki bardzo trudne i raczej nieczęste.
OP3 broni się jakością swoich zdjęć. S7 wygładza, ale widać tez mniejszy szum (co może być wynikiem przetwarzania). Który z nich oddaje kolory bardziej wiernie to tylko ty możesz powiedzieć, bo wiesz jak to wygląda w rzeczywistości.
IMHO, OP3 ma aparat przystający do półki, którą reprezentuje, nawiązuje rywalizację z resztą świata i wśród chinoli, to jest ścisła czołówka.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 112
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez noman1 » 5 sty 2017, o 18:44

Tyle że Cool1 nie złapał ostrości, nie wiadomo czy to wina tel czy użytkownika, powinneś użyć jakiegoś statywu ;) co nie zmiana faktu większego zaszumienia Cool-a.
Próbowałeś na nastawach ręcznych, w opcji Pro aparatu ??
OPO klasa, a gdzie fota Szajsunga w ciemności ??
Ostatnio edytowano 5 sty 2017, o 19:00 przez noman1, łącznie edytowano 2 razy
noman1
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: iNew V3
ROM: 4.4 KOT49Hv7

Postprzez Flyagaric » 5 sty 2017, o 18:59

Ale to też jest znamienne, że nie złapał. Mówi trochę o walorach użytkowych aparatu.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez noman1 » 5 sty 2017, o 19:00

Może, tylko dlaczego zdjęcie z Cool przy wymiarach 3120 x 4160 ma tylko 365 kB ?? :shock: czyli coś było grzebane ??
noman1
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: iNew V3
ROM: 4.4 KOT49Hv7

Postprzez ra-vau » 5 sty 2017, o 20:05

- obiektywnie względem rzeczywistości S7 vs OP3 Samsung przekolorowal rzeczywistość, kolory podbite bardziej
- tak jak pisałem, wszystko na auto, bo jednak nie mówcie że ktoś w manualu ustawia telefon gdy trzeba szybko fotkę pstryknąć, toteż statyw też odpadami
- nic nie zmieniane, surowe fotki, sam się zdziwiłem że tylko 365kb ale tak najwyraźniej aparat dobrał sobie parametry, leeco ma największe foto, a jakość słabsza...

- nie ma porównania całkiem nocnego OP3 z S7 bo to wyjazd na święta i ot chwilą pomysł pstryknąć, potem zapomniałem. Mam jednak znajomego z S7 edge moze się mi uda spiknac i zrobić fotki całkiem w nocy.
ra-vau
NewsMan

Postprzez Caminero » 5 sty 2017, o 22:09

Kiler kilerów came back? Może do porównania dało by się w rzucić xiaomi mi5s plus? Widziałem fote z Białki szacun.... Zaczynam nabierać ochoty.
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Postprzez ra-vau » 5 sty 2017, o 22:45

W sumie, to mój temat, to dodam tu jak wrócę do domu trochę surowych fotek, zgranych z telefonu, co by przekonać nie zdecydowanych :) Nie chce tu publicznie za dużo 'sie chwalic', ale miałem naprawdę dużo telefonów z różnych półek cenowych i ogółem jeśli miałbym podać 'dwie wady' to wyświetlacz 2.5d, oraz pomimo że mam fajne wyniki sot to wolałbym kosztem smuklosci by bateria była większa o 1000mAh. Dlaczego? Szkło wygląda Lipnie tak daleko od krawędzi, toteż muszę mieć folie, a sam telefon jest tak cienki, że aż nie potrzebnie, wolałbym zapas Aku :-)

Minusem całej sytuacji jest też fakt, że już nie wchodzę namiętnie na gizmo/gizchina i inne stronki, by szukać ideału ;-)
ra-vau
NewsMan

Postprzez moth » 5 sty 2017, o 23:13

Caminero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

mi5s plus, mi mix i mi note 2 nie ma co porównywać pod względami optyki do one plus 3/3t bo pod tym względem zwyczajnie rozczarowują. jak już coś porównywać to mi5s, z tym że jednak trzeba pamietać że jest o wiele tańszy. ale tak jak kiedyś ze znajomym porównywałem(on ma op3 ja miałem mi5s) to bardzo podobnie wypadają tutaj
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 32
Telefon:: xiaomi

Postprzez ra-vau » 5 sty 2017, o 23:32

Jeśli jest ktoś ze Śląska Cieszyńskiego z takim xiaomi, to chętnie się ustawie na piwko i można popstrykac fotki do porównania ;-) Niby są testy w necie, lecz dopiero gdy człowiek sam pstryknie (na przykładzie moich fotek vs S7) to sam widzi jakie są realia. :)

No i się muszę przyznać, że jeśli ktoś używa argumentu ceny/taniosci to też mam mindfuck bo mój nowy OP3 A3000 wyszedł mnie... 1388zl a jeszcze czekam na 210zl cashback za niego, więc końcowa to 1178zl 8-) ale to tak na marginesie.
ra-vau
NewsMan

Postprzez Flyagaric » 6 sty 2017, o 15:00

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I to jest najpiękniejsze w całym przedsięwzięciu. Wyczyn nie do powtórzenia.
dla mnie zwyczajnie za duży - przymierzyłem sobie do kieszeni i jednak muszę mieć krótsze fony :(
Flyagaric
VIP

Postprzez Krzy$ » 6 sty 2017, o 15:33

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To się pochwal jak to odzyskałeś, mój wyszedł 1799 zł :(
Krzy$
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: S3
ROM: stock

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów