• Reklama

OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez marx » 28 lip 2015, o 12:35

27 lipca został oficjalnie zapowiedziany OnePlus 2 . Ostatnie dni przyniosły naprawdę wiele informacji o tym smartfonie. Praktycznie codziennie pojawiały się nowe informacje, wyniki z benchmarków i zdjęcia . Teraz już wiadomo jak naprawdę będzie wyglądał nowy zabójca flagowców.

Obrazek

OnePlus 2 posiada wymienne pokrywy baterii których ma być duży wybór, akumulator też jest wymienny. Z przodu znajduje się czytnik linii papilarnych, który został umieszczony w fizycznym przycisku Home.
Wymiary OnePlus 2 są mniejsze od poprzednika i wynoszą: 151,8 x 74,9 x 9.85mm. Przy wadze 175g i grubości 9.85mm 1+2 nie jest najlżejszym, ani najcieńszym telefonem na rynku, ale na szczęście pod pokrywą znalazła się bateria o dużej pojemności 3300mAh.
OnePlus 2 wyposażono w 5,5-calowy ekran w rozdzielczość FHD 1920 x 1080 który pokryty jest hartowanym szkłem Corning Gorilla . Nad wyświetlaczem znajduje się 5 megapikselowy aparat, a poniżej fizyczny przycisk z wbudowanym skanerem linii papilarnych.
W dolnej części telefonu znajdują się dwa głośniki, port USB typu C, natomiast z tyłu widzimy oko 13 megapikselowej kamery głównej z podwójną lampą błyskową LED. Tylna kamera obsługuje 720p, wideo 4K i nagrania w zwolnionym tempie przy 120fps. 13 megapikselowa kamera ma przesłonę F2.0 i super szybki laserowy autofocus.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Urządzenie napędza 64bitowyprocesor Snapdragon 810 dostarczony przez Qualcomm, taktowanie zegara to 1.8GHz, wspomagany jest przez układ graficzny Adreno 430 .Do wyboru będą urządzenia z 3 i 4GB RAM, 64GB lub 16 GB pamięci ROM.

Co ważne telefon obsługuje dwie karty sim w następujących częstotliwościach;
UE GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz; WCDMA: 1/2/5/8; FDD-LTE: 1/3/5/7/8/20
Słuchawka obsługuje też dwupasmowe WIFI, Bluetooth 4.1 i GPS.
OnePlus 2 pracuje pod kontrolą nakładki na Androida o nazwie OxygenOS. System oparty jest na Androidzie 5.1.1.

OnePlus nie udało się znaleźć miejsca dla modułów szybkiego ładowania, ładowania bezprzewodowego, NFC i czytnika kart SD. Czy to nie za wiele braków jak na zabójcę flagowców?

Telefon tak jak poprzednik jest sprzedawany na zaproszenia, ale jest też dostępny w sklepach współpracujących z forum.

źródło:gizchina
marx
Administrator
 
Posty: 12523
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez saperq » 28 lip 2015, o 13:23

Szkoda że tak brzydko wygląda, wersja bezramkowa z dolną metalową belką była piękna ... Tego nie kupię.
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez Flyagaric » 28 lip 2015, o 13:24

Brak slotu SD, przy 64GB to pikuś, ale brak NFC i indukcyjnego ładowania, to jakoś zupełnie tu nie pasuje ... WTF?
Jak ktoś wybiera 16GB, to jednak może mu być mało ROMu.
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez leoxxx » 28 lip 2015, o 14:30

Z tą specyfikacją to cena nie powinna przekroczyć 300$.
Avatar użytkownika
leoxxx
AKTYWNY
 
Posty: 715
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz, POLAND
Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez ded » 28 lip 2015, o 23:20

Na głównej jest napis "Ceny od 1449zł" więc pewnie tyle zapłacimy za 16GB. W sumie w miarę rozsądnie, bo obawiałem się, że zbliżą się do 2 tyś zł. USB C fajna sprawa, choć obstawiłem się w domu i samochodzie kablami micro-usb. Brak NFC i szybkiego ładowanie oraz ładowania bezprzewodowego to jednak trochę skucha. Jak się okaże, że procek się przegrzewa albo opanowali to kastrując go programowo to OP2 raczej sukcesu poprzednika nie powtórzy. Wyświetlacz z tego co pamiętam miał być 2k a jest FHD. W OPO do końca trafiały się żółte wyświetlacze, więc ja spokojnie poczekam aż pojawią się pierwsze testy. Czasem się zastanawiam, czy nie lepiej kupić Xiaomi MI4 jako średnią półkę zamiast czekać albo uganiać się za zaproszeniami.
Avatar użytkownika
ded
 
Posty: 81
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 21:47
Pochwały: 3
Telefon:: Moto G

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez leoxxx » 29 lip 2015, o 06:31

1449... W tej cenie znajdą się lepsi. Chociażby Iocean z1...
Avatar użytkownika
leoxxx
AKTYWNY
 
Posty: 715
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz, POLAND
Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez Noix » 29 lip 2015, o 13:53

Podczerwieni do sterowania telewizorem czy czymkolwiek innym też nie ma... To, jak i brak NFC dyskwalifikują dla mnie ten telefon. A miało być tak fajnie...
Noix
 
Posty: 16
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 15:45
Telefon:: Zopo
ROM: Stock

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez sudione » 2 sie 2015, o 15:08

Widać po ilości wpisów, że jednak OnePlus 2-giej generacji szału nie zrobił. Ja mimo ceny do możliwości, dodatkowo fukncji dualSIM to jestem niestety zawiedziony po całości. Idealnie to podsumowuje artykuł na GizChina:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Dodałbym jeszcze do tego zestawienia brak ekranu AMOLED'owego, bo jeżeli Meizu, UMi, TCL, Vivo, czy Oppo mogą mieć ten ekran to mógł mieć też OnePlus 2. Ja dalej nie mogę uwierzyć, ze ten telefon nie ma NFC oraz przy zastosowaniu USB-C szybkiego ładowania mimo zastosowania procesora kompatybilnego z funkcją Quick Charge 2.0 od Qualcomm'u. To mi się w głowie nie mieści!:/ Coraz bardziej pogmatwany wybór w tym roku telefonu.:(
Avatar użytkownika
sudione
NewsMan
 
Posty: 295
Dołączył(a): 28 mar 2013, o 12:13
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 12
Telefon:: HTC Desire A8181

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez kitowsci » 8 wrz 2015, o 15:25

Ja posiadam od ponad tygodnia Op2 więc jesli ktoś ma pytania lub chciałby recenzje to prosze dać znać :)

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
kitowsci
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2 lis 2013, o 18:01
Telefon:: Lenovo A820

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez TLasky » 8 wrz 2015, o 15:35

Forum prosi zatem o recenzję ;-).

T.
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez sudione » 8 wrz 2015, o 15:43

kitowsci napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No staaaaary! Spadłeś nam z nieba!;)
1. Poprosimy o fotki w słońcu oraz w trudnych warunkach oświetleniowych (jak najwięcej wrzucone bez kompresowania).
2. Jakość rozmów.
3. Jakość muzyki z głośników jak i przez słuchawki.
4. GPS. Jak szybko łapie bez wspomagania sieci komórkowych i WiFi oraz jaka jest dokładność.
5. Ogólne wrażenie z użytkowania "OxygenOS". Czym potrafi zaskakiwać, szybkość itd., itp.
...i na samym końcu napisać plusy i minusy.
Czekamy, a ja sam obgryzam już paznokcie z niecierpliwości.;)
Avatar użytkownika
sudione
NewsMan
 
Posty: 295
Dołączył(a): 28 mar 2013, o 12:13
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 12
Telefon:: HTC Desire A8181

Re: OnePlus 2 zapowiedziany. Pełna specyfikacja i zdjęcia

Postprzez marx » 8 wrz 2015, o 19:39

Czekamy na recenzje :)
marx
Administrator
 
Posty: 12523
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Następna strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama