• Reklama

Omijanie WER Zabrze - Paczki z Chin z odbiorem w Czechach.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Omijanie WER Zabrze - Paczki z Chin z odbiorem w Czechach.

Postprzez jakub1993 » 2 mar 2014, o 16:13

Witam wszystkich raz jeszcze, z racji tego że problem naszego ukochanego WER Zabrze jest zmorą chyba wszystkich prywatnych importerów, postanowiłem się nad tym zastanowić, w jaki sposób to obejść? Wpadłem na pewien pomysł, mianowicie założenie jakiejś skrytki pocztowej na czeskiej poczcie i zamawianie paczek właśnie tam. Pytanie brzmi czy ktoś może się orientuje, jak wygląda sprawa opłat Celno/Vatowych u naszych południowych sąsiadów? Ogólnie mają lepsze warunku podatkowe niż nasze w kraju, więc może i w tym przypadku będzie podobnie (może jakaś większa kwota wolna od podatku, a nie tak jak u nas 45€ ). Pewnie zastanawiacie się dlaczego właśnie Czechy? przecież to i tak daleko i pewnie mało opłacalne itd. Już spieszę z odpowiedzią z racji tego że mieszkam w okolicach Cieszyna który w sumie jest miastem pół czeskim bo czeską stronę miasta od polskiej oddziela rzeka na której są jakieś 3 mosty oczywiście bez żadnych kontroli, więc nie jest żadnym problemem się przejść na spacer, lub podjechać autem pod czeską pocztę i odebrać paczkę, potem grzecznie podreptać do domu :D (nie ma co przemytnik chińskich telefonów :P oczywiście na użytek własny, nie mówię tu o prowadzeniu działań zarobkowych ) a potem to już można wysłać pocztą gdzie się tylko chce do polski, bez żadnych dodatkowych stresów z vatem, cłem i Bóg wie czym jeszcze. Co sądzicie na ten temat? Pytanie właśnie jak wyglądają te sprawy celne i Vatowe u Czechów, ale mam dziwne przeczucie że jest znacznie lepiej niż u nas. Szukałem już informacji, ale znalazłem tylko cło jak się wywozi z czech (i to tylko jakieś wyroby alkoholowe i tytoniowe) a Czeskiego nie znam w ogóle żeby się jakoś zagłębiać w ich stronki prawne. Ale może akurat na forum się jakiś znawca znajdzie, więc pytam ;) czekam na opinie i odpowiedzi :)
jakub1993

Telefon:: lenovo

Reklama

Re: Omijanie WER Zabrze - Paczki z Chin z odbiorem w Czechac

Postprzez ryhit » 2 mar 2014, o 17:07

W czechach jest gorzej niż u nas, wszystko ze startu jest vatowane, był ten temat już poruszany, poza tym to o czym piszesz jest najzwyklejszym przemytem, za co grozi odpowiedzialność karna.
ryhit
AKTYWNY

Pochwały: 1

Postprzez jakub1993 » 2 mar 2014, o 18:02

No ok, no to w takim razie, pozostaje grzecznie liczyć że ominie zabrze :) no nic dzięki.
jakub1993

Telefon:: lenovo

Postprzez rm_125 » 3 mar 2014, o 09:17

Dlaczego od razu przemyt? Jak by w Czechach nie było opłat związanych z importem to ok a niestety wszystko jest w ramach UE ujednolicone prawo itd.
rm_125
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: k800i=>RR 1S

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI