• Reklama

OLED do $200

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

OLED do $200

Postprzez majkel_94 » sobota, 5 listopada 2016, 20:57

Cena (bez VAT): poniżej $200
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: ~5.5", 1080p+
Ilość RAM: 3GB+
Ilość ROM: 32GB + karta lub 64GB
Procesor: Helio X10 lub szybszy
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: Xiaomi, LeTV, Coolpad i inne porządne, nie Cuboty czy Doogee
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): OLED?, gniazdko słuchawkowe, głośnik na krawędzi, dioda powiadomień, żyroskop, duża bateria/czas pracy

Opis:
Szukam jakiegoś sensownego fona który byłby krokiem naprzód względem LeTV X600.
Moją uwagę przykuł Xiaomi Redmi Pro, głównie za sprawą wyświetlacza OLED. Poza tym ma slot na mSD więc w końcu byłoby miejsce na normalną ilość muzyki :P Dodatkowo duża bateria (ze 2 pełne dni bez ładowania), no i podwójny aparat to fajny bajer.
Natomiast co do wad to brak 4K który jest w LeTV (aczkolwiek bezużyteczny, bo nagrania są tak wielkie że się nie mieszczą w pamięci, przeważnie z 5GB wolnego mam), przednia kamerka która nagrywa w 480p i jest przeciętna. No i brak wifi ac, co prawda routera jeszcze nie mam ale się przymierzałem, choć to przeboleję bo to telefon na rok a nie 3 lata.

Stąd zastanawiam się czy jest jakiś godny konkurent w tym przedziale cenowym. OLED to nie must have, jeśli jest inny model który spełnia resztę wymagań a ma dobrego IPSa to przeboleję ;)
Nowe LeEco odpadają przed słuchawki po przejściówce z USB i braku karty. Jakie marki robią jeszcze sensownie wykonane smartfony?
majkel_94
VIP

Pochwały: 18

Reklama

Re: OLED do $200

Postprzez Rafal1435 » sobota, 5 listopada 2016, 21:49

Żadne chyba, a redmi pro to nie wiem czy taki krok na przód, aparat kiepski, wykonanie pewnie na podobnym albo gorszym poziomie, jakość muzyki z gniazda w ciemno wale że jest gorsza od X600, jego zaletą jest ten slot sd, system (chociaż na X600 jest spory wybór custom romow) no i OLED. Na twoim miejscu bym się zastanowił czy jest sens.
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez KarlosW » sobota, 5 listopada 2016, 22:22

Również mam X600 i tak patrzę, szukam... I nic nie widzę na horyzoncie.
Chyba, że coś ale lekko na siłę.
KarlosW
VIP

Pochwały: 25

Postprzez Dablju » sobota, 5 listopada 2016, 22:32

Jak dobrze pójdzie z kuponami na ali to na Meizu Pro 5 się załapiesz w tym budżecie
Dablju
VIP

Pochwały: 31

Postprzez tomikitwo » sobota, 5 listopada 2016, 22:55

Dablju napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Że niby w jaki sposób? Najniższe ceny przekraczają teraz 270$. Promocyjnych ofert na 11.11 nie ma też za bardzo, a te które są to ściemy, bo na 11.11 cena i tak będzie > 270$. Sam się nad nim zastanawiam. Tylko czy warto pakować się w SoC z ubiegłego roku w cenie >250$.
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez Dablju » sobota, 5 listopada 2016, 23:52

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Że niby w jaki sposób? Najniższe ceny przekraczają teraz 270$. Promocyjnych ofert na 11.11 nie ma też za bardzo, a te które są to ściemy, bo na 11.11 cena i tak będzie > 270$. Sam się nad nim zastanawiam. Tylko czy warto pakować się w SoC z ubiegłego roku w cenie >250$.

Tak jak napisałem - wszystko zależy od kuponów i czy będzie je można łączyć. Jeśli będzie np kupon -$150 do kupienia za 75 albo -100 za 50 i do tego dałoby się połączyć z kuponem z coinsów -10 albo jak np w sklepie będzie dodatkowe -20 za zakup powyżej 200 to wtedy jesteśmy w domu.
Ja nie patrzę w sposób, że to soc ubiegłoroczny. Te cyferki w antutu nie mają większego znaczenia bo bardzo dużo z nich to punkty za gpu, którego ja nie spożytkuję bo nie gram. Sam procesor nie jest jakoś dużo słabszy od S820/821 - w geekbench Exynos robi 1400-1500 dla mocniejszego rdzenia, Snapdragon ok 1800. Biorąc pod uwagę, że w Meizu jest pamięć UFS2.0 a nie eMMC 5.0/5.1 to różnice się w zasadzie zacierają. Mnie w Pro 5 najbardziej interesuje audio, dobry czas pracy na baterii i AMOLED. Tylko (albo i aż) dlatego ten telefon wciąż nie tanieje, podczas gdy S820 w ZUK Z2 można kupić poniżej $200.
Dablju
VIP

Pochwały: 31

Postprzez majkel_94 » niedziela, 6 listopada 2016, 00:05

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Największa bolączka X600 to system, począwszy od niedziałającego żyroskopu od kilku miesięcy, po kiepskie UI (stylistka osobna kwestia), czy brak sterowania diodą powiadomień i masę innych pierdół do których przywykłem już przez ten rok ale chętnie bym zdjął ten kaganiec. A brak miejsca to dla mnie straszna kula u nogi, w wakacje to chyba tylko z pendrivem i adapterem w kieszeni i co kilka godzin zgrywać fotki czy filmy z wycieczek :D

Czy aparat kiepski? Ten z X600 też jest kiepski. Za dnia na zewnątrz to i Samsung za 400zł zrobi dobre fotki, a soft w LeTV ma tak mocne odszumianie włączone, że fotki są "ładne" bez szumów, ale zupełnie bez detali. A wine za to ponosi automatyka ISO, bo na automatycznym i za dnia potrafi po 400 ISO ustawiać, a w pomieszczeniach z żarówkami to też jakieś kosmiczne 1500 wlatuje i potem odszumianie. Do tego stopnia kiepsko, że chyba Coolpad F1 robił lepsze fotki, bo były wyraźne choć zaszumione. Jak się wymusi ISO400 to jakość jest już znośna, ale znowu wtedy automatyka naświetlania wchodzi do gry i robi ciemne zdjęcia żeby nie rozmazać (to po co jest OIS?). Brakuje trybu manualnego, gdzie ja sam ustawię ISO i ekspozycje (migawkę), bo wiem że stoję nieruchomo a ludzie pozują i 1/10 wyjdzie ostro, nie potrzebuje 1/50 i ISO 1000 :P

Jakość muzyki - z telefonu zazwyczaj się słucha poza domem, jadąc autobusem/tramwajem, biegając czy coś. Przeszkadza raczej hałas otoczenia, a to nie Dooge X5 za $50 żeby wsadzili tam rezystorową drabinkę zamiast porządnego przetwornika, więc raczej nie zauważysz że góra nie jest tak czysta, albo scena bardziej zamknięta :P
Poza tym na słuchawkach z kategorii 50zł-100zł (awei i inne dokanałówki) to też nie zauważysz różnicy. Jak chcę posłuchać muzyki w dobrej jakości dla samej muzyki to mam Xonara i CAL!-e z flacami, a nie mp3 na telefonie.

Generalnie się nie powinienem tak rozpisywać po tym jak napisałeś "wykonanie pewnie na podobnym albo gorszym poziomie", bo od razu sugeruje że nawet nie zgłębiłeś recenzji i testów Redmi Pro. Ale to może trochę naświetli mój punkt widzenia :P

Ale skoro nie ma raczej nic innego ciekawego w tym przedziale cenowym to pewnie na 11.11 kupię i sprawdzę w akcji robiąc porównanie z X600. Potem któryś z nich wyląduje na bazarku ;)
Ostatnio edytowano niedziela, 6 listopada 2016, 01:07 przez majkel_94, łącznie edytowano 1 raz
majkel_94
VIP

Postprzez Rafal1435 » niedziela, 6 listopada 2016, 00:23

Jaki masz system wgrany na X600? Nie myślałeś nad czymś innym gdzie nie ma amoleda/oleda? Wtedy wybór robi się trochę większy.
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez majkel_94 » niedziela, 6 listopada 2016, 01:24

Teraz 16S czysty stock, bo już mi się nie chce bawić w aktualizacje skoro gyro dalej nie działa jak należy.

A OLED jak mówiłem nie jest must have, ale ma bardzo dużą wagę. Jeśli telefon ma dobrego IPSa to też może być, ale coś innego musi oferować ;)
majkel_94
VIP

Postprzez tomikitwo » niedziela, 6 listopada 2016, 02:41

Z OLEDem jest też Nubia z11 max. Co prawda to 6", ale na promocjach 11.11 będzie możliwe wyrwać ją z kuponami i cashbackami za nieco ponad 200$ (wersja 3GB). Zacny telefon.

Jeśli nie OLED to za +/- 200$ wyrwiesz Le Max 2 4/32, ale wiedz, że czytnik palca może być featurem na jakiś miesiąc :-/ Teraz jestem zdania, że najlepiej to w nim wyłączyć i nie używać. Może niebawem naprawią, z jakąś aktualizacją, to co spartaczyli na etapie projektowania. VR w tym modelu to bajka. Działa perfect - rozdzielczość ekranu + Snap820 + zajebisty głośnik "robią robotę" na BoboVR z4.
Miałem większość, LeTV i w porównaniu z x600 to x820 to jest naprawdę przeskok wydajnościowy i energooszczędny :)
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez KarlosW » niedziela, 6 listopada 2016, 03:04

Jeżeli można to jaki miałeś SOT na X600 a jaki na x820? Dzięki
KarlosW
VIP

Pochwały: 25

Postprzez ra-vau » niedziela, 6 listopada 2016, 08:16

X600 - 3.20-4.10h (miui)
X820 - 3.50-5.10h (eui)

Jako alternatywe do redmi pro - Cool1. Lepszy aparat, bateria też porządna, wzgledem x600 sot przy 2sim (druga aero lte) 5.50h-9.00h (fb, snap, insta, msgr, fotki, duzo spotify - snap 652 ne grzeje sie w okolicy aparatu, oraz zarządza genialnie energią, wzgledem x820 z eui, nie widac różnicy w dzialaniu systemu).
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?