• Reklama

Okulary przeciwsłoneczne

Odzież, obuwie i galanteria Z Chin. Najlepsze ceny, okazje, opinie, pokaż zakupy. Aliexpress i pozostałe chińskie sklepy

Okulary przeciwsłoneczne

Postprzez nick » 28 sty 2014, o 16:42

Chciałem się Wam pochwalić okularkami, które właśnie do mnie przyszły, zakupione w tym oto sklepie
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sprzedawca solidny, paczka dotarła, oto real foto okularów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Okulary dobrze leżą na nosie, ładnie przyciemniają, są wygodne i wyglądają na solidnie wykonane. Futerał tak naprawdę jest czarny z szarą siatką- wstydu nie ma, można śmiało go wyciągnąć przy ludziach ;) Ściereczka taka sobie, na szczęście mam naprawdę dobrą od innych okularów.
Paczka szła 18 dni.
nick

Pochwały: 3

Reklama

Re: Okulary przeciwsłoneczne

Postprzez arcadioush » 28 sty 2014, o 22:39

Jest tu temat o chińskich okularach... Wyrzuć je, jeśli nie chcesz oślepnąć albo wymień szkła u optyka, bo rozumiem, że chodziło tylko o pozerskie oprawki :mrgreen:
arcadioush

Pochwały: 4

Postprzez xm3 » 28 sty 2014, o 23:04

Sprawdzałeś czy szkła są rzeczywiscie polaryzacyjne ? Prosty test z obracaniem o 90'
Kupiłem już 2 pary RB i SPY+ obie niestety nie leżały nawet obok polaryzacyjnych.
xm3

Pochwały: 2

Postprzez nick » 28 sty 2014, o 23:27

Chodzi o kształt, który pasuje mi do głowy a nie o napisy. Widzę to tak, że jest wielka różnica pomiędzy "Porsche" a "Porsche design" a przepaść pomiędzy "Porsche design" a Chinami ;)
Rozumiem, że musiałbym wyjąć jedno "szkiełko" z oprawki i obrócić o 90 stopni za pozostającym w oprawce?

Edit: Nie ma możliwości rozkręcenia ramki i wyjęcia "szkła" więc nici z testu polaryzacji
nick

Postprzez kendi » 29 sty 2014, o 00:38

To samo co poprzednicy pisali, lepiej kupić jakieś oryginalne Polaroidy i wtedy zobaczysz co to jest polaryzacja.
Polecam ibood.pl kupiłem kiedyś takie przypominające wavfarrery (nie wiem jak to się pisze) za 80zl ale musiałem sprzedać bo nie pasowała mi oprawka, czekam na aviatory.

Tap tap :)
kendi

Pochwały: 1

Postprzez xm3 » 29 sty 2014, o 21:49

nick napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nein, nein, nein
Znajdz stronkę w necie do testu polaryzacji okularów i spojrz na rysunki jak widzisz wg. instrukcji cały obrazek to polaryzacja działa np:
http://www.sunglasswarehouse.com/thesunauthority/polarization-test
Inny test to naklejka na okularze ( jeśli jest) to po obróceniu okularów o 60 ' widać różnicę w przeżroczystosci szkła wokół tej naklejki
patrząc od strony wewnętrznej.
xm3

Pochwały: 2

Postprzez noman1 » 30 sty 2014, o 12:12

Wystarczy popatrzeć ma telefon a później obrócić go o 90 stp, jak bedzie róznica w jasności to jest polaryzacja
noman1
AKTYWNY

Pochwały: 20

Postprzez nick » 30 sty 2014, o 15:28

Wykorzystałem patent z telefonem. Widać że obraz się ściemnia czyli mają polaryzację
[hide]Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj![/hide]
nick

Postprzez Albin » 2 lut 2014, o 23:10

Podłącze się do tematu. Mam okulary kupione w Polsce, ale pewnie kraj produkcji ten sam co i Waszych :)
Jak obracam okulary patrząc na monitor LCD ekran robi się czarny. Obracając smartfonem ekran cały czas jest jasny. Mam polaryzację czy nie ? Może folia na wyświetlaczu psuje efekt?
Albin
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez nick » 3 lut 2014, o 17:25

Miałem tak samo- chciałem wykorzystać ekran laptopa z otwartą stroną telchina.pl ale ściemnienie było bardzo małe. Dopiero ekran tel pokazał pełne ściemnienie więc podłączam się do pytania Albina. Wiem, że są różne rodzaje filtrów polaryzacyjnych- kołowe i liniowe, może to o to chodzi???
nick

Postprzez czopek » 5 lut 2014, o 01:16

Polecam zrobić test w warunkach użytkowych a nie przed monitorem. Idź się przejść w słoneczny dzień nad staw albo jezioro, spójrz na taflę wody odbijającą promienie, załóż okulary - jeśli masz polaryzację na twojej twarzy w tym momencie pojawi się uśmiech ;-) , jeśli nie to zobaczysz to samo co bez okularów tylko przyciemnione.
Opcja druga - spójrz na błękitne niebo i nie zdejmując okularów obróć głowę w lewo potem w prawo* i jeśli raz niebo będzie jasno niebieskie a raz granatowe to jest polaryzacja (ten test akurat można zastosować też przed monitorem - przy pewnym kącie nachylenia głowy jasny ekran stanie się prawie czarny).
Generalnie polecam nasze polskie okulary Arctica. Można kupić za tyle samo co te chińskie a są naprawdę porządne.

*pisząc obróć głowę nie miałem na myśli spójrz w lewo i w prawo tylko tak jakby połóż głowę na lewym ramieniu a później na prawym.
czopek

Postprzez nick » 6 lut 2014, o 17:05

Wczoraj przejechałem pół Polski prosto pod słońce i już wiem, że polaryzacja działa :D
90% refleksów wyeliminowana, o wiele mniej widoczne rysy na szybie przedniej, które wcześniej mieniły się itd itp :)
nick

Następna strona

Powrót do Odzież, obuwie i galanteria Z Chin