• Reklama

Okulary 3D VR. Wirtualny świat 3D

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Okulary 3D VR. Wirtualny świat 3D

Postprzez marx » 11 sty 2016, o 12:38

Wszyscy z nas posiadają smartfony, często wyświetlacze maja duży rozmiar i rozdzielczość. W takim razie tylko krok dzieli Cię od wirtualnego świata 3D, a to wszystko za sprawą coraz ciekawszych okularów 3D VR

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Okulary 3D VR to sprzęt, dzięki któremu możemy doświadczyć wirtualnej rzeczywistości 2D jak i 3D. Dzięki okularom możesz oglądać filmy mając wrażenie jakbyś był w kinie 3D.

Same okulary to obudowa, w której funkcję wyświetlacza pełni smartfon który posiadasz, w niemal dowolnym rozmiarze. Nowoczesne okulary zapewniają regulacje soczewek, nie będzie problemu jeżeli jesteś krótkowidzem czy też dalekowzroczny. Jest też wentylacja podnosząca komfort podczas dłuższych seansów filmowych i w trakcie gier.

Duża zróżnicowaną ofertę okularów VR 3D przygotował sklep Banggood gdzie ceny zaczynają się już od 3 dolarów.
Okulary VR z całą pewnością mogą dać dużo radości i zapewnić godziny niesamowitej rozrywki. Ten rok będzie zapewne obfitował w wiele nowych tytułów filmów i gier przygotowanych specjalnie pod okulary.
Ciekaw jestem kto z was miał już doświadczenia z takimi okularami i jakie miał wrażenia?
marx
Administrator

Pochwały: 218

Reklama

Re: Okulary 3D VR. Wirtualny świat 3D

Postprzez leoxxx » 11 sty 2016, o 12:43

Bez 2k nie ma to większego sensu. Przy FHD widać piksele. Tragedii nie ma ale do komfortu daleko.
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez slavo22 » 11 sty 2016, o 12:56

Jak już powstał temat to zapytam - czym się kierować przy wyborze tego ustrojstwa? Mam letv x600 i powiedzmy że chciałbym się pobawić i zobaczyć jak to działa. Co kupić w rozsądnej cenie?
slavo22
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Caminero » 11 sty 2016, o 13:17

Filmy muszą już być w 3d czy to przeważa obraz?
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez sonic » 11 sty 2016, o 13:48

fajna sprawa z VR, ale jeszcze jest mało aplikacji, te które są przerobisz w tydzień. Sam czekam aż powstanie więcej softu pod VR, jest opcja skonfigurowania telefonu jako wyświetlacz VR do PC i to otwiera dużo nowych możliwości, ale nie miałem czasu jeszcze się tym pobawić :)
sonic
VIP

Pochwały: 14

Postprzez jivul » 11 sty 2016, o 13:51

Ja kupiłem 11.11 VR Shinecona za około 20$, telefon to Samsung Note 3 (FHD @ 5,7"):
- konstrukcja ujdzie, najgorzej cała pzednia klapka która się otwiera w dół - zawiasy na razie żyją, ale mam wrażanie że ciągle się wyrabiają (po zamknięciu magnesy na górze trzymają i się nie rusza)
- jakość obrazu zadowalająca ale do ideału daleko widać abberacje (kolorowe krawędzie) i całość ma dystorsję poduszkową; piksele widać, kolory trochę wyprane - trzeba po prostu w czasie ogladania wyluzowac, przestac się na tym skupiać i da się zapomnieć ;)
- efekt 3D - jest, najlepszy na demówkach z youtuba ;)
- aplikacji/gier nie używam, tylko oglądanie filmów (VR Player konwertuje najpopularniejsze filmy Over-Under na Side-By-Side), jest fajnie, efekt dużego ekranu jest, co do 3D czuć głębię, da się rozróżnić na raz 2, max 3 plany.
jivul

Postprzez leoxxx » 11 sty 2016, o 14:07

Aplikacje to tylko demo. VR nabiera mocy np w grach samochodowych. Do tego potrzebne jest jednak USB 3 z długim kablem. Nadal jest to tylko namiastką oculusa.
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez slavo22 » 11 sty 2016, o 14:13

Jestem niecierpliwy i zamówiłem shinecona, miał dobre recenzje i dobrą cenę. Z tego co pisze jivul dla mnie ujdą, nie znam połowy określeń których on używa (dystorsja poduszkowa, WTF?) ;-)
Przypuszczam że zabawa będzie dla całej rodziny więc te 8 dyszek nie jest wielką kwotą.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Postprzez ryjek201 » 11 sty 2016, o 15:03

slavo22 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Boże, widzisz i nie grzmisz...poza google translatorem użyj też czasem trochę mózgu :)

Zapewne chodziło w skrócie o niewygodną poduszkę i dyskomfort z tym związany a idąc z tym tropem pewnie chodziło o wyeksponowanie zalet własnego produktu na tle innych, czyli dla przykładu rodem z telezakupów mango: "Czy nie macie już dość niewygodnych poduszek w googlach vr? Czy dyskomfort jaki odczuwacie przy zakładaniu googli vr sprawia, że za każdym razem macie ochotę wyrzucić je do kosza? Tylko teraz w promocyjnej cenie! Jeśli zadzwonicie w przeciągu godziny od teraz dostaniecie zupełne nowe google vr z innowacyjnym rozwiązaniem technologicznym, które zapewni wam wygodę i komfort użytkowania dzięki rewelacyjnej poduszce mango do googli vr...."

Mam nadzieje, że sarkazm zrozumiany i weźmiesz to na klatę :)
ryjek201

Pochwały: 2

Postprzez slavo22 » 11 sty 2016, o 16:17

Na googlach mam bana a Yahoo nic nie wyrzuca :-p
Biorę, klatę mam sporą i dość dużo na nią przyjmę ;-)
Ale ta dystorsja to bardziej mi się kojarzy z odgłosami po pijackiej imprezie.

Wypalcowane
Ostatnio edytowano 11 sty 2016, o 16:23 przez slavo22, łącznie edytowano 1 raz
slavo22
VIP

Postprzez eyesore » 11 sty 2016, o 16:21

Ja zamówiłem tego blitzwolfa w preorderze. Mam już ładowarkę, kabel i głośnik tej firmy i ze wszystkiego jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że z okularów będę również :)

Wysłane z mojego X800+ przy użyciu Tapatalka
eyesore

Pochwały: 1

Postprzez Hubal » 11 sty 2016, o 19:55

Też zamówiłem sobie takie okularki
http://www.aliexpress.com/store/product ... 33616.html
do mojego Mi4. Jak ktoś ma jakieś namiary na dobre programy do VR będę wdzięczny za spis. Może być na PW aby nie zaśmiecać. Wybierając taki produkt zawsze jest możliwość zmiany wyświetlacza na 2k lub 4k w przyszłości, wystarczy wymienić tel na nowszy ;) Może będzie jakie Letv 1600 z ekranem 4k za 150$ za rok może dwa.
Hubal

Następna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo