• Reklama

ok 1000zł Niewielki + dobry aparat + 16gb rom

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

ok 1000zł Niewielki + dobry aparat + 16gb rom

Postprzez kbn » 24 maja 2015, o 16:16

Cena (bez VAT): sprowadzany 700-1000 / w Polsce max 1200
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: minimum 4 cale, max zamkniety w wymiarach obudowy ~ 13 x 6,5 cm czyli w praktyce pewnie okolice 4,5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 1,5gb / 16 GB / Dual lub Quad Core
Dual/Single sim: Single
Preferowane marki: yyy to własnie wy mi doradzacie ;) nie znam sie na chińskich markach
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): najchetniej Polska ale przy stosownej opłacalności wezmę z Chin
Wymagania (parametry, funkcje): dobry aparat foto min 8MP, 16gb rom, wymiary kieszonkowe
Opis:

telefonu używam do:
- zdjęcia
- gry (nie sa to wymagajace gry skoro obecny S3 mini sie nie tnie)
- czasami nawigacja
- nie rozmawiam, tylko smsuję
- rzadko oglądam internet w telefonie, predzej wykorzystam go jako router wifi :)
- chciałabym żeby telefon wytrzymywał 2 dni średniego uzytkowania

jesli możecie, przy okazji modelu polećcie mi też sklep gdzie go moge kupić, bo jeszcze nie wiem które są godne zaufania...

Mogę jeszcze dopisac ze rozwazam Samsung galaxy A3 lub Sony Z1 Compact, ale nie jestem do konca przekonana (pierwszy - bateria, a o drugim sie naczytalam o odklejającej sie obudowie etc)
kbn

Telefon:: samsung

Reklama

Re: ok 1000zł Niewielki + dobry aparat + 16gb rom

Postprzez rrobsonm » 25 maja 2015, o 10:20

JEżeli byłbyś skory zaakceptować troszeńke większy telefon to polece Mi 4 albo ZTE Nubia Z9 mini. Oba są zgrabne ale mimo wszystko 5 cali robi swoje.

65mm szerokości ma Iuni U2, ale nie ma obsługi LTE, a bateria jest słaba. Oprócz tego to super telefon.

Wyjdzie kiedyś Jiayu S4, zapowiada się zgrabnie, ale to pieśń przyszłości.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Lenovo A820

Postprzez kbn » 25 maja 2015, o 19:40

ZTE Nubia 9 mini ma wg mgsm " 69.80 mm x 141.30 mm x 8.20 mm" - zdecydowanie za duzy, nie wejdzie mi do kieszeni :) no i w damskiej dłoni tez średnio :)

a ten drugi to musiałam poszukac ale juz wiem ze chodzi o xiaomi - "68.50 mm x 139.20 mm x 8.90 mm" równiez za duzy dla mnie - nie chcialabym przekroczyc 13cm bo moj obecny ma 12 cm i niezbyt sobie wyobrazam wygode noszenia duzo wiekszego :)

iuni u2 - juz troche lepiej z wymiarami. nawet szukalam go w sieci troche ale nie zauwazylam atrakcyjnej cenowo oferty.

W miedzyczasie trafilam na Jiayu G5S - i nawet mi sie podoba. Co sądzisz o nim? Doczytalam oczywiscie o slabym gps i plamkach na ekranie ktore sie lubia pojawiac po okolo roku... ale poza tym chyba w porządku. (do prawdziwej nawigacji podczas jazdy autem mam osobne urzadzenie, w telefonie to tylko endomondo i może czasem yanosik ;) )

ten tel wykorzystywalabym na jednej karcie sim wiec może bateria by nie była drenowana. Nie znam sie na tym dokładnie i mam nadzieje ze duale moga pracowac jako pojedyncze i odciąża to baterie - nie wiem czy drugi slot jest caly czas w gotowosci czy uspiony jak nie ma karty. Może ktoś mnie oświeci? :)
kbn

Postprzez swiezak82 » 25 maja 2015, o 20:03

To kup coś takiego
Do tego baterie 3000mAh i po problemie
http://www.merimobiles.com/xiaomi-m2s-q ... ri8462.htm
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Postprzez kbn » 25 maja 2015, o 23:51

pytanko odnośnie tego telefonu - czy on ma jakies synonimy? bo jakos malo o nim w internecie jest i sie zastanawiam czy nie jest znany pod inną nazwa :) zauwazylam ze u xiaomi redmi to gdzie indziej hongmi wiec moze i tu tak jest?
kbn

Postprzez ddr » 26 maja 2015, o 00:37

Redmi i hongmi to to samo.
U innych marek tego nie zauważyłem.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Powrót do Jaki telefon kupić ?