• Reklama

ok 100$ dobry w podróży (aparat, bateria) pomoc w wyborze

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

ok 100$ dobry w podróży (aparat, bateria) pomoc w wyborze

Postprzez Ritaki » 1 gru 2015, o 18:39

Cena (bez VAT): ok. 100$ (ale jak byłoby coś super, to i 120 może być; wiadomo, jakby było 80$ to jeszcze lepiej)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5 cali (lepiej mniej, ale przy czymś super-ekstra górna granica wynosi 5,5 :D)
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2/16? (jak 1/? to też przeżyję)
Dual/Single sim: lepiej dual, ale sg też może być
Preferowane marki: ?
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje):
1. bateria przy bardzo oszczędnym użytkowaniu niechaj 2 dni wytrzyma (bez gier, traktowania fona jak zegarka, z okazyjnym łączeniem się z netem i używaniem apek komunikacyjnych, ewentualnie korzystanie z map/ robienie fotek)
2. aparat tak dobry, żeby zdjęcia można było bez większego wstydu wydrukować (tył, 13mp, stabilizacja, doświetlenie)
3. wifi mocne
4. gps dobry
5. łatwość użytkowania (żebym przy pomocy prostych instrukcji sobie mogła skonfigurować soft, rootować czy co tam będzie trzeba z nim zrobić- nigdy tego nie robiłam, więc bez szaleństw musi być)

Opis: Często sobie jeżdżę i szukam smartfona, który będzie ze mną w tych podróżach współpracował. Nie zawsze mam możliwość ładowania 2razy dziennie, dlatego potrzebuję mocnej baterii. Aparat chciałabym żeby głównie krajobrazy miejskie/wiejskie fotografował ładnie, ale jakby jeszcze w pomieszczeniach dało się coś zrobić, to już super. Wiadomo, że artystycznych foto z tego nie będzie, ale tak do użytku osobistego.
Nie gram na telefonie, dlatego jakiś super osiągów mieć nie musi, głównie korzystam z map, komunikatorów, czasem yt- raczej nic wymagającego.
Cena: im mniej tym lepiej, bo wiadomo, nie chcę się trząść, że zgubię/rozwalę/ktoś mi zwinie telefon z wyższej półki :D
Wielkość: znów im mniej, tym lepiej. Jednego tabka już mam, drugiego nie potrzebuję ;) Dlatego te 5-5,5 cali to absolutny max.

Z tego, co już widziałam wybrałam kilka w miarę mi odpowiadających, możecie doradzić, który wybrać? Albo może coś innego polecić?

1. kusi mnie Umi Rome, ale trochę duży a poza tym jeszcze nie wiadomo, jak się będzie sprawdzał...
2. Gionee E7 mini- podobno aparat dobry, ale czy 1GB RAM wystarczy? Bo brak 4G nie jest jeszcze jakoś bolesny?
3. Lenovo A8 ?
4. Mlais Mx- bateria powala, ale już aparat podobno słaby...
5. ?

Pomóżcie proszę, bo od jakiegoś czasu przeglądam opinie, recenzje, czytam, analizuję i w głowie mi się od tych słuchawek kręci a z każdym kolejnym przeczytamym wątkiem wiem mniej...
Ritaki

Telefon:: poszukiwany

Reklama

Re: ok 100$ dobry w podróży (aparat, bateria) pomoc w wyborz

Postprzez meiziak » 1 gru 2015, o 19:15

Meizu m2 mini + ładowarka samochodowa.
Obrazek
meiziak

Telefon:: ZTE

Postprzez Ritaki » 1 gru 2015, o 23:49

Podróżowanie bez samochodu więc ładowarka samochodowa nic mi nie da XD
Pewnie i tak w jakieś powerbanki będę inwestować niedługo, ale chciałabym żeby bez tego smartfon nie robił mi brzydkich numerów z nagłymi spadkami baterii w najmniej oczekiwanym momencie.
Ritaki

Postprzez meiziak » 2 gru 2015, o 00:24

A gdzie to się podróżuje? Pociągiem bez biletu po całym kraju? A zezwolenie jest? :-D

W meizu nie ma nagłych spadek energii tak mogłoby być w nieznanych i nie mającej renomy firmach. powerbank i powinno nawet na 2 dni starczyć w zależności od użytkowania
Obrazek
meiziak

Telefon:: ZTE

Postprzez Flyagaric » 2 gru 2015, o 14:12

Meizu M2 (mini) da radę i beż ładowarki samochodowej. 2500mAh przy bardzo oszczędnym używaniu potrzyma i 3 dni. Ustawienie typu sieci na sztywno, dane na OFF, ekran na auto i WiFi tylko włączany kiedy potrzebny, a spokojnie te 2 dni robi, a myślę, że 3 bez problemu, bo moje E7 (duże) tyle wyciągało.
Mlais tez jest opcją, ale polecam najpierw obejrzeć próbki zdjęć z aparatu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez fake4r » 2 gru 2015, o 14:34

W tej kwocie lub nieznacznie powyżej 100$ chyba Meizu M2 będzie najrozsądniejszym i najładniejszym wyborem. Przynajmniej ma 2GB ramu, LTE jest i telefon na prawdę fajny i zgrabny. Kwestia ogarnięcia flymeos na start ale to wszystko jest tu na forum opisane.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Ritaki » 2 gru 2015, o 16:49

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

już powoli cytować mogę ten ranking ;)
Czyli jednak lte to już standard? No dobra, to raczej wezmę ten meizu. Chyba że zaryzykować Rome? Bo dużej różnicy przy 5 a 5,5 cali nie ma a jak już nic poniżej tej piątki się nie znajdzie...
Ritaki

Postprzez Flyagaric » 2 gru 2015, o 16:59

Różnica jest taka, że Rome to zupełnie nowy telefon i zwyczjanie mało o nim wiadomo. M2 ma już ugruntowaną pozycję i niezłe wsparcie - mamy forumowe Wiki i spolszczenie.
Chyba, że chodzi tu o pozamerytoryczne argumenty jak np. wygląd (co w telefonie dla kobiety daje się zrozumieć), tylko wtedy nie ma sensu podawać dodatkowych warunków, bo wygląd zawsze wygra :)
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez fake4r » 2 gru 2015, o 17:00

Ja uważam że design m2 jest świetny. Dodatkowy plus za przycisk fizyczno-dotykowy.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez KarlosW » 2 gru 2015, o 17:03

Poczytaj o Oukitel k6000. A nóż widelec..
Baterie ma na pewno solidną..
KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Postprzez Ritaki » 2 gru 2015, o 17:27

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Hahaha, no tak wyglądem Umi wygrywa bez dwóch zdań ;)

Ale jednak ważniejsze są "warunki dodatkowe" w tym to, żebym była w stanie go skonfigurować sama. Bleh, nie cierpię kupować czegoś, na czym się nie znam ;) Wiadomo, najlepiej, gdyby był to 4,5" aparat fotograficzny z możliwością dzwonienia, przeglądania neta, rewelacyjną baterią i oprogramowaniem, które śmiga tak, że nic z nim nie trzeba robić przez pierwsze 5 lat, ale za cenę jajka niespodzianki 8-)

Oukitel trochę ponad budżet.

Głupie pytanie: m2 i m2 note to to samo? Lecę przeglądać Ali
Ritaki

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?